spektakl
Nowy Jork. Prohibicja

spektakl

Nowy Jork. Prohibicja

Nowy Jork. Prohibicja - Bilety na spektakl teatralny

Nowy Jork. Prohibicja - Toruń Sala Koncertowa CKK Jordanki | Kupuj Bilety Online

„Nowy Jork. Prohibicja” to muzyczna opowieść o narodzinach nowoczesnego świata, historia wielkiej amerykańskiej metropolii z lat 20. ubiegłego stulecia, którą rządziły jazz, mafia i prohibicja.

To właśnie prohibicja dramatycznie podzieliła tamtejsze społeczeństwo i sprawiła, że amerykański sen – American Dream – zamienił się w nocny koszmar.

„Nowy Jork. Prohibicja” przygotował ten sam zespół realizatorów (produkcja Katarzyna Zielińska, scenariusz i reżyseria Łukasz Czuj, kierownictwo muzyczne Marcin Partyka, teksty songów Michał Chludziński, choreografia Paulina Andrzejewska), który przygotował bardzo dobrze przyjęte przez krytykę i publiczność spektakle muzyczne „Berlin, czwarta rano” oraz „Sofia de Magico”.

W scenariuszu wykorzystane są zarówno autentyczne przeboje tamtych lat, jak i napisane specjalnie piosenki, nawiązujące do stylu epoki.

Nie jest to jednak wyłącznie podróż retro, lecz współczesne spojrzenie na tamte czasy i zabawa konwencją. W 20 songach poznajemy najważniejsze momenty historii Nowego Jorku w czasach prohibicji, odkrywamy świat nielegalnego biznesu, który napędzany przez mafię i gangsterów, rozwinął się w błyskawicznym tempie i zanurzamy się do wnętrza miasta grzechu. Ta opowieść staje się przewrotnym, popkulturowym moralitetem, w którym pytamy o szanse ocalenia przed zagładą. Czy miasto i jego mieszkańcy uwikłani w gęstą sieć ciemnych interesów, uwięzieni w pogoni za mrocznymi przedmiotami pożądania, jakimi stają się alkohol, pieniądz i władza, mają szansę na ocalenie? Czy miasto zginie, czy też odrodzi się i zmieni? Czy grzech okaże się ozdrowieńczą chorobą? Za tymi pytaniami kryją się lęki i wątpliwości dotyczące nas współcześnie.

Prapremiera: 12 stycznia 2019 roku
Czas trwania spektaklu: 1h 30 min. (bez przerwy)

Obsada:
Katarzyna Zielińska
Ewa Konstancja Bułhak / Magdalena Smalara
Kacper Kuszewski
Rafał Królikowski / Marcin Przybylski

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Toruń

Recenzje

meraviglioso
Niestety słabo ! Objazdowa chałtura , teatr jednego aktora.
Polecam to przedstawienie. Warto się na nie wybrać. Jest wesołe, zabawne, ciekawe.
Wspaniała gra aktorska p.Kacpra Kruszewskiego i p.Kasi Zielińskiej niczego nie ujmując p.Ewie Konstancji Bułhak i p.Marcinowi Przybylskiemu. Świetna zabawa i na pewno wybiorę się ponownie, polecam :)
agness5 05.04.2019 19:24
Mój znajomy z, nomen omen, Nowego Jorku, był zachwycony. W pełni podzielam jego opinię. Halina
halszka 05.04.2019 19:02
Pani Katarzyna i Pan Kacper - rewelacyjni. Pani Kasia w "solówce" "Chińczyka" - nie do zastąpienia! Pan Kacper, zwłaszcza w ostatniej "solówie" na obcasach, na dokładkę w wersji operowej - super!!!! Na tym koniec. Byłam trochę rozczarowana ANNA
SUPER !!!
miroslav4 05.04.2019 15:54
Fantastyczny spektakl, świetnie przygotowany, super gra aktorska! szczerze polecam!
Bardzo dobry spektakl, gwiazdorska obsada!
MagdaM 05.04.2019 10:43
Świetny występ, prawie dwie godziny wspaniałej zabawy i te songi w wykonaniu aktorów, rewelacja.
Wykonanie piosenek, grę sceniczną i duże zaangażowanie wykonawców oceniam bardzo dobrze. Niewielkie zastrzeżenia dotyczą tylko doboru piosenek i czasem ich tematyki.
Super!
Super spektakl. Polecam
Wspaniały spektakl. Aktorzy Katarzyna Zielińska. Ewa Konstancja Bułhak. Kacper Kuszewski i Rafał Królikowski rewelacyjni. Szczególnie zachwyciła mnie Ewa Konstancja Bułhak. Nie wiedziałam, że ma taki mocny głos o charakterystycznym brzmieniu. Spektakl gorąco polem
Jestem zachwycony imprezą.Podobała mi sie gra aktorów a szczególnie uklady taneczne i słowa piosenek.
Rewelacja!
Było naprawdę SSUPER 👍👍😊
Fantastyczny występ
Przez-cudo 👍👍👍 Kacper Kuszewski i Kasia Zielińska... mega genialni w odbiorze!
Spektakl zrealizowany w bardzo ciekawy sposób, świetne aranżacje i znakomita gra aktorska.
Kacper Kuszyński - REWELACYJNY Ewa Konstancja Bułhak - HIPNOTYZUJĄCA Przepiękne przedstawienie, bardzo polecam. Brawa, jak huknęły, to aż budynek teatru się zatrząsł!
Karolina 05.04.2019 08:30
Świetny spektakl, znakomita muzyka, wspaniali aktorzy! Polecam wybrać się do teatru, o ile uda się Wam w ogóle kupić bilet na to przedstawienie.

PROMOCJA DNIA

-25%

Bolesławiec
23.11.2019 18:30

bilety od 50,00 zł

KUP BILET

Polecane

Toruń inne wydarzenia