spektakl

PTA "Zima pod stołem"

spektakl

PTA "Zima pod stołem"

PTA "Zima pod stołem" - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

"Zima pod stołem" Rolanda Topora. Premiera spektaklu Puławskiego Teatru Amatora

12 czerwca zapraszamy na najnowszą premierę w wykonaniu Puławskiego Teatru Amatora. „Zima pod stołem” to sztuka jednego z najwybitniejszych twórców ubiegłego wieku – Rolanda Topora – paryskiego pisarza/rysownika, w której mistrz surrealizmu i okrucieństwa zaskakuje z pozoru prostą komedią miłosną połączoną z dramatem.

„Zima pod stołem” to surrealistyczna baśń o miłości osadzona w realiach współczesnej Europy i utrzymana w konwencji snu, w której wyobraźnia prowadzi nas wyraźnie na tereny naszych wschodnich sąsiadów. Wynajmowane miejsce pod stołem staje się w przedstawieniu symbolem bezpieczeństwa i pewności. To, co prawda, lokal z widokiem nie na bezkresy pól, ale na wyjątkowo atrakcyjne nogi właścicielki mieszkania. Te subtelne pikantne aluzje nadają sztuce lekkości i podkreślają znany „różowy humor” Topora.
Zima jest zarówno romantyczną komedią, groteską, ale i dramatem. Wszystkie elementy spektaklu łączy zwykły mebel, który przez wiele pokoleń zbliżał ludzi. Zasiadanie za stołem łączyło ludzi. A pod stołem? Co takiego dzieje się i co może wydarzyć się pod stołem? Oglądając sztukę Topora można udzielić jednej odpowiedzi. Wszystko! Szczególnie z tak wyraźnie narysowanymi postaciami: eteryczną Florence, bezwzględną Raymonde, wrażliwym Dragomirem, zdolnym Griszką i wpływowym Markiem. Ich wszystkich łączy pragnienie bliskości, więzi, tęsknota za drugim człowiekiem i miłością. Na zawsze łączy ich zima pod pewnym stołem…

Występują:

Daria Rodek jako Florence Michalon - eteryczna, młoda, spragniona miłości francuska tłumaczka, zafascynowana Dragomirem, emanująca pięknem naturalnej niewinności.
Anna Maj jako Raymonde Pouce - bezwzględna i wyrafinowana przyjaciółka Florence, atrakcyjna rozwódka, intrygantka.
Adam Rodek jako Dragomir - utalentowany grafik i malarz, z konieczności szewc, emigrant mieszkający u stóp ukochanej Florence, kulturalny i nieśmiały.
Piotr Rozdoba jako Griszka - muzycznie uzdolniony wędrowiec emigrant, trafiający w poszukiwaniu swojego miejsca pod stół Florence, kuzyn Dragomira.
Ryszard Stępień jako Marc Thyl - równie elegancki, co wyrachowany wydawca, wpływowy, lecz dość antypatyczny snob.

Twórcy:

Adaptacja i reżyseria - Ryszard Stępień

Autor rysunku - Ryszard Rusek

Choreografia - Agata Janczak

Dźwięk - Michał Głos

Światło - Jarosław Bernat

Muzyka - sir Anthony Hopkins, Witold Robert Cisło, Magdalena Maria Czapińska, ukraińska muzyka ludowa

Na sztukę "Zima pod stołem" zapraszamy 12 czerwca o godz. 18:00 do sali widowiskowej POK. Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie Ośrodka i na Biletyna.pl.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń w: Puławy

Recenzje i opinie: PTA "Zima pod stołem"

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl