spektakl

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia

spektakl

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia

Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia - Bilety na spektakl teatralny

PAN JOWIALSKI Aleksandra Fredry – jedna z najbardziej kochanych przez teatr i publiczność komedii. Obok ZEMSTY i ŚLUBÓW PANIEŃSKICH budząca też najżywsze dyskusje krytyki. Jednocześnie to utwór, stwarzający wyjątkowe szanse na wielkie kreacje aktorskie (wiele z ról w JOWIALSKIM przeszło do historii polskiego teatru) i zawsze żywą reakcję publiczności. Boy nazwał PANA JOWIALSKIEGO sfinksem naszej literatury. Dziś komedia Fredry pojawia się na scenie Teatru Polonia. Mamy szansę przejrzeć się w mądrości i humorze wielkiego komediopisarza. Skorzystajmy z niej.

Obsada:

Krystyna JANDA
Marian OPANIA
Magdalena ZAWADZKA
Aleksandra GRZELAK
Wojciech MALAJKAT
Miron JAGNIEWSKI
Krzysztof PLUSKOTA
Andrzej PLATA

Czas trwania spektaklu 120 minut, jedna przerwa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pan Jowialski - komedia A. Fredry - Teatr Polonia

Mistrzowskie "gotowanie" kolegów na scenie w trakcie pracy - to coś co publiczność uwielbia!!!! Fantastyczna obsada = fantastyczny spektakl.
pogodynka 28.10.2019 07:55
Jak zwykle na przedstawienia firmowane nazwiskiem p. Krystyny Jandy zawsze można liczyć na dobrą zabawę -jeśli to komedia. Momentami słabo było słychać i tylko dlatego 4 gwiazdki.
Fajnie było na żywo oklaskiwać gwiazdy polskiego kina i teatru: K.Janda, W. Malajkat, M.Zawadzka, G. Daukszewicz... Komedia warta obejrzenia.
Marianna 25.10.2019 15:29
Przedstawienie fantastyczne swietna gra aktorow, ale slabo bylo slychac,. Siedzielismy w 4 rzedzie sektora B.Po przerwie bylo nieco lepiej.l
Mario 24.10.2019 09:30
Sztuka lekka i bardzo zabawna, a obsada i gra aktorska fantastyczna. Przemiły wieczór.
liszka 23.10.2019 16:11
Super! Wspaniała obsada i wykonanie.
Khayra 23.10.2019 07:18
Spektakl Teatru Polonia "Pan Jowialski" w Operze Nova przyniósł nam wiele wrażeń, jednak należy przekazać organizatorom, że wiele fragmentów znako- mitego przecież tekstu Fredry nie było po prostu dobrze słychać.
Świetna obsada, doskanały spektakl !!!
Klasyka w najlepszym wydaniu! Ponadczasowy tekst Fredry w mistrzowskiej interpretacji. Trzeba zobaczyć!
Świetny spektakl, znakomita gra aktorów. Rewelacja
kaktus 22.10.2019 18:14
Super spektakl. Obsada gwiazdorska. Bawiliśmy się z mężem wyśmienicie.
monia 74 22.10.2019 17:42
Owacje na stojąco mówią same za siebie. Bardzo przyjemnie spędzony wieczór.
GENIALNE, dawno się tak dobrze nie bawiliśmy. Pan Malajkat w formie!! -) że aż pani Jandę rozbawił...
Luśka 22.10.2019 13:50
Wspaniała gra Wojciecha Malajkata i ciekawa Mariana Opania. Dobrze grali też młodzi aktorzy. Pierwsza cześć dość nudna. Druga dużo ciekawsza.
niewczas1 22.10.2019 11:18
To nie był „Pan Jowialski” Fredry. Część tekstów w ogóle się nie pojawiła, za to wplotło się sporo współczesnego słownictwa. Spodziewałam się klasyki, a tu np. jeden z bohaterów rzucił siarczyste „ kuu....a”. Mimo to spektakl był genialnie zagrany. Świetna obsada, wspaniała pani Janda i pan Opania. Genialny pan Malajkat. Wszyscy świetni. Cudownie spędzony czas. Dziękuję i poproszę więcej spektakli na takim poziomie.
Znakomity spektakl, świetni aktorzy - wszystko zepsute fatalnym nagłośnieniem, a raczej jego brakiem. Trzy mizerne mikrofony zawieszone nad sceną nie wzmacniały głosów aktorów. Ich kwestie były słyszalne i zrozumiałe tylko do połowy sali w Operze Nova. Przy tak wysokich cenach biletów należało wyposażyć aktorów w bezprzewodowe mikrofony. Kłania się brak pełnego profesjonalizmu. No i brak szacunku dla widzów.
Kriskop 22.10.2019 11:00
Świetna gra aktorska. Klasyka
Paweł 22.10.2019 10:45
Super
Przedstawienie wyśmienite. Gra aktorów na najwyższym poziomie- wszystkich. Zawsze lubiłam Pana Malajkata ale po tej jego roli wprost uwielbiam. Brawo!!!
Justyna 22.10.2019 10:08
Cudowne przedstawienie!!
Joanna 22.10.2019 09:32
Wspaniały spektakl-śmieliśmy się do łez ,klasyka niezmiennie bawi i uczy
Gwiazdy polskiego teatru wciąż we wspaniałej formie. Organizacja spektaklu bez zarzutu. Doskonały pomysł by oglądać artystów scen warszawskich we Wrocławiu.
To był mile spędzony czas.Spektakl z obsadą aktorską dał mi dużo radości dzięki 80+
Mistrzostwo.
Fantastyczna
Genialnie rozpisana rola tytułowego Pana Jowialskiego. Mam jedynie zastrzeżenia co do nagłośnienia, niektórych aktorów nie było wyraźnie słychać.
tetaromaniak 09.05.2018 18:35
Fantastyczny spektakl. Znakomita obsada. Oby więcej takich spektakli we Wrocławiu!
Klasyka ma się dobrze. Jedna z lepszych komedii A. FRedry, z której pochodzi tak wiele znanych nam do dziś wierszy (Paweł i Gaweł, Osiołkowi w żłoby dano). Swietnie zagrane bardzo charakterystyczne postaci ówczesnego świata a raczej polskiego zaścianka. Komedia która uczy, bawi do łez i prawdziwie śmieszy. W dodatku każda postać jest świetnie zagrana. Pan Opania w roli jowialnego staruszka sypiącego żartami, powiedzonkami czy opowiastkami, Wojciech Malajkat w roli pantoflarza męża czy K. Janda jako racjonalna do bólu żona to role dobrze zagrane. Monolog Malajkata o pogrubianiu i cieniowaniu rewelacyjny.A i młodzi aktorzy dotrzymują kroku swoim starszym kolegom. Fajny spektakl, miło spędzony czas. Serdecznie polecam i czekam na więcej takich perełek we Wrocławiu. Z utęsknieniem czekam.
Fantastyczna zabawa, cudowni aktorzy, niesamowite wrażenia!!!
Brawa dla aktorów. Pan Malajkat rozbawił mnie do łez.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl