spektakl
„Orestes”, reż. Michał Zadara, CENTRALA

spektakl

„Orestes”, reż. Michał Zadara, CENTRALA

„Orestes”, reż. Michał Zadara, CENTRALA - Spektakle teatralne | Sprawdź i Kup Bilet do teatru

„Orestes”, reż. Michał Zadara, CENTRALA | Bilety na spektakl teatralny

Spektakl muzyczny o tym, jak mordercy czekają na wyrok. Elektra i Orestes zamordowali swoją matkę, królową. Ich motywacją była chęć odwetu, ale ich czyn wtrąca kraj w kryzys polityczny. Zostają skazani na karę śmierci. Walcząc o sprawiedliwość, zaczynają zabijać niewinnych ludzi. Spirala nienawiści zaczyna się nakręcać. Czy wolno popełnić zbrodnię, by wyzwolić państwo od złych rządów? Jak uleczyć kraj z nienawiści i frustracji? CENTRALA zadaje pytania, na które demokracje szukają odpowiedzi od 2500 lat.

 

W spektaklu, wyreżyserowanym przez Michała Zadarę z CENTRALI, zobaczymy Mariusza Kiljana, Bartosza Porczyka i Barbarę Wysocką. Muzykę do spektaklu napisał Budyń, lider zespołu Pogodno.

 

Pokaz spektaklu „Orestes” jest wydarzeniem towarzyszącym XIX Festiwalu Teatrów Niezależnych GARDEROBA, odbywającego się w dniach 22-24 marca w Białołęckim Ośrodku Kultury. Więcej informacji: www.bok.waw.pl. 

 

 

 

CENTRALA tworzy spektakle - aktualne i nowatorskie dzieła, wykraczające poza normy pod względem treści, estetyki oraz relacji produkcji. CENTRALA działa w sektorze prywatnym, ale ma misję publiczną. Spektakle CENTRALI można zobaczyć na scenach współpracujących z nią instytucji oraz na festiwalach.

 

CENTRALĘ tworzą ludzie, którzy chcą budować nowe jakości. Zamiast walczyć ze skamieniałymi strukturami, tworzą coś odrębnego. Współpracuje z instytucjami publicznymi i prywatnymi, znajdując sposoby, by elastycznie wykorzystać zasoby różnych podmiotów w procesie tworzenia sztuki. Jej partnerami są: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Nowy Teatr w Warszawie, Muzeum Historii Żydów Polskich, Teatr Polski we Wrocławiu, Sinfonietta Cracovia, Muzeum Powstania Warszawskiego, Teatr Nowy w Łodzi, Teatr Powszechny w Warszawie.

 

W ciągu trzech lat działalności CENTRALA wyprodukowała osiem spektakli oraz wystawę sztuki, a aktualnie pracuje nad dwiema operami i filmem. Zespół pokazywał swoje spektakle w największych miastach w Polsce oraz w Bostonie, Philadelphii, Petersburgu, Moskwie i Mińsku; zagrał dla tysięcy widzów, proponując sztukę równocześnie ambitną jak i popularną; rozrywkową a jednocześnie krytyczną. „Szukamy sposobu ekspresji, który jest zarówno nowatorski, jak i komunikatywny dla widzów” - mówi Michał Zadara, założyciel CENTRALI, reżyser. Estetyka każdego spektaklu jest wypracowywana od zera, dlatego są to bardzo różne formy: od koncertu symfonicznego (“Chopin bez fortepianu”), przez dramat psychologiczny (“Wszyscy byli odwróceni”), czy multimedialny teatr lalek (“Wychowanka”), aż po instalację muzealną (“Szapocznikow. Stan Nieważkości/No Gravity”, “Awantura warszawska”).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane

(850)
"Pikantni" - komedia obyczajowa Stefana Vögla, cenionego austriackiego dramaturga, która wykorzystuje znany schemat czworokąta.Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru... Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie... Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny
(76)
Rodzinna wyprawa do świata Małego Księcia na wyciągnięcie ręki! Zwyciężczyni programu "Mam Talent", Tetiana Galitsyna, wraz z Gwiazdą "Mam Talent" VLODYR-em, najszybszym malarzem na świecie oraz grupą artystów, przygotowywała unikalne widowisko – historię Małego Księcia wg. Antoine de Saint-Exupéry’ego, malowaną na żywo piaskiem, światłem i na wodzie, połączoną z grą aktorów, świateł i cieni oraz techniką szybkiego malowania (Speed Painting). Dopełnieniem niezapomnianego, ponadgodzinnego show, jest przepiękna oprawa muzyczna, poruszająca najgłębsze emocje i przenosząca nas na magiczną planetę Małego Księcia. Ta pełna ciepła opowieść nauczy
(36)
Twórcy spektaklu "Mayday 2" & "Szalone Nożyczki" zapraszają na kolejny światowy hit pt.: "Chcesz się bawić? Zadzwoń!" To prawdziwa komediowa uczta pełna zwrotów akcji, barwnych postaci i świetnego humoru spędzonego w towarzystwie gwiazd! Tristan: Michał Piróg / Michał KoterskiCharlotte: Anna Powierza / Dominika GwitHenry: Piotr Pręgowski / Krzysztof HankeIza: Katarzyna Polewany / Klaudia HalejcioSchmidt: Michał Mikołajczak / Marek WłodarczykBloggins: Rafał Mroczek / Marcin MroczekBrown: Dorota Bierkowska / Iwona Rulewicz Autor: I. D. Clark, M. KashPrzekład: Elżbieta WoźniakReżyser: Radosław DunaszewskiScenografia: Zofia Plota i Marcin C
(204)
Nie od dziś wiadomo, że jeśli szukamy dużej dawki dobrego humoru i przepisu na doskonałą rozrywkę, warto sięgnąć po komedię francuską. „Nerwica natręctw” - sztuka autorstwa Laurenta Baffie w reżyserii Artura Barcisia to lekka opowieść o skomplikowanych osobowościach. Gdy w poczekalni u genialnego psychiatry spotyka się kilkoro pacjentów zawsze jest ciekawie. Tym bardziej, jeśli są to osoby cierpiące na takie fobie jak: niekontrolowane przeklinanie (choroba Touretta), przeliczanie wszystkiego (arytmomania), strach przed bakteriami (nozofobia), powtarzanie każdego zdania (palilalia), niemożność stanięcia na linii, czy tytułowa nerwica natręctw
(18)
Pamiętasz opowieść o Królowej Śniegu? Udaj się w artystyczną podróż do świata lodu, czarów i magii! Teatr Piasku Tetiany Galitsyny, zwyciężczyni programu „Mam Talent”, zaprasza na rodzinną odsłonę tej ponadczasowej historii, opowiedzianej śniegiem, piaskiem i światłem. Poczuj dreszczyk emocji oraz dziecięcą radość, oglądając tę zachwycającą zimową opowieść.Pozwól, by Królowa Śniegu zabrała Cię do swojego lodowego zamku.Przyjdź i zobacz na żywo artystyczną interpretację tej przepięknej baśni.