spektakl

Odwiedzając czarownice

spektakl

Odwiedzając czarownice

Odwiedzając czarownice - Bilety na spektakl teatralny

Scenariusz widowiska powstał na podstawie książki dla dzieci autorstwa Lidii Miś, która w roku 2004 uhonorowana została Nagrodą Związku Literatów Polskich za najlepszy debiut prozatorski.

„Odwiedzając czarownice” jest opowieścią o podróży małej dziewczynki – ośmioletniej Asi, przez świat magicznej baśni.
Poprzez karty zaczarowanej książki wnika w nieznany sobie świat, który dzięki jej dobroci zaczyna się powoli zmieniać. Spotyka kolejno siedem czarownic których problemy rozwiązują się dzięki zabiegom owej ośmioletniej dziewczynki. Działania te zaś są tak naprawdę wspierane przez same czarownice, które wdzięczne za pomoc darowują Asi różnego rodzaju magiczne przedmioty, nie wiedząc, że tym samym pomagają wzajemnie sobie, choć od wielu lat pokłócone ze sobą nie spotykają się.

O to jak o samej książce piszą czytelnicy i recenzenci:

“Odwiedzając czarownice” pióra Lidii Miś, to książka absolutnie nietuzinkowa. Kompozycyjnie przemyślana (opowieść wpleciona w baśń, jak w dobieranym warkoczu, po troszeczku:), spójna, mądra, pełna ciepła i magii. A w dodatku świeża i pomysłowa!

Baśń "Odwiedzając czarownice" to utwór kompilacyjny. Niczym mozaika składa się z elementów pochodzących ze znanych opowieści dla dzieci. Nowatorskie połączenie tradycyjnych motywów w nieco zmienionych wariantach, tworzy świeżą, atrakcyjną dla najmłodszego odbiorcy treść, a zarazem nadaje jej symboliczną wymowę, do której dąży zwyczajowa baśń.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Odwiedzając czarownice

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl