Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

MUSICAL MAGIA LODU

spektakl

MUSICAL MAGIA LODU

MUSICAL MAGIA LODU - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

MUSICAL MAGIA LODU

"Kraina Lodu" to opowieść o dwóch siostrach, księżniczkach Arendelle, niegdyś bardzo ze sobą związanych, które z czasem oddalają się od siebie. Wszystko zaczyna się, gdy obdarzona magicznymi mocami Elsa w czasie zabawy przypadkowo rani zaklęciem Annę. Dziewczynka zostaje uratowana, ale to wydarzenie kładzie kres wspólnym zabawom. Elsa resztę dzieciństwa spędza w swojej komnacie, próbując zapanować nad mocą. Mijają lata, dziewczęta dorastają i nadchodzi dzień koronacji Elsy. Mimo starań, by ukryć swoje magiczne zdolności, świeżo upieczona królowa zamraża posadzkę w sali balowej i przerażona ucieka. Nie wie, że oto sprowadziła na kraj niekończącą się zimę. Anna postanawia odnaleźć siostrę, by położyć kres pogodowym anomaliom. W drodze towarzyszyć jej będą handlujący bryłami lodu Kristoff, jego wierny renifer Sven oraz magiczny śniegowy bałwan Olaf.

KRAKOWSKA AKADEMIA MUSICALU

została założona przez dyrygenta, dr. Tadeusza Płatka w 2019 r.
Wykładowcami Akademii są wyłącznie artyści praktycy, współpracujący m.in. z Teatrem Ludowym, Operą Krakowska, Operą i Filharmonia Podlaską, Krakowskim Teatrem Variete.
Uczniowie szkoły brali udział w premierach musicali: Koty – Legenda miejska, Broda Pana Kleksa, Aladyn, „HANKA” Andrzeja Zaryckiego na motywach opery „Halka” S. Moniuszki, oraz „High School Musical 2”, na licencji Disney’a. Spektakle były wystawiane na deskach m.in. ICE Kraków, Teatru Variete, Nowohuckiego Centrum Kultury, oraz Teatru Łaźnia Nowa.

O REALIZATORACH

PAWEŁ KUMIĘGA – reżyseria, przygotowanie aktorskie
Jest absolwentem PWST w Krakowie. Związany z Teatrem Ludowym w Krakowie. Gościnnie występuje w Teatrze Variete w Krakowie, Teatrze im. L. Solskiego w Tarnowie, Teatrze Kontrabanda i Krakowskiej Operze Kameralnej. W swoim dorobku ma ponad sześćdziesiąt ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych m. in.: „Dziady” reż. J. Englert; „Ryszard III” reż. J. Stuhr, „Wychowanka” reż. M. Grabowski;, „Sarenki” T. Svobody, „Rewizor-będzie wojna” M. Bogajewska.
Grał w filmach, m.in. w produkcja polsko- czesko-słowacko- węgierska „Europe around us”; „Losy Goetzów” A. Celiński; „Ucieczka przez druty” A. Celiński; „Słońce, to słońce mnie oślepiło” A. Sasnal; „Kler” W. Smarzowski; Serialach - Kryminalni, Szpilki na Giewoncie, Na Wspólnej, Klan, Barwy szczęścia, Echo serca, Zakochani po uszy. Występował z Edytą Geppert i Agnieszką Chrzanowską. Pierwsze reżyserskie kroki stawiał pod okiem Jana Szurmieja przy musicalu „Ani z Zielonego Wzgórza”. Jest laureatem wielu nagród, m.in. nagrody Marszałka Województwa Świętokrzyskiego na XX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia oraz statuetki Syriusza dla najlepszego aktora w koknurskie Gazety Wyborczej.
NATALIA SOBOŃ – choreografia
Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego. Karierę taneczną rozpoczęła od występów z tarnobrzeska grupą FRAM. Współpracowała krakowską szkołą JDC oraz krakowskim teatrem VARIETE. Występowała w musicalu Karol w krakowskiej TAURON ARENIE. W ubiegłym roku przygotowała choreografie musicalu Aladyn wystawianego w Centrum kongresowym ICE Kraków.
ARTUR WOŁOCH – reżyseria, przygotowanie aktorskie
absolwent reżyserii teatralnej, filozofii oraz socjologii. Na co dzień zajmuje się obszarem filmu, multimediów oraz castingu.

MARTA TOMALA– asystent choreografa
SABINA ONDERKA – asystent choreografa
MAŁGORZATA CHYŁA – przygotowanie wokalne
Ukończyła studia z wyróżnieniem w krakowskiej Akademii Muzycznej na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej w klasie prof. dr hab. Stanisława Krawczyńskiego.
W latach 2002-2016 pełniła funkcję chórmistrza zespołu Olim Pueri Cantantes. Jako dyrygent współpracowała m.in. z Krakowską Orkiestrą Kameralną, Krakowskim Chórem Kameralnym, Chórem Chłopięcym Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, Górecki Chamber Choir, Polskim Chórem Kameralnym Schola Cantorum Gedanensis, Chórem Akademickim Uniwersytetu Jagiellońskiego, biorąc udział w przygotowaniach utworów oratoryjnych, operowych, kantatowych, symfonicznych i chóralnych a cappella. Uczestniczyła w wydarzeniach muzycznych tj. Międzynarodowy Festiwal Wratislavia Cantans, Dni Bachowskie w Krakowie, Międzynarodowy Festiwal Chorału Gregoriańskiego Ars Cantus Gregoriani, Festiwal Muzyki Polskiej, Gustav Mahler Festival, Festiwal Muzyki Filmowej, Festiwal Młodych (w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie), Międzynarodowy Festiwal dla Pokoju -Life Festiwal Oświęcim 2010, Festiwal Dziedzictwa Kresów, Festiwal Musica Sacra. Wpisując się w działalność krakowskiego środowiska chóralnego brała udział w organizacji festiwali chóralnych Cracovia Cantat oraz Cantate Domino, Festiwal Chórów Męskich Krakowska Wiosna zajmując się ich przygotowaniem i realizacją. Wielokrotnie uczestniczyła w pracach jury konkursów krajowych i międzynarodowych.
Jest adiunktem na Wydziale Twórczości, Interpretacji i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej w Krakowie. Równolegle prowadzi zajęcia dydaktyczne w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie oraz warsztaty muzyczne dla zespołów chóralnych i dyrygentów. Współpracuje również ze Fundacją Uniwersytet Dzieci oraz Stowarzyszeniem Passionart.

ARTUR OCZKOWSKI, MATEUSZ KOŁODZIEJ – reżyseria światła
SZCZEPAN SOŁTYS, PAWEŁ KOSTUJ – reżyseria dźwięku
MACIEJ KYCLER - REALIZACJA VIDEO

TADEUSZ PŁATEK – założyciel Szkoły, kierownictwo muzyczne, aranżacje wokalne
Studiował na Uniwersytecie Jagiellońskim (dziennikarstwo i europeistykę), w Akademii Muzycznej w Krakowie (teorię muzyki) oraz w Królewskim Konserwatorium w Brukseli (dyrygenturę). W 2012 roku ukończył wydział dyrygentury symfoniczno-operowej w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie prof. Tadeusza Strugały. W 2019 r. uzyskał topień doktora. Zadebiutował w 2009 roku w Londynie na festiwalu Copernicus, organizowanym przez Royal Academy of Music i Royal College of Music. W latach 2008-2012 był asystentem w Operze Krakowskiej, uczestnicząc m.in. w przygotowaniu oper Eugeniusz Oniegin, Carmen, Traviata oraz Halka, którą poprowadził w ramach spektaklu dyplomowego. Od 2012 r. pełnił funkcję dyrygenta w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Zrealizowany pod jego kierownictwem muzycznym musical Korczak zdobył Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury za najlepszy spektakl 2012 roku, został wyróżniony Medalem rzecznika praw dziecka oraz otrzymał tytuł Wydarzenie Historyczne Roku. Jest autorem źródłowego opracowania opery Halka, oraz krotochwili Nowy Don Kichot, czyli 100 szaleństw na podstawie pierwodruków i rękopisów Stanisława Moniuszki. Współpracował z wieloma orkiestrami symfonicznymi, m.in. Filharmonii Koszalińskiej, Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Krakowskiej i Filharmonii Poznańskiej, Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi oraz Polish-Israeli Festival Orchestra. Poprowadził ponad 150 przedstawień operowych, musicalowych (w tym „Upiora w Operze” A. Lloyd Webbera) oraz koncertów symfonicznych. Od 2014 r. jest dyrygentem Orkiestry Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Bronisława Rutkowskiego.
Był kierownikiem muzycznym musicali Grease – powrót legendy, Taniec Wampirów – mroczna historia, Koty oraz Dorotka w Krainie OZ, Akademia Pana Kleksa oraz Alladyn. Zrealizowane pod jego kierownictwem muzycznym widowisko Lamaila, wstawione w Teatrze Wielkim w Łodzi zostało nagrodzone Złotą Maską w 2018 r. W maju 2019. Zadebiutował w rosyjskiej Operze Chelabinskiej prowadząc Traviatę G. Verdiego.

WYSTĘPUJĄ (Uczniowie Krakowskiej Akademii Musicalu):

Marcelina Kurleto
Alicja Dewera
Kamelia Kirejczyk
Amelia Krzysztofik-Woch
Zuzanna Kułaj
Łucja Olszewska
Anna Bugajska
Alicja Chochrek
Lena Chwyć
Blanka Hanarz
Julia Migdał
Karol Tverberg
Nikolas Tverberg
Laura Wojciechowska
Jagoda Goraj
Zofia Kułaj
Katarzyna Skrzypczyk
Dionizy Krawiec

Anna Mróz
Aleksandra Batko
Aleksandra Jazowska
Michał Maruszczak
Matylda Ślusarczyk
Gabriela Dondziak
Zofia Florczyk
Maria Florczyk

Emilia Łoś
Maria Matus-Rudzińska
Zuzanna Wójcik
Mirela Kruk
Julia Mróz
Marcelina Płatek
Maria Rusinek
Gabriela Rusinek
Emilia Sapała
Natalia Wacławik
Antonina Celińska
Antonina Fedorowicz
Maja Hancock
Katarzyna Kurkiewicz
Lidia Ostrowska
Melanie Pieczara
Pola Trybus
Emilia Wałecka
Lena Pieculewicz
Inga Krummel
Piotr Kutnik
Wiktoria Gowin
Karolina Januszewska
Maria Nadrowska
Hanna Skoć
Paweł Kucharczyk
Jonasz Iwanicki
Gabriela Kutnik
Martyna Juszczyk
Leon Bukowy
Jakub Hohol
Nadia Kasprzyk
Henryk Kosała
Kaja Krzyżowska
Zuzanna Łabuzek
Tosia Nowak
Eliza Owczarek
Milena Stylo
Weronika Foryś
Oliwia Przewięźlikowska
Amelia Miskiewicz
Aleksandra Batko
Oliwia Dębosz
Vanessa Szot
Michał Talar
Laura Pieczara
Tomasz Sordyl

Emilia Lebid
Sofiia Lebid
Oliwia Majewska
Emilia Mazzoni
Róża Rajchel
Róża Wojas
Mila Wojnicka
Michał Konieczny
Emilia Kowalczyk
Jaśmina Kwiecińska
Ada Marczak
Hanna Mucha
Jacek Rajchel
Alicja Świerk
Ula Krystyan
Liliana Rembiasz
Natalia Bulsza
Jakub Piotrowski
Kinga Włodarska

czas trwania 75 min

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: MUSICAL MAGIA LODU


Jak działają recenzje?
oglądałam z córkami (5 lat i 8 lat), córeczki cały spektakl były wpatrzone w aktorów, kostiumy, muzyka i głosy (!) cudne. Najmłodsza aktorka była przesłodka (na oko rówieśniczka mojej młodszej córki).
ania 20.12.2022 23:51
Musical oceniam jako bardzo dobry. Ogromny plus za śpiew i grę aktorską bohaterki Anny (spektakl o godzinie 11 w niedzielę 18.12). Po prostu rewelacja! Duży minus za charakteryzacje Elzy. Moja czteroletnia córka, zresztą jak wiele innych dziewczynek siedzących wokół nas na sali, była zawiedziona wyglądem Elzy. Jasne, białe włosy i dlugi warkocz to chyba podstawowy i niezbędny element akurat TEJ bohaterki. Spotęgowało by to wrażenie przedstawienia, gdyby Elza była wymarzoną przez 90% dziewczynek Elzą. Po prostu. To trochę tak jakby w planowanym przez artystów musicalu Shrek, główny bohater był w kolorze czerwonym...
Klara 20.12.2022 00:09
Dzieci zadowolone. Bardzo im podobały się efekty. Momentami groźnie momentami magicznie... a czasem można nawet potańczyć w fotelu. Oczywiście najlepsza suknia Elzy.
Mama2siostr 19.12.2022 19:50
Wspaniałe widowisko. Byłyśmy z córką zachwycone. Miło się oglada tak zdolną młodzież
Ewa 19.12.2022 14:32
Bardzo ładny występ. Dzieciom się podobało.
gazimon33 19.12.2022 13:47
Wspaniały!!!!!!! Magiczny!!! Piękny!!!
Urszula 19.12.2022 10:52
Przepięknie! Na bardzo wysokim profesjonalnym poziomie, Elsa i Anna idealnie śpiewają👏🏻👏🏻👏🏻
Nadia 19.12.2022 10:46
Super przedstawienie . Dziewczynki były zachwycone 😍
Magdalena 19.12.2022 10:20
Dzieci i rodzice bardzo zadowoleni. Piękna oprawa muzyczna, duża dawka humoru i miłych wrażeń.
MAGDA 19.12.2022 09:30
Bulo niesamowicie!
Dora 19.12.2022 09:28
Bardzo ładny spektakl, dopracowany w szczegółach. Piękna pasja młodych artystów.
Fanka Musicalu 19.12.2022 09:06
Dzieci dobrze się bawiły Moim zdaniem przedstawienie było bardzo krótkie :-(
Swk 19.12.2022 09:06
Bardzo ładny spektakl
Kaja 19.12.2022 09:00
Rewelacyjny występ młodych ludzi. Świetna oprawa oświetleniem oraz muzyką. Nadzwyczaj miło się oglądało. Najmłodsza część widowni byłą zachwycona.
MB 19.12.2022 08:56
Anna byla dużo lepsza od Elsy, świetny glos, Elsa trochę niedobrana głosowo.
Iza 19.12.2022 08:37
Rola i głos Anny oraz Olafa-genialne! Przedstawienie dopracowane, efekty dźwiękowe i świetle super dopasowane. Duża praca i efekt wow.
Joanna 19.12.2022 08:29
Było wspaniale, magicznie, dziecko szczęśliwe!
Agatka 15.11.2022 05:15
Wspaniałe widowisko, polecam
Karolina 10.11.2022 15:43
Super. Pieknie zrobione, cudne glosy, wzruszajacy
Korin 10.11.2022 15:04
Piękny występ, niesamowity. Super zabawa dla małych i dużych.
JW 10.11.2022 13:51
Bardzo dobre przedstawienie, duże zaangażowanie młodych artystów i dzieci. Poleccam dla dzieci w wieku przedszkolnym i pierwszych klas szkoły.
Paweł 10.11.2022 10:56
Wspaniały musical 💙 perfekcyjne wykonanie dzieciaków❄️
Jola 10.11.2022 10:09
Polecam wspaniała zabawa dla całej rodziny a w szczególności dla małych księżniczek :)
10.11.2022 10:02
Wspaniałe przedstawienie! Świetna scenografia, klimat, piosenki, dużo humoru. Widać ogromne zaangażowanie młodych aktorów. My, dorośli również świetnie się bawiliśmy :)
Mag. 10.11.2022 09:58
Fantastyczny występ. Polecam wszystkim.
gazimon33 10.11.2022 09:32
Bardzo ładnie
Kasia 10.11.2022 09:11
Cudowny występ !
K 10.11.2022 08:58
Świetna impreza. Doskonała zabawa dla całej rrodziny.
Malina 22.06.2022 16:44
Świetny pomysł i zabawa dla dużej liczby dzieci i młodzieży. Ich wzajemnej integracji, umuzykalnienia i wspólnej zabawy podczas ruchu. Gratuluję pomysłu i wykonania.
Hala 13.06.2022 16:36
Byłam na musicalu "Król Lew", który pod każdym względem był rewelacyjny i chyba dlatego oczekiwałam czegoś więcej i czułam niedosyt. Odniosłam wrażenie, że spektakl nie był do końca dopracowany. Ale wyszłam z przedstawienia zadowolona. Moim wnukom bardzo się podobało.
10.06.2022 22:56
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane z kategorii spektakl