Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-08-2022

spektakl

Otwarcie Sezonu - Spektakl Teatru Kwadrat

spektakl

Otwarcie Sezonu - Spektakl Teatru Kwadrat

Otwarcie Sezonu - Spektakl Teatru Kwadrat - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Mallory Dupre to prawdziwa amerykańska gwiazda, której życie całkowicie podporządkowane jest wykonywanemu zawodowi. Tabloidy opisują jej kolejne romanse, w które aktorka wdaje się z dużą częstotliwością i z coraz to młodszymi partnerami. Taki styl życia to w jej rodzinie tradycja. Edmund ojciec Mallory jest niemniej popularny, a w liczbie byłych żon sam już nie potrafi się połapać. Pomimo podobnych temperamentów a może właśnie z tego powodu, relacje ojca z córką są wyraźnie napięte, a ich spotkania nieodmiennie kończą się awanturą. Najbardziej opanowany i uporządkowany w ich zwariowanej rodzinie jest Christian - syn Mallory, który z aktorstwa zrezygnował i zajmuje się interesami oraz organizacją kariery swojej popularnej matki. Taki układ jest dla niego wygodny, dzięki temu nie przejmuje się tym, że sam nie do końca wie, co chciałby zrobić ze swoim życiem.

W ich nowojorskim apartamencie wszystko toczy się swoim, nieco chaotycznym rytmem aż do momentu, w którym Edmund oświadcza, że zbankrutował i nie ma gdzie się podziać. Oczekuje, że córka i wnuk przyjmą go pod swój dach. Czym to się skończy? Zawałem na miejscu. Serce Edmunda nie wytrzyma ciosu, którym będzie odmowa Mallory. W tej sytuacji nie ma wyjścia, aktor rekonwalescent zamieszka z nimi a jego opieką zajmie się młoda i atrakcyjna pielęgniarka. Robi się coraz ciekawiej. Jednak kumulacją będzie wspólna praca przy inscenizacji „Króla Leara”. Kiedy napięcie sięga już zenitu, bohaterowie muszą zrewidować swoje nastawienie do siebie, swojego życia i do trudnej i wymagającej pracy w show biznesie.

Po raz kolejny po „Czego nie widać” w Kwadracie obejrzymy komedię o teatrze, tym razem zajrzymy głębiej niż za kulisy, podejrzymy prywatne życie gwiazd w całej pikantnej okazałości. Na scenie zderzą się aktorskie osobowości Ewy Kasprzyk oraz gościnnie występującego Daniela Olbrychskiego.

Informacje o spektaklu

CZAS TRWANIA (z przerwą) – ok. 2 godz.

Mallory Dupre – Ewa Kasprzyk
Edmund Dupre – Daniel Olbrychski (gościnnie)
Christian Knight – Kamil Kula
Alice Slade – Anna Oberc (gościnnie)
Tony O'Neill – Marcin Piętowski

Autor: Michael McKeever
Tytuł oryginalny: Open Season

Tłumaczenie: Bogusława Plisz-Góral
Reżyseria: Waldemar Śmigasiewicz
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Maciej Chojnacki, Viola Piekut

Muzyka: Mateusz Śmigasiewicz

Asystent reżysera: Andrzej Andrzejewski
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 24 czerwca 2017 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Otwarcie Sezonu - Spektakl Teatru Kwadrat

Jestem zachwycona spektaklem oraz pelna uznania dla gry aktorów. Ewa Kasprzyk wdzięki doskonałe wczucie sie w rolę Gwiazdy.Jest Gwiazdą tego spektaklu. Daniel Olbrychski dawno nie widziałam go na żywo.Nie stracił własnego stylu jest w doskonałej formie.Gratuluję wszystkim,którzy stworzyli ten wyjątkowy spektakl.
21.12.2017 09:00
Otwarcie Sezonu - Spektakl Teatru Kwadrat
Poznań, 18.12.2017
Teatr Wielki
Bardzo przyjemna, lekka sztuka, świetnie zagrana przez aktorów, szczególnie przez Pana Olbrychskiego - klasa!
Ania 14.12.2017 12:49
Otwarcie Sezonu - Spektakl Teatru Kwadrat
Gdynia, 12.12.2017
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej

Polecane z kategorii spektakl