spektakl

Piękna Lucynda

spektakl

Piękna Lucynda

Piękna Lucynda - Bilety na spektakl teatralny

PEŁNA ROZKOSZY KOMEDIA MUZYCZNA !

Czy można sobie wyobrazić polską komedię muzyczną iskrzącą się zabawną erotyką, wpadającymi do ucha piosenkami, inteligentną, pikantną i dowcipną zarazem? Zadanie nie łatwe. Ale właśnie taką sztuką jest „Piękna Lucynda”, najlepszą komedią wybitnego twórcy teatralnego i kabaretowego XX wieku Mariana Hemara, który jest także autorem piosenek i muzyki do niej. Prapremiera światowa sztuki odbyła się w 1967 r. na Scenie Polskiej w Londynie.

Piękna Lucynda jest błyskotliwym pastiszem „Natrętów” Zygmunta Bielawskiego, pierwszej polskiej komedii napisanej w języku ojczystym w 1765 roku. Hemar bawi się różnymi gatunkami komedii – od salonowej, poprzez wodewil po żarty rodem z rasowego kabaretu. Całość tworzy doskonałą zabawę z formą, gatunkiem i tradycją, za którą skrywa się kunsztowne piękno i wzruszająca poezja minionych epok teatru literackiego.

Spektakl uwodzi, przepięknymi arietkami, zabawnymi układami tanecznymi, pomysłową scenografią opartą na technikach teatru osiemnastowiecznego, a przede wszystkim soczystymi postaciami granymi przez znakomitych aktorów, od nestorów polskiego teatru po dobrze już znanych publiczności aktorów młodszego pokolenia.

Po raz pierwszy sztuka została wystawiona w Polsce przez Eugeniusza Korina w Teatrze Nowym w Poznaniu. Był grana przez 13 sezonów, oklaskiwany na stojąco w kraju i zagranicą, między innymi w Niemczech, Rosji, Holandii i Anglii, stanowiąc kolejny rekord frekwencyjny.

Profesor Aleksander Bardini określił tę realizację jako „arcydzieło gatunku”.

W spektaklu zobaczymy między innymi: Magdalenę Zawadzką, Dorotę Stalińską, Hannę Śleszyńską, Joannę Liszowską, Adriannę Kalską, Kazimierza Kaczora, Krzysztofa Tyńca, Sylwestra Maciejewskiego, Piotra Gąsowskiego, Rafała Królikowskiego, Jarosława Gajewskiego i Mikołaja Roznerskiego.

Reżyseruje Dyrektor Artystyczny Teatru: Eugeniusz Korin

Kostiumy: Beata Harasimowicz

Scenografia: Wojciech Stefaniak

Kierownictwo muzyczne: Tomasz Szymuś

Układy taneczne: Anna Głogowska

Czas trwania spektaklu: 120 minut // 1 przerwa

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Piękna Lucynda

Wspaniałe przedstawienie :) Świetne aktorstwo :) Klasa sama w sobie.
To najlepszy spektakl jaki widziałam od lat. Doborowa obsada ,ubrana w piękne kostiumy przeniosła mnie w świat zabawy i dobrego humoru.Bardzo gorąco polecam.
Chcecie się dobrze pobawić - wybierzcie się na te przedstawienie. Chcecie zobaczyć aktorów, a nie serialowe manekiny - warto podzielić się z teatrem swoimi pieniążkami. Kupa dobrej zabawy z dobrymi aktorami, nie będziecie żałować.
Wspaniały spektakl. Cudowna zabawa. Wyśmienita gra aktorska w świetnej obsadzie.
Prawdziwa uczta , rewelacyjna aranżacja tekstów Hemara, wspaniała gra aktorów. W trakcie przedstawienia kilkakrotnie zastanawiałam się, kto na tym przedstawieniu bawi się lepiej- widownia, czy aktorzy na scenie ? Gratuluję całemu zespołowi Teatru za stworzenie tak mistrzowskiego spektaklu
Fantastyczni artyści ,urocza rozrywka w piękny letni wieczór
Niestety ,mimo wysiłku zespołu wspaniałych aktorów, komedia była mało śmieszna, wręcz nudna. Z utęsknieniem czekaliśmy na zakończenie.
Wspaniałe zagrane przedstawienie!
Cudowny spektakl! Wybrałam się z mama i tak samo mocno nam sie podobało :) sami znani aktorzy, śmieszne sceny. Bardzo polecam

Polecane z kategorii spektakl