spektakl

Okruchy Życia - Anioły są wśród nas...

spektakl

Okruchy Życia - Anioły są wśród nas...

Okruchy Życia - Anioły są wśród nas... - Bilety na spektakl teatralny

Musical grany bez przerwy od ponad siedmiu lat przy pełnych widowniach w całej Polsce. Swoją premierę miał 4 lipca 2010r. w Gdyni, zaś pokaz przedpremierowy odbył się dwa miesiące wcześniej – 12 maja 2010r. w Warszawie, na Sali Kongresowej PKiN, podczas finału konkursu „Ośmiu wspaniałych”. Został zrealizowany pod Patronatem Ministra Edukacji Narodowej i znakomicie wychowuje współczesne pokolenie. Jest to spektakl, po którym uczniowie, bardzo często zmuszani przez nauczycieli, aby wyjść do teatru, zaczynają dostrzegać piękno tej sztuki. Uczniowie na każdym etapie edukacyjnym dostrzegają
w bohaterach siebie. Właśnie dlatego ten spektakl jest naprawdę bliski sercu każdego widza i potrafi dzięki swojej muzyce, grze aktorskiej i efektom świetlnym skruszyć nie jedno serce. Spektakl w swojej treści nawiązuje do wielu założeń pedagogiki stawianych przez Janusza Korczaka.

Musical opowiada o losach nastolatków pewnego małego miasteczka rządzonego przez tamtejszy uliczny gang. Jego szefem jest przerażający i niebezpieczny człowiek zwany Żyleta. Strach przed jego osobą sprawia, że wszyscy mieszkańcy są mu posłuszni. Do gangu należą dzieci, dla których jest on zarówno ucieczką od codziennych problemów czy biedy, jak i sposobem na zabicie nudy. Obojętność społeczeństwa sprawia, że wszyscy bez sprzeciwów tolerują panującą sytuację. Jednak monotonność ta zmieni się, gdy do szkoły, prowadzonej przez surowego dyrektora zawita nowy nauczyciel Tomek.

Chłopak wypowie wojnę obowiązującym tam zasadom, stosując własne metody pracy z dziećmi. Stanie tym samym na drodze nieobliczalnemu szefowi gangu, czerpiącemu spore zyski z małoletnich złodziejaszków, którym wydaje się, że mają wszystko, lecz ich wolność i dusza już od dawna jest w posiadaniu apodyktycznego szefa. Na szczęście szybko okazuje się, że nowy nauczyciel potrafi zmienić w nich to błędne postrzeganie świata. Zaczynają odkrywać w sobie nowe zainteresowania oraz ową duszę – duszę, w której Tomek odnajduje niedostrzegane przez nikogo dobro. Wspólnie wyruszą zgłębić tajemnicę, którą kryje historia ich małego miasteczka. Podroż przyniesie mnóstwo niespodzianek, przygód, a także magii, obecnej w sercu każdego z nich. Dzieciaki zaczną czuć, że dopiero teraz żyją pełną piersią i niejednokrotnie otworzą się na świat. Jednakże, czy zdobędą się na odwagę aby sprzeciwić się Żylecie, dzięki któremu mogą demonstrować swą siłę i znaczą więcej w świecie dorosłych? Czy zwycięży dziecięca szczerość i wrodzone dobro, czy pogoń za pieniądzem i zło? Bohaterowie wczują się w role, bardzo dobrze znane każdemu z nas. A może okaże się, że oglądając spektakl ujrzymy w nich samych siebie?

Przepiękna opowieść o przyjaźni, zaufaniu i urzekające utwory muzyczne oraz efekty specjalne sprawią, że musical pozostanie na długo w sercach każdego, kto zawita w progi naszego miasteczka. Może inaczej spojrzymy na problemy młodego pokolenia i czasem zastanowimy się, czy dzieciak, który krzyczy, szaleje i jest wręcz denerwujący, widzi anioła, którego w naszym spektaklu potrafią zobaczyć tylko grzeczne dzieci? W spektaklu mogą Państwo zobaczyć niemalże niezmienną obsadę, która od premiery dorasta ze swoimi rolami. Na deskach teatrów całej Polski zobaczymy około 40 młodych artystów tworzących niepowtarzalne widowisko sceniczne. A dochód ze spektakli wspiera ich darmową edukację artystyczną.

Spektakle są tłumaczone na polski język migowy, a dla osób niewidomych zapewniamy audiodeskrypcję. Taką potrzebę należy zgłosić przy rezerwacji miejsc z co najmniej 14-dniowym wyprzedzeniem.

Scenariusz i reżyseria: Karol Świtajski
Przygotowanie wokalne aktorów: Alicja Giętkowska, Anna Jarosz , Karol Świtajski
Choreografia: Wiktoria Litsowska, Maksym Grabarczyk
Scenografia: Anna Markowska
Efekty świetlne: Setlight
Nagłośnienie: Offstage

Obsada:

 • Tomek – Karol Świtajski
 • Żyleta – Paweł Bajerski / Agnieszka Piech / Marta Schmidt
 • Dyrektor Szkoły – Paweł Bajerski / Izabela Kokowska / Agnieszka Piech / Marcin Markowski
 • Ciotka Wanda – Aleksandra Marcinkowska
 • Sędzina – Izabela Kokowska / Monika Chybowska
 • Matka Oli – Agata Nadgrabska
 • Bastian – Paweł Pitucha / Maciej Kanas / Krzysztof Bieliński
 • Kasia – Zuzanna Czerniak / Agata Kortals / Dominika Żywicka / Miłka Rozwadowska / Natalia Klewicz / Wiktoria Gorczyca
 • Ania – Klaudia Hinz / Agnieszka Piech / Nikola Raczko
 • Ola – Nikola Raczko / Dominika Sajdak
 • Michał – Maciej Michałowski / Paweł Pitucha
 • Twardy – Patryk Klein
 • Ruda – Izabela Świerzyńska
 • Jacek – Szymon Szymański
 • Śmieszek – Maciej Pitucha / Maciej Kanas / Kamil Rogowski
 • Aniołek – Kinga Pitucha
 • Tańczący Anioł – Miłka Rozwadowska / Klaudia Łaciak / Patrycja Kołowska

W pozostałych rolach:
Amadeusz Baranowski, Adam Bayoumy, Kamila Bławat, Aleksandra Chamier-Ciemińska, Natalia Chustak, Szymon Czerski, Alicja Długosz, Wiktoria Grzędzicka, Weronika Hola, Patrycja Kamińska, Wojciech Kamiński, Kinga Kuczwalska, Aleksandra Malkowska, Pamela Nowocień, Mateusz Rosiński, Aleksandra Rowicka, Debora Sobieska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Okruchy Życia - Anioły są wśród nas...

Młodzi ludzie z wielkim talentem. Bardzo miło spędzony czas.
Super przedstwienie Niesamowita, zaangażowana ,doskonale przygotowana i prowadzona, młoda ekipa, Trudne tematy w przystępnie podane Gorąco polecam moje dzieci ani zaru nie powiedziały ze nuda co sie zdarza na innych przedstawiniach
widowisko super:)
Super oprawa muzyczna. Rewelacyjne występy młodzieży. Wiele prawdziwych talentów piosenkarskich i tanecznych. Spektakl smakuje jak świeża bułeczka. Polecam zwłaszcza rodzicom.
Fajne zdolne dzieciaki. Ciekawa historia inaprawde fajnie zagrane i wyśpiewane :-)
Wspaniały spektakl o aktualnych problemach polecam dla dzieci i młodzieży bardzo zaangażowani młodzi aktorzy polecam Anna
Spektakl godny polecenia
Fantastyczna sztuka, gorąco polecam.

Polecane z kategorii spektakl