spektakl

Ożenek - spektakl grupy teatralnej Zamiast

spektakl

Ożenek - spektakl grupy teatralnej Zamiast

Ożenek - spektakl grupy teatralnej Zamiast - Bilety na spektakl teatralny

Główna bohaterka sztuki – Agafia Tichonowna – pragnie wyjść za mąż. Szuka kandydata, którego poślubienie, oprócz zmiany stanu cywilnego, przyczyniłoby się też do podniesienia jej statusu społecznego i majątkowego. Również potencjalni kandydaci do jej ręki patrzą na perspektywę małżeństwa z punktu widzenia korzyści, jakie odniosą. Ostatecznie Agafia decyduje się na ślub z Iwanem Kuźmiczem Podkolesinem, podstarzałym kawalerem piastującym wysokie stanowisko urzędnicze. Jednak pan młody ostatecznie ucieka sprzed ołtarza.
Zespół „Zamiast”, pod okiem Grażyny Smolibockiej, jak zwykle, podchodzi do sztuki po swojemu. Nie zobaczymy strojów z XIX-wiecznej Rosji. Czas i miejsce akcji nie ma znaczenia, bo sztuka jest ponadczasowa. Mamy do czynienia z dojrzałym zespołem, który nie tylko przedstawi kreacje aktorskie, ale chce zmierzyć się z prawdą o świecie, o człowieku. W tej miłosnej farsie Agafii Tichonownej i starających się o jej rękę zalotników zespół poszukuje sensu uniwersalnego.
„Ożenek” w interpretacji grupy „Zamiast” to opowieść i śmieszna, i straszna – o marzeniach, szczęściu, samotności, problemach z nawiązywaniem relacji, ale i o podłości, manipulacji, egoizmie. Gatunkowo jest komedią i takową na scenie w Przeźmierowie pozostanie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Ożenek - spektakl grupy teatralnej Zamiast

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl