spektakl

Operetka "Księżniczka Czardasza"

spektakl

Operetka "Księżniczka Czardasza"

Operetka "Księżniczka Czardasza" - Bilety na spektakl teatralny

Jedna z najbardziej znanych i uwielbianych operetek, przepełniona największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Na scenie wystąpią wspaniali soliści międzynarodowych scen operowych z towarzyszeniem znakomitej Orkiestry Teatru Muzycznego Arte Creatura. Wprawiają w zachwyt, urzekają wspaniałymi głosami, wzruszają i bawią do łez, olśniewają kunsztem i wirtuozerią.

Operetka Imre Kálmána w trzech aktach stanowi największy sukces wybitnego kompozytora. Jest przy tym jednym z najwybitniejszych dzieł operetki Premiera miała miejsce w Wiedniu 13 listopada 1915 roku. Libretto zostało napisane przez Leo Steina i Bélę Jenbacha.

Akcja rozgrywa się w Budapeszcie i Wiedniu z początkiem XX w. Fabuła osnuta jest wokół miłosnego mezaliansu, który odzwierciedla ówczesne życie arystokratycznych elit. Młody książę Edwin zakochany w węgierskiej szansonistce Sylwii gotowy jest popełnić mezalians i poślubić artystkę kabaretową. Stary książę ojciec wzywa jednak Edwina do Wiednia, by doprowadzić do jego ślubu z zamożną hrabianką Stasi. Sylwia dowiaduje się o zaręczynach ukochanego i wyrusza do Wiednia. Na balu udając żonę hrabiego, oczarowuje wszystkich łącznie z niedoszłymi teściami. Po wielu zwrotach akcji Edwin i Sylwia padają sobie w ramiona, a stary książę godzi się wyborem syna. Okazuje się bowiem, że księżna matka także była niegdyś szansonistką, syn musi być więc „genetycznie obciążony”.

Operetka przepełniona jest największymi hitami łączącymi czar wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów. Do najsłynniejszych przebojów należą: Choć na świecie dziewcząt mnóstwo, Artystki, artystki, artystki z variété, W rytm walczyka serce śpiewa – kochaj mnie.

W spektaklu wystąpią artyści Teatru Muzycznego Arte Creatura: Sylva – Beata Witkowska-Glik / Ewa Banasiak / Natalia Piechowiak,

Stasi – Anna Jankowiak / Joanna Szynkowska vel Sęk / Beata Witkowska-Glik,

Edwin – Jarosław Wewióra,

Feri – Adam Żaak / Aleksandr Bardasov,

Boni – Łukasz Ratajczak, Aleksandr Bardasov,

Anhilda – Grażyna Bieniek-Żaak,

Leopold Maria von Lippert – Marceli Pałczyński,

Miksa – Piotr Rybak / Kuba Bergel,

Juliska – Magdalena Czarnecka,

Aranka – Anna Jankowiak / Joanna Szynkowska vel Sęk / Beata Witkowska-Glik,

Tancerki – Edyta Nowicka, Natalia Łaźnia,

Śpiewakom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura.

Reżyseria: Dariusz Taraszkiewicz

Choreografia: Maria Pałczyńska

Kostiumy: Dorota Wewióra

Akompaniator: Rafał Gudyka

Scenografia: Jarosław Wewióra, Kuba Bergel

Produkcja: Jarosław Wewióra, Beata Witkowska-Glik, Maria Czempka-Wewióra

Orkiestra Teatru Muzycznego Arte Creatura

Dyrygent: Bogusław Jan Bemben

Asystent dyrygenta: Aleksandra Kruż

Ten spektakl trzeba zobaczyć!

Bilet: 60zł – normalny, 50zł – ulgowy (senior/uczeń/student)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Operetka "Księżniczka Czardasza"

Było super, dobra zabawa przez 3 godziny
Super spektakl; organizacyjnie wszystko miało "ręce i nogi". Jedynie miejsca parkingowe, a właściwie ich znikoma ilość wokół Domu Kultury. Jednak to temat osobny, poza daną imprezą.
Cudowny spektakl, wyszliśmy z mężem bardzo zadowoleni, cała sala myślę, że świetnie się bawiła, polecam serdecznie i czekamy na bilety na noc w Wenecji, :)
Aleksandra Mańka 08.02.2020 22:35
Wspaniała i wesoła atmosfera! A odbiór orkiestry na żywo niesamowite wrażenie! Polecam!

Polecane z kategorii spektakl