spektakl

Opowieści wiatru - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

spektakl

Opowieści wiatru - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Opowieści wiatru - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018 - Bilety na spektakl teatralny

„Opowieści wiatru” – Scena Na Scenie – Kraków

Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Interaktywny spektakl teatralno-muzyczny opowiada o podstawowych wartościach - szacunku dla nauki, sztuki, pracy, skromności i konsekwencji w dążeniu do celu. Narratorem spektaklu jest Zawieja – ucieleśnienie wiatru, który frunąc poprzez świat wnika do ludzkich domostw i staje się świadkiem szeregu inspirujących zdarzeń. Zawieja opowiada o trzech ciekawych wydarzeniach, których była świadkiem podczas swoich podróży. Każde z nich jest odrębną opowieścią, w której zawarty jest ważny problem moralny. Rozwiązanie go wymaga interakcji Zawiei z publicznością.

W spektaklu występują aktorzy dobrze znani publiczności: Lidia Bogaczówna, Anna Lenczewska, Katarzyna Zawiślak-Dolny oraz Jacek Milczanowski. Muzyka Jana Hnatowicza – lekka, dowcipna i wpadająca w ucho, jest ważnym elementem tego przedstawienia. Dzieci łatwiej zapamiętują treść ubarwioną melodią, a piosenki wykonywane przez bohaterów pozostają na długo w ich świadomości. Całości dopełniają barwne i sugestywne kostiumy zaprojektowane przez Bożenę Pędziwiatr (scenografa Opery Krakowskiej), prezentowane na tle atrakcyjnych wizualizacji wzbogaconych precyzyjną grą świateł. Spektakl stworzył Wojciech Graniczewski, znany krakowskiej publiczności m.in. z autorskich realizacji na scenie Opery Krakowskiej, takich jak Księga Lasu, czy Muzyka i Magia.

Dzięki elastycznej formule przekazu, przedstawienie może być prezentowane zarówno w salach widowiskowych i teatralnych, jak i w ośrodkach kultury, w nietypowych przestrzeniach, a nawet w plenerze.

czas trwania : 70 min. ( bez przerwy )

ftdd18 opowieści wiatru 05ftdd18 opowieści wiatru 03

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Opowieści wiatru - Festiwal Teatrów dla dzieci Kraków 2018

Opowieści bardzo przeżyła moja córka. Są mądre i proste w swej wymowie,bardzo dobrze docierają do dziecka o podstawowych wartościach, jakie w życiu powinny obowiązywać. Aktorzy super !
Polecam. Chociaz ze względu na wątek polityczny raczej dla starszych dzieci.
Opowieści wiatru są ciekawe. Nam z córką szczególnie podobała się trzecia opowieść, ale całość oceniamy bardzo dobrze. Ładne stroje, pomysłowa fabuła, dobre wykonanie. Oglądałysmy z przyjemnością. Organizacja bardzo przyzwoita. Spektakl zaczął się prawie punktualnie, co niestety nie jest regułą, a powinno być. Dobra widoczność z każdego rzędu. Warto wybrać się na "Opowieści wiatru" i na kolejne edycje Festiwalu Teatrów dla dzieci.
Wspaniały spektakl, bardzo piękne morały które zapadają dziecku w pamięci i sercu. Profesjonalizm aktorów, dobranie kostiumów i dźwięków sprawia , że widz czuje empatie do postaci i razem przezywa piękne historie. Dziękujemy
Cudowne przedstawienie pełne śpiewu i barw, a jednocześnie poruszające ważne kwestie jak nauka, praca, skromność w prosty dla dzieci sposób. Aktorzy często wchodzą w kontakt z publicznością, co dodatkowo uatrakcyjnia spektakl.
Córka bawiła się świetnie więc co ja mam do powiedzenia;)

Polecane z kategorii spektakl