Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Musical Grease-Powrót Legendy

spektakl

Musical Grease-Powrót Legendy

Musical Grease-Powrót Legendy - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

MUSICAL GREASE-POWRÓT LEGENDY

Sandy i Danny spędzają razem wakacje na plaży, pod koniec których dziewczyna ma wyjechać do Australii. Para przyrzeka sobie miłość. Niespodziewanie Sandy nie wyjeżdża i trafia do szkoły, do której chodzi Danny. Okazuje się jednak, że jest on nieco inny, niż się zdawało. Sandy stara się wstąpić do Pink Ladies, bo to właśnie z nimi umawiają się Chłopaki z Burger Kinga, którym przewodzi Danny. Czy ich miłość przetrwa próbę?

KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU
została założona przez dyrygenta, dr. Tadeusza Płatka w 2019 r.
Wykładowcami Akademii są wyłącznie artyści praktycy, współpracujący m.in. z Teatrem Ludowym, Operą Krakowska, Operą i Filharmonia Podlaską, Krakowskim Teatrem Variete.
Uczniowie szkoły brali udział w premierach musicali: Koty – Legenda miejska, Broda Pana Kleksa, Aladyn, „HANKA” Andrzeja Zaryckiego na motywach opery „Halka” S. Moniuszki, oraz „High School Musical 2”, na licencji Disney’a. Spektakle były wystawiane na deskach m.in. ICE Kraków, Teatru Variete, Nowohuckiego Centrum Kultury, oraz Teatru Łaźnia Nowa.

O REALIZATORACH

PAWEŁ KUMIĘGA – reżyseria, przygotowanie aktorskie
Jest absolwentem PWST w Krakowie. Związany z Teatrem Ludowym w Krakowie. Gościnnie występuje w Teatrze Variete w Krakowie, Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Kontrabanda i Krakowskiej Operze Kameralnej. W swoim dorobku ma ponad sześćdziesiąt ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych m. in.: „Dziady” reż. J. Englert; „Ryszard III” reż. J. Stuhr, „Wychowanka” reż. M. Grabowski;, „Sarenki” T. Svobody, „Rewizor-będzie wojna” M. Bogajewska.
Grał w filmach, m.in. w produkcja polsko- czesko-słowacko- węgierska „Europe around us”; „Losy Goetzów” A. Celiński; „Ucieczka przez druty” A. Celiński; „Słońce, to słońce mnie oślepiło” A. Sasnal; „Kler” W. Smarzowski; Serialach - Kryminalni, Szpilki na Giewoncie, Na Wspólnej, Klan, Barwy szczęścia, Echo serca, Zakochani po uszy. Występował z Edytą Geppert i Agnieszką Chrzanowską. Pierwsze reżyserskie kroki stawiał pod okiem Jana Szurmieja przy musicalu „Ani z Zielonego Wzgórza”. Jest laureatem wielu nagród, m.in. nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na XX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia oraz statuetki Syriusza dla najlepszego aktora w koknurskie Gazety Wyborczej.

NATALIA SOBOŃ – choreografia
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Karierę taneczną rozpoczęła od występów z tarnobrzeska grupą FRAM. Współpracowała krakowską szkołą JDC oraz krakowskim teatrem VARIETE. Występowała w musicalu Karol w krakowskiej TAURON ARENIE. W ubiegłym roku przygotowała choreografie musicalu Aladyn wystawianego w Centrum kongresowym ICE Kraków.
ARTUR WOŁOCH – reżyseria, przygotowanie aktorskie
absolwent reżyserii teatralnej, filozofii oraz socjologii. Na co dzień zajmuje się obszarem filmu, multimediów oraz castingu.
MARTA TOMALA– asystent choreografa
SABINA ONDERKA – asystent choreografa
MAŁGORZATA CHYŁA – przygotowanie wokalne
Ukończyła studia z wyróżnieniem w krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej w klasie prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego.
W latach 2002-2016 pełniła funkcję chórmistrza zespołu Olim Pueri Cantantes. Jako dyrygent współpracowała m.in. z Krakowską Orkiestrą Kameralną, Krakowskim Chórem Kameralnym, Chórem Chłopięcym Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Górecki Chamber Choir, Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis, Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego, biorąc udział w przygotowaniach utworów oratoryjnych, operowych, kantatowych, symfonicznych i chóralnych a cappella. Uczestniczyła w wydarzeniach muzycznych tj. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Dni Bachowskie w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Chorału Gregoriańskiego Ars Cantus Gregoriani, Festiwal Muzyki Polskiej, Gustav Mahler Festival, Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Młodych (w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie), Międzynarodowy Festiwal dla Pokoju -Life Festiwal Oświęcim 2010, Festiwal Dziedzictwa Kresów, Festiwal Musica Sacra. Wpisując się w działalność krakowskiego środowiska chóralnego brała udział w organizacji festiwali chóralnych Cracovia Cantat oraz Cantate Domino, Festiwal Chórów Męskich Krakowska Wiosna zajmując się ich przygotowaniem i realizacją. Wielokrotnie uczestniczyła w pracach jury konkursów krajowych i międzynarodowych.
Jest adiunktem na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Równolegle prowadzi zajęcia dydaktyczne w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz warsztaty muzyczne dla zespołów chóralnych i dyrygentów. Współpracuje również ze Fundacją Uniwersytet Dzieci oraz Stowarzyszeniem Passionart.

ARTUR OCZKOWSKI, MATEUSZ KOŁODZIEJ – reżyseria światła
SZCZEPAN SOŁTYS, PAWEŁ KOSTUJ – reżyseria dźwięku
MACIEJ KYCLER - REALIZACJA VIDEO

TADEUSZ PŁATEK – założyciel Szkoły, kierownictwo muzyczne, aranżacje wokalne
Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim (dziennikarstwo i europeistykę), w Akademii Muzycznej w Krakowie (teorię muzyki) oraz w Królewskim Konserwatorium w Brukseli (dyrygenturę). W 2012 roku ukończył wydział dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Tadeusza Strugały. W 2019 r. uzyskał topień doktora. Zadebiutował w 2009 roku w Londynie na festiwalu Copernicus, organizowanym przez Royal Academy of Music i Royal College of Music. W latach 2008-2012 był asystentem w Operze Krakowskiej, uczestnicząc m.in. w przygotowaniu oper Eugeniusz Oniegin, Carmen, Traviata oraz Halka, którą poprowadził w ramach spektaklu dyplomowego. Od 2012 r. pełnił funkcję dyrygenta w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zrealizowany pod jego kierownictwem muzycznym musical Korczak zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za najlepszy spektakl 2012 roku, został wyróżniony Medalem rzecznika praw dziecka oraz otrzymał tytuł Wydarzenie Historyczne Roku. Jest autorem źródłowego opracowania opery Halka, oraz krotochwili Nowy Don Kichot, czyli 100 szaleństw na podstawie pierwodruków i rękopisów Stanisława Moniuszki. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi, m.in. Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Krakowskiej i Filharmonii Poznańskiej, Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Polish-Israeli Festival Orchestra. Poprowadził ponad 150 przedstawień operowych, musicalowych (w tym „Upiora w Operze” A. Lloyd Webbera) oraz koncertów symfonicznych. Od 2014 r. jest dyrygentem Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Bronisława Rutkowskiego.
Był kierownikiem muzycznym musicali Grease – powrót legendy, Taniec Wampirów – mroczna historia, Koty oraz Dorotka w Krainie OZ, Akademia Pana Kleksa oraz Alladyn. Zrealizowane pod jego kierownictwem muzycznym widowisko Lamaila, wstawione w Teatrze Wielkim w Łodzi zostało nagrodzone Złotą Maską w 2018 r. W maju 2019. Zadebiutował w rosyjskiej Operze Chelabinskiej prowadząc Traviatę G. Verdiego.

WYSTĘPUJĄ (Uczniowie Krakowskiej Akademii Musicalu)

Marcelina Kurleto
Alicja Dewera
Kamelia Kirejczyk
Amelia Krzysztofik-Woch
Zuzanna Kułaj
Łucja Olszewska
Anna Bugajska
Alicja Chochrek
Lena Chwyć
Blanka Hanarz
Julia Migdał
Karol Tverberg
Nikolas Tverberg
Laura Wojciechowska
Jagoda Goraj
Zofia Kułaj
Katarzyna Skrzypczyk
Dionizy Krawiec

Anna Mróz
Aleksandra Batko
Aleksandra Jazowska
Michał Maruszczak
Matylda Ślusarczyk
Gabriela Dondziak
Zofia Florczyk
Maria Florczyk

Emilia Łoś
Maria Matus-Rudzińska
Zuzanna Wójcik
Mirela Kruk
Julia Mróz
Marcelina Płatek
Maria Rusinek
Gabriela Rusinek
Emilia Sapała
Natalia Wacławik
Antonina Celińska
Antonina Fedorowicz
Maja Hancock
Katarzyna Kurkiewicz
Lidia Ostrowska
Melanie Pieczara
Pola Trybus
Emilia Wałecka
Lena Pieculewicz
Inga Krummel
Piotr Kutnik
Wiktoria Gowin
Karolina Januszewska
Maria Nadrowska
Hanna Skoć
Paweł Kucharczyk
Jonasz Iwanicki
Gabriela Kutnik
Martyna Juszczyk
Leon Bukowy
Jakub Hohol
Nadia Kasprzyk
Henryk Kosała
Kaja Krzyżowska
Zuzanna Łabuzek
Tosia Nowak
Eliza Owczarek
Milena Stylo
Weronika Foryś
Oliwia Przewięźlikowska
Amelia Miskiewicz
Aleksandra Batko
Oliwia Dębosz
Vanessa Szot
Michał Talar
Laura Pieczara
Tomasz Sordyl

Emilia Lebid
Sofiia Lebid
Oliwia Majewska
Emilia Mazzoni
Róża Rajchel
Róża Wojas
Mila Wojnicka
Michał Konieczny
Emilia Kowalczyk
Jaśmina Kwiecińska
Ada Marczak
Hanna Mucha
Jacek Rajchel
Alicja Świerk
Ula Krystyan
Liliana Rembiasz
Natalia Bulsza
Jakub Piotrowski
Kinga Włodarska

czas trwania 75 min

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Musical Grease-Powrót Legendy


Jak działają recenzje?
Bardzo udany spektakl. Humor, kolory, muzyka i cały klimat na plus. Miło było przenieść się do dawnych lat.
Sylwia 21.12.2022 21:25
Super musical w wykonaniu młodzieży, o której jeszcze w przyszłości usłyszymy, bo bardzo zdolne bestyjki. SUPER!!!
Atena72 19.12.2022 20:00
super spektakl, młodzi aktorzy dorównywali grą i talentem niejednemu profesjonalnemu aktorowi, brawo!
Wiki 19.12.2022 14:53
Wspaniałe !!!
grease 19.12.2022 13:11
Super przedstawienie i mega zdolni aktorzy, na pewno wrócimy na kolejny spektakl
Mops 19.12.2022 10:30
Piękne głosy, młodzież niesamowicie się stara :)
Anne 19.12.2022 08:59
Najlepsza grupa chłopców w czarnych kurtkach. Zabawa świetna.
Kika 19.12.2022 08:59
Młodzi chłopcy - najlepsi, wspaniała zabawa
Eva 19.12.2022 08:56
Rewelacyjny występ młodych ludzi. Świetna oprawa oświetleniem oraz muzyką. Nadzwyczaj miło się oglądało.
MB 19.12.2022 08:55
Rewelacja!!! Profesjonalny występ, młodzi artyści pełni zapału, talentu i energii.
Ewa 21.11.2022 09:28
bardzo fajne przedstawienie świetnie się bawiliśmy
paciagorcz 12.11.2022 18:27
Bardzo profesjonalny występ, biorąc pod uwagę wiek wykonawców. Oczywiście w tak licznej grupie jedni wypadli lepiej, inni nie, ale niektóre osoby zaprezentowały się fantastycznie. Przed nimi możliwa kariera artystyczna.
Waldemar 12.11.2022 11:53
Mega pozytywny i rozluźniający spektakl. Dzięki wielkie
Fryk 12.11.2022 10:13
Znakomita gra aktorska młodych twórców, rewelacyjne światła i efekty specjalne.
Małgorzata 11.11.2022 20:11
Polecam . Super występ , świetna zabawa
11.11.2022 08:44
Fajowy musical dla nastolatków, młodzi aktorzy byli rewelacyjni! Wokale super, aż na początku myślałam, ze z playbacku śpiewają :))
Sara 10.11.2022 15:18
super było! Bardzo polecam :)
Piotr 10.11.2022 13:30
Super spektakl świetny tekst choreografia i wspaniałe głosy
Maria 10.11.2022 10:01
Chłopcy w czarnych kurtkach cudowni !!!!! Super spektakl
Lila 10.11.2022 09:12
Wspanialy musical- grupa chłopaków w kurtkach skórzanych najlepsza, super chłopcy!!
Eva 10.11.2022 09:10
To było bardzo dobre przedstawienie. Brawo!
kriw 10.11.2022 08:40
Świetny występ, brawo dla młodego pokolenia!
Klaaudiap 10.11.2022 08:27
Rewelacyjny występ bardzo polecam
Krzyś 16.06.2022 10:35
Żywiołowo wykonany przez młodych aktorów. Warto było obejrzeć.
Hala 12.06.2022 05:25
Świetna praca całego zespołu. Bohaterka, która ,, zaciążyłą" powinna popracować nad dykcją. Poprawcie umocowanie mikrofonów mikroportów, żeby nie było słychać ,,puknięć" od powietrza z wymowy. Ale to tylko kosmetyka ! Jestem pod ogromnym wrażeniem a jestem w branży !
pdg52 10.06.2022 23:08
Bawiłam się wyśmienicie. Musical świetnie przygotowany, piękny śpiew i taniec. Bardzo, bardzo mi się podobało
10.06.2022 22:49
Super przygotowany musical.
Agata 10.06.2022 15:42
Super występ, rewelacja, pog champ
Tylko troszkę 10.06.2022 14:14
Choreografia, przygotowanie aktorskie i opracowanie Grease - pierwsza klasa. Wykonanie lekkie, teksty genialne, młodzi aktorzy zagrali mistrzowsko. Chcieliśmy więcej :)
Ola 10.06.2022 10:42
Bardzo ładny musical wystawiony przez młodych ludzi.
Waldemar 10.06.2022 10:40
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl