spektakl

Parawan

spektakl

Parawan

Parawan - Bilety na spektakl teatralny

Muzyczna komedia o trudnościach adaptacyjnych polskiego inteligenta w pierwszych latach kapitalizmu.

"Parawan" jest muzyczną sztuką o kłopotach i trudnościach na jakie napotyka inteligent (literat) w procesie przystosowania się do norm i reguł nowego ustroju, który właśnie zapukał do drzwi jego mieszkania. Pojawienie się niespodziewanych gości uzmysławia bohaterowi, że istnieją zmiany, których nie oczekiwał, bo nie są mu one na rękę. I choć jedynym celem, w jakim przyszli goście jest uczynienie lepszym życie bohatera, to okazuje się, że nie jest on w ogóle przygotowany na taki prezent. W ślad za zewnętrznymi zmianami nie nadążają bowiem wewnętrzne przemiany inteligenta, który z przystosowaniem się do życia w nowych warunkach ma poważne kłopoty. Nie mają ich za to ani jego koledzy, ani jego matka, ani znajomi i nieznajomi, pojawiający się w drugiej części sztuki, dla których wejście w nowy ustrój wymaga tylko nieznacznych zabiegów przystosowawczych i odrobiny zaradności, a niekiedy cwaniactwa. Ta łatwość innych - dodatkowo pogłębia stres bohatera, stając się źródłem komicznych i tragikomicznych sytuacji.
Cała sztuka jest bowiem komedią i próbą autoironicznego spojrzenia na początek polskich przemian ustrojowych. Napisana jest wierszem, co - biorąc pod uwagę temat sztuki - stanowi swoisty "filtr", chroniący wartki i potoczysty dialog przed niebezpieczeństwem łatwych uproszczeń i przyziemnej werystycznej powszedniości. Jest to również komedia muzyczna z dziewięcioma piosenkami, co dodatkowo nadaje jej charakter odległy od płaskiego realizmu.

Scen. i reż.: Andrzej Strzelecki
Muzyka: Piotr Rubik
Opracowanie i przygotowanie wokalne: Marek Stefankiewicz

Występują:
Ewelina Bator
Dominika Kachlik
Olga Kalicka
Mateusz Kmiecik
Piotr Kruszewski
Aleksandar Milicević
Milena Olchowska
Hubert Paszkiewicz
Ewa Prus
Kamil Studnicki
Marta Wągrocka
Hubert Zapiór

Spektakl warsztatowy studentów II roku Wydziału Aktorskiego.
Premiera marzec 2015 r.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Parawan

Świetne przedstawienie, młodzi aktorzy grający z sercem i zaangażowaniem. Na scenie było widać że jest to dla nich czysta przyjemność być na scenie i dać z siebie jak najwięcej. Jeśli będą grali ponownie z chęcią przyjdę ich obejrzeć jeszcze raz. Serdecznie polecam

Polecane z kategorii spektakl