spektakl

Od Moniuszki do Starszych Panów...

spektakl

Od Moniuszki do Starszych Panów...

Od Moniuszki do Starszych Panów... - Bilety na spektakl teatralny

"Od Moniuszki do Starszych Panów - czyli przyspieszony kurs wzlotów i upadków w romantyczno pikantnym sosie"

- scenariusz i reżyseria Urszula Lewartowicz

Jak łączą się ze sobą pieśni romantyków i satyra sprzed 60 lat? Na to pytanie odpowiada miniatura muzyczno-teatralna "Od Moniuszki do Starszych Panów". Spektakl oparty został na kanwie oryginalnie zaaranżowanych utworów S. Moniuszki, F. Chopina, , M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego, oraz piosenek spod pióra duetu J. Wasowski – J. Przybora. Igrając z typowymi kontekstami, autorka posługuje się humorystyczna metaforą, żeby zlikwidować rozdźwięk między pojmowanym dziś nazbyt patetycznie romantyzmem a nieco bardziej współczesną rozrywką – między tym co nazywamy pieśnią a tym, co nazywamy piosenką.

W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka. Przed spektaklem widzowie będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, wprowadzających w tajniki pracy scenicznej, poprowadzonych przez reżysera.

W obsadzie przedstawienia znaleźli się: Natalia Skipor, Mariola Zagojska, Piotr Bublewicz, Grzegorz Popiołek oraz Marek Żmuda. Na scenie wystąpi również zespół instrumentalny w składzie: Magdalena Maciąg, Krzysztof Pachla i Agnieszka Schulz-Brzyska.

Scenariusz i reżyseria Urszula Lewartowicz.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Od Moniuszki do Starszych Panów...

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl