spektakl

OF LOVE - wieczór baletowy

spektakl

OF LOVE - wieczór baletowy

OF LOVE - wieczór baletowy - Bilety na spektakl teatralny

"OF LOVE" - wieczór baletowy

"OF LOVE" - dwuczęściowy wieczór baletowy, którego tematem jest MIŁOŚĆ - różne jej odcienie i oblicza. "OF LOVE" to pierwszy projekt nowego zespołu baletowego uszytego na miarę XXI wieku - Warsaw Ballet.

Choreografami pierwszej edycji "OF LOVE" są:
Natalia Maria Wojciechowska - założycielka Warsaw Ballet, była solistka Polskiego Baletu Narodowego Bartek Woszczyński absolwent londyńskiej wyższej szkoły tańca The Rambert School of Ballet and Contemporary Dance

Program "OF LOVE"

"Unlike any" - chór. Natalia Maria Wojciechowska, muzyka Arvo Part, Bach, Satie, Barber

"Unlike any" to jednoaktowy balet utrzymany w stylu tańca neoklasycznego. Jest to obraz inspirowany życiem artystki utrzymany w dość ascetycznej, niecodziennej formie. Opowiada o poszukiwaniu, spotkaniu oraz oddaniu się miłości. Miłości, która spala i tworzy, która burzy to, co zbudowane, by tworzyć na nowo.
Głównymi bohaterami baletu są kobieta i mężczyzna - w strojach purpurowych, jak dwie krople krwi symbolizujące czystą miłość. Tłem i uzupełnieniem obrazu są tancerki, które symbolizują wszystko, co otacza parę - rzeczywistość, innych ludzi. Tancerki niekiedy też odzwierciedlają emocje, które towarzyszą kobiecie.
Kolejne sceny obrazujące poszukiwanie miłości, spotkanie bohaterów, reakcję kobiety na miłość, połączenie w jedno kobiety i mężczyzny są przetykane wirtuozerskimi popisami tancerek. Taki układ choreografii wprowadza dysonans, który ma dodatkowo podkreślić wyjątkowość miłosnego duetu obserwowanego przez widzów.
Natalia dedykuje ten balet miłości swojego życia - swojemu mężowi, dzięki któremu narodziła się na nowo i bez którego nadal byłaby samotną kroplą w otaczającym ją i niekiedy przytłaczającym oceanie rzeczywistości.

".Nie budź mnie" - chór. Bartek Woszczyński, muzyka Arvo Part

"Nie budź mnie" jest spektaklem ukazującym paradoks miłości oraz uzależnienia. Tancerze zabierają nas w emocjonalną podróż psychologiczną, w której z pozoru piękna i nieskazitelna miłość jest uczuciem toksycznym i autodestrukcyjnym. Spektakl ukazuje problem uzależnień widziany z punktu widzenia osoby uzależnionej, która często nie jest w stanie odróżnić rzeczywistości od wyobraźni. "Nie budź mnie" to personifikacja wzruszającego, lecz tragicznego monologu zamkniętego we własnym, częściowo wyimaginowanym świecie człowieka.

"OF LOVE" jest wydarzenie zarówno dla dorosłych jak i młodzieży oraz dzieci.

Czas trwania: całość 60 minut, 2 części
Choreografowie: Natalia M.Wojciechowska i Bartek Woszczyński
Muzyka: Arvo Part, Samuel Barber, Satie, Bach, Reveberi, Willi Burger
Obsada: Aleksandra Głąbik, Klaudia Janicka, Łukasz Lewandowski, Ela Wilczyńska, Natalia Maria Wojciechowska, Teresa Żurowska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje OF LOVE - wieczór baletowy

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl