spektakl

Pędrek Wyrzutek

spektakl

Pędrek Wyrzutek

Pędrek Wyrzutek - Bilety na spektakl teatralny

„Pędrek Wyrzutek” na motywach prozy Stefana Themersona (Teatr Scena Lubelska 30/32)

Reżyseria i scenografia: Dariusz Kunowski
Muzyka: Mieczysław Litwiński
Występują: Katarzyna Żytomirska, Daniel Brzeziński, Piotr Herbich, Agata Brzozowicz
Światło i dźwięk: Tomasz Strzelczyk

Spektakl oparty jest głównie na prozie Stefana Themersona, niezwykłego polskiego pisarza i filmowca związanego z międzywojenną awangardą, po wojnie tworzącego na emigracji.
Tytułowy Pędrek Wyrzutek to fantastyczna, wymyślona postać próbująca odnaleźć się w świecie, do którego nie pasuje, gdyż nie jest w pełni ani człowiekiem, ani psem, rybą czy ptakiem, łącząc w sobie elementy każdej z tych istot. Spektakl jest pełen humoru, często opartego na nonsensie, a zarazem porusza poważne tematy, jak wykluczenie, poszukiwanie swojej tożsamości, pobudzając wyobraźnię i wrażliwość dziecka w kwestiach tolerancji i empatii.
Projekt współfinansowany przez Urząd M. St. Warszawy

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pędrek Wyrzutek

Bardzo ciekawy spektakl zarówno dla dzieci, jak i rodziców. Świetne kostiumy (dla nich samych warto zobaczyć) i gra aktorska. Mniej więcej od połowy staje się już nieco nużący i "przegadany". Jednak całość bardzo na plus. Dzieci wróciły do domu zainspirowane i w nastroju filozoficznym. Polecam!
Aktorzy bardzo dobrze zagrali swe role. eSamo przedstawienie ciekawe jednak przeznaczone dla starszych dzieci, powyżej 7/7roku zycia.
Piękna bajka, w niesamowicie ciekawej oprawie. Zaangażowani aktorzy, widać że z sercem do dzieci. Temat na czasie- tolerancja. Polecam, bardzo wartościowe wydarzenie.
Swietny spektakl! Dla dzieci ale dorośli też się mogą dobrze bawić.
100% awangardy. Niezwykłe przeżycie, jeśli będzie okazja - warto. Polecam!

Polecane z kategorii spektakl