Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

spektakl

Odkrycie Europy

spektakl

Odkrycie Europy

Odkrycie Europy - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Telewizyjna realizacja sztuki Beniamina Bukowskiego w reż. Jagody Madej.
Bohaterkami tej postdramatycznej opowieści są trzy kobiety w różnym wieku, które czekają na przybycie mężczyzny. Z rozmowy, którą toczą, można przypuszczać, że były kolejno kochankami tego samego mężczyzny. Właściwie nic się nie dzieje, postaci dialogują ze sobą, czasem monologują do widza (kamery) i… czekają na kogoś, kto nie przychodzi. „Sytuacja jak u Becketta” – komentuje jedna z nich i staje się jasne, że autor prowadzi tu żartobliwą grę z konwencją teatralną nawiązując ostentacyjnie do poetyki „Czekając na Godota”. To zresztą nie jedyna gra literacka, z jaką mamy do czynienia w tej sztuce. Imiona kobiet: Maria, Pinta i Nina (nazwy okrętów Kolumba), a także imię mężczyzny, na którego czekają – Krzysztof, są wyraźnym sygnałem, że nie mamy tu do czynienia wyłącznie z pogawędką porzuconych kobiet o relacjach męsko-damskich. To raczej teatralny, pełen literackiej metafory, ironii i dowcipu dyskurs m.in. o miejscu Europy i Europejczyków we współczesnym świecie.
Sztuka Beniamina Marii Bukowskiego (ur. 1991) otrzymała II nagrodą w konkursie zamkniętym na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI rozpisanym w 2016 roku przez WFDiF oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Jest to pierwsza realizacja tekstu pochodzącego z tego konkursu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Odkrycie Europy

dobry spektakl, świetne aktorstwo, podobało mi się
02.11.2018 21:27
śWIETNY ZESTAW: oczywistych a ZAPOMINANYCH na co dzień Prawd (czyżby WIDAĆ RĘKĘ (znanego mi prawie od dziecka) skłonnego do "FILOZOFII" profesora Teatru Maćka W....?) TRZY urokliwe DZIEWCZYNY z dykcją i aparycją scenografii prostej a błyskotliwej ___________________________ w sumie - NIEZŁY NUMER (w REPERTUARZE:-)
mkd 29.10.2018 11:50
Organizacja bardzo dobra, sala również. Ciekawa sztuka, świetnie zagrana. Same plusy.
agat 29.10.2018 09:30

Polecane z kategorii spektakl