Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-03-2023

spektakl

Pijcie ocet

spektakl

Pijcie ocet

Pijcie ocet - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online

Wyszedłem dzisiaj z klatki na podwórko i stanąłem jak wryty. Próbowałem zrobić krok w przód – bezskutecznie, w tył – to samo, w bok i drugi bok – nic i nic. Sąsiadka wchodząc do bloku z pięcioma kilogramami pomidorów w siatce powiedziała: “Dzień dobry!”. Ja nic nie odpowiedziałem. Kiedy tylko otwieram usta zaraz jakiś głos w głowie każe mi je zamknąć. Bo przecież z takich ust niewiele dobrego może się wydobyć. Ona stała i patrzyła na mnie. Ja milczałem. Ona stała i patrzyła. Ja stałem i milczałem. Ona stała i patrzyła nadal. Ja uciekłem z powrotem do mieszkania, potykając się o co drugi schodek. Oparłem się zdyszany o drzwi. Po co jej tyle pomidorów?
Zaczynał od wierszy, ale szybko przerzucił się na prozę. Był anglofilem. Chcąc uniknąć rozstrzelania symulował chorobę psychiczną. Mowa oczywiście o Danielu Charmsie, a raczej Daniiłu Iwanowiczu Juwaczowowi. Jego pseudonim można czytać dwojako: charms – urok, wdzięk albo czar, zaklęcie. Dzięki tłumaczeniu Jerzego Czecha mamy dostęp do dużej części spuścizny pisarza. W zebranych na ponad czterystu stronach utworach znaleźć można nawet “przepis” Charmsa na doskonały utwór sceniczny. Nie omieszkaliśmy tego wykorzystać. Finalnie o spektaklu możemy powiedzieć, że jest absurdalny, groteskowo-makabryczny, łobuzerski, obrazoburczy, zabawny/śmieszny (niepotrzebne skreślić), traktuje o kondycji i zagubieniu człowieka. To spektakl o nas, drodzy widzowie – naprawdę! Zdrowie!

Reżyseria, adaptacja scenariusza: Sebastian Słomiński
Wykorzystano fragmenty utworów Dmitrija Szostakowicza
Występują: Występują: Aśka Andrejczuk, Jan Jaskólski, Artur Kępczyński, Przemek Lesiak, Aleksandra Marczak, Emilia Metryka, Ewelina Niciak, Adam Rozenek, Weronika Sójka-Mazurek, Hanna Zielaskowska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Nie masz pomysłu na prezent?

Kup voucher na dowolne wydarzenie i podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Pijcie ocet

Spektakl bardzo mnie zaskoczył. Bardzo przypaadł mi do gustu, chciałbym zobaczyć aktorów w innych
XXPHDIM 11.04.2022 16:33
Bardzo śmiesznie, super.
Arek 11.04.2022 08:37
Zdecydowanie odradzam ten wybór. I nie sądzę żeby kwestia dystansu do czegokolwiek miała tu jakiekolwiek znaczenie. Poprostu przedstawienie było bardzo kiepskie i po 5 min. miałam ochotę wyjść. Zostałam jednak do końca wyłącznie z szacunku do aktorów. Uważam jednak ten czas za kompletnie stracony.
ze 11.04.2022 07:39
Wspaniały spektakl, bardzo polecam !
Diana 10.04.2022 17:55
Dawno się tak nie uśmiałam! 😄 Brawa dla reżysera i aktorów! 🤩
Kasia z Podlasia 10.04.2022 13:02
Cudownie spędzona godzina, która minęła w mgnieniu oka! Było zabawnie, zaskakująco i różnorodnie, spektakl w postaci krótkich historii (które jednak się ze sobą łączą) był strzałem w dziesiątkę! Gra aktorska na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie, reżyseria godna mistrzów. Jestem pod wielkim wrażeniem pomysłu z wykorzystaniem duzej starej szafy, jako główny element scenografii. Naprawdę polecam! I doceniam za połączenie spektaklu ze zbiórką dla Ukrainy.
Katarzyna 10.04.2022 11:54
Dziwny repertuar. Mocno awangardowe. Nie moj humor.
Wars 10.04.2022 09:54
Przedstawienie udane :) Poziom jak na tak młodych aktorów wysoki, sztuka sama w sobie chaotyczna, czasem zastanawiająca, momenty faktycznego śmiechu, ale też konsternacji. Od niedawna mieszkam w Warszawie, więc umówiłem się ze znajomym stąd na piwo, przed nim poszliśmy na tę sztukę i był to udany wieczór, idealna rozgrzewka i punkt zaczepny rozmowy :) Trzymam kciuki za dalszy rozwój grupy teatralnej i za współpracującą szafę!
Bartek 10.04.2022 08:39
Świetna zabawa, pełno inteligentnych nawiązań chociażby do motywów biblijnych, filozofii, czy też życia w PRL-owskiej kamienicy. Coś w sam raz dla serca i rozumu :)
Grzegorz 18.01.2022 19:30
Beznadziejne! Szkoda czasu!!!!!
Imielinka 18.01.2022 10:15
Trochę dziwne przedstawienie, awangardowe
DR 17.01.2022 14:23
Ogląda się to z niedowierzaniem, że takie rzeczy potrafi zrobić teatr amatorski. Gdybym o tym nie wiedział to spokojnie mógłbym uwierzyć, że to np. Wierszalin. Wielkie brawa dla reżysera (Sebastian Słomiński), wielkie brawa dla aktorów, wielkie dzięki dla DK Kadr za wspieranie takich działań.
Miro 17.01.2022 13:14
Poziom absurdu spektaklu trudny do odbioru ;). Aktorzy dobrze sobie poradzili. Kwestia gustu co do poczucia humoru.
Tasker 16.01.2022 13:48
Wspaniałe przedstawienie, dobry warsztat młodego zespołu.. Inteligentny humor przyprawiony dużą dawką absurdu i abstrakcyjnych sytuacji. Hik!
Majkiel 12.06.2021 12:17

Polecane z kategorii spektakl