spektakl

Pinokio - Teatr Rabcio

spektakl

Pinokio - Teatr Rabcio

Pinokio - Teatr Rabcio - Bilety na spektakl teatralny

Pinokio - Teatr Rabcio | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Pinokio – Teatr Lalek „Rabcio”

Jarosław Antoniuk, na motywach Carla Collodiego

Drewniany pajac, który stał się człowiekiem, skończył 131 lat! Urodził się we Włoszech i mimo wieku wciąż jest młody, wciąż niepoprawny, przyciągający widzów oraz czytelników. „Pinokio” to jedna z najbardziej znanych powieści dla dzieci, która kształtuje wyobraźnię dzieci i jest źródłem wielu inspiracji teatralnych i literackich.

Większość dzieci zna opowieść o Pinokiu, szeptaną przez rodziców „do poduszki”. Być może śniły o wspaniałych i niesamowitych, czasem niebezpiecznych przygodach, w których igrało się ze śmiercią, ale też o tych dziecięcych, wiodących do Krainy Zabawek pokusach i pragnieniach. Pewnie też każdy dorosły człowiek w zakamarkach swej pamięci zachowuje chociażby fragment niezwykłych losów wymyślonych przez Carla Collodiego.

„Pinokio” to opowieść o życiu, o dojrzewaniu, o stawaniu się z pajaca człowiekiem. Bo przecież pajac czy osioł to wcale nie brzmi dumnie. Ale nawet będąc nimi – można dorosnąć, zrozumieć, zmienić się. Ile jest z Pinokia w każdym z nas? Czy Pinokio to urwis, czy szukający własnej tożsamości zagubiony i zapatrzony we własne potrzeby chłopiec?

Inscenizacja włącz opowieść o drewnianej lalce w widowisko teatralne przygotowane przez trupę wędrujących komediantów. To oni tworzą niepowtarzalną aurę i grupę aktorską niemalże z Cirque du Soleil, która zabiegami czysto teatralnymi przemienia swój teatralny wóz w Kolejne miejsca znane z historii Pinokia – dom Dżeppetta, Pole Cudów, Cyrk, Wesołe Miasteczko.

Pinokio jest moralitetem i współczesnym Odyseuszem, który szuka w podróży własnej drogi, a dobra wróżka niby Anioł chroni chłopca . Pinokio żądny jest poznania świata, chętnie podejmuje ryzykowne i bezmyślne decyzje. Cierpi za każdym razem. Sztuka odwołuje się do wyobraźni współczesnego widza. Z jednej strony wejście w życie młodego, nieukształtowanego człowieka, z drugiej poważny temat odpowiedzialności i dojrzewania.

Adaptacja, Reżyseria – Jarosław Antoniuk

Scenografia – Ewa Farkašová

Muzyka – Bogdan Szczepański

Asystent reżysera – Piotr Serafin

Obsada:

Pinokio – Krystyna Kachel
Wróżka, Przechodzień II – Ewelina Klocek
Kolombina, Lis – Agnieszka Kwiatkowska
Arlekin, Kot, Knot – Karol Krzystanek
Ogniojad, Gospodarz – Łukasz Łęcki
Dżepetto, Przechodzień I – Piotr Serafin

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane