spektakl

Pijcie ocet

spektakl

Pijcie ocet

Pijcie ocet - Bilety na spektakl teatralny

SPEKTAKL TEATRALNY
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online (ilość miejsc ograniczona) lub w DK KADR

Wyszedłem dzisiaj z klatki na podwórko i stanąłem jak wryty. Próbowałem zrobić krok w przód – bezskutecznie, w tył – to samo, w bok i drugi bok – nic i nic. Sąsiadka wchodząc do bloku z pięcioma kilogramami pomidorów w siatce powiedziała: “Dzień dobry!”. Ja nic nie odpowiedziałem. Kiedy tylko otwieram usta zaraz jakiś głos w głowie każe mi je zamknąć. Bo przecież z takich ust niewiele dobrego może się wydobyć. Ona stała i patrzyła na mnie. Ja milczałem. Ona stała i patrzyła. Ja stałem i milczałem. Ona stała i patrzyła nadal. Ja uciekłem z powrotem do mieszkania, potykając się o co drugi schodek. Oparłem się zdyszany o drzwi. Po co jej tyle pomidorów?

Zaczynał od wierszy, ale szybko przerzucił się na prozę. Był anglofilem. Chcąc uniknąć rozstrzelania symulował chorobę psychiczną. Mowa oczywiście o Danielu Charmsie, a raczej Daniiłu Iwanowiczu Juwaczowowi. Jego pseudonim można czytać dwojako: charms – urok, wdzięk, czar albo ból, krzywda. Dzięki tłumaczeniu Jerzego Czecha mamy dostęp do dużej części spuścizny pisarza. W zebranych na ponad czterystu stronach utworach znaleźć można nawet “przepis” Charmsa na doskonały utwór sceniczny. Nie omieszkaliśmy tego wykorzystać. Ostatecznie o spektaklu możemy powiedzieć, że jest absurdalny, groteskowo-makabryczny, łobuzerski, obrazoburczy, zabawny/śmieszny (niepotrzebne skreślić), traktuje o kondycji i zagubieniu człowieka. To spektakl o nas, drodzy widzowie – naprawdę!

Reżyseria, adaptacja scenariusza: Sebastian Słomiński
Wykorzystano fragmenty utworów Dmitrija Szostakowicza

Występują: Jan Jaskólski, Artur Kępczyński, Agata Kotusiewicz, Aleksandra Marczak, Emilia Metryka, Weronika Sójka-Mazurek

!UWAGA!
Szanowni Państwo,
W związku z epidemią COVID-19 we wszystkich przestrzeniach DK Kadr funkcjonujemy w reżimie sanitarnym: prosimy o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekowanie dłoni, trzymanie dystansu. Prosimy także wszystkich odwiedzających o wypełnianie oświadczeń o stanie zdrowia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: Pijcie ocet

Świetna zabawa, pełno inteligentnych nawiązań chociażby do motywów biblijnych, filozofii, czy też życia w PRL-owskiej kamienicy. Coś w sam raz dla serca i rozumu :)
Beznadziejne! Szkoda czasu!!!!!
Trochę dziwne przedstawienie, awangardowe
Ogląda się to z niedowierzaniem, że takie rzeczy potrafi zrobić teatr amatorski. Gdybym o tym nie wiedział to spokojnie mógłbym uwierzyć, że to np. Wierszalin. Wielkie brawa dla reżysera (Sebastian Słomiński), wielkie brawa dla aktorów, wielkie dzięki dla DK Kadr za wspieranie takich działań.
Poziom absurdu spektaklu trudny do odbioru ;). Aktorzy dobrze sobie poradzili. Kwestia gustu co do poczucia humoru.
Wspaniałe przedstawienie, dobry warsztat młodego zespołu.. Inteligentny humor przyprawiony dużą dawką absurdu i abstrakcyjnych sytuacji. Hik!

Polecane z kategorii spektakl