spektakl

Pod niemieckimi łóżkami - T. Arciuch, B. Opania, B. Kasprzykowski

spektakl

Pod niemieckimi łóżkami - T. Arciuch, B. Opania, B. Kasprzykowski

Pod niemieckimi łóżkami - T. Arciuch, B. Opania, B. Kasprzykowski - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl "Pod niemieckimi łóżkami" na podstawie książki Justyny Polańskiej - Pod niemieckimi łóżkami

Przedstawienie "Pod niemieckimi łóżkami" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki Justyny Polańskiej, wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.
Justyna w dowcipny i bez obcesowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.

Występują:
Bartłomiej Kasprzykowski, Bartosz Opania, Tamara Arciuch
Reżyser: Łukasz Witt Michałowski
Scenariusz: Agnieszka Głębicka, Bartłomiej Kasprzykowski

Choreografia: Maciej Zakliczyński,
Scenografia: Maciej Chojnacki
Głos: Łukasz Nowicki

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pod niemieckimi łóżkami - T. Arciuch, B. Opania, B. Kasprzykowski

Sztuka, mimo skromnej inscenizacji dobra, krytykująca dzisiejszą rzeczywistość nie tylko pracy w niemieckich domach. Świetna gra Bartłomieja Kasprzykowskiego.
Bawiliśmy się średnio. Aktorstwo dobre, a momentami nawet bardzo dobre. Pan Bartosz Opania był rewelacyjny. Ale co z tego, kiedy scenariusz dawał wiele do życzenia. Do teatru idziemy się "ukulturalnić" i odpocząć od codzienności, a w szczególności od polityki. Niestety, kolejny raz wyszliśmy zawiedzeni. To kolejny spektakl pretendujący do kabaretu a nie do sztuki teatralnej. Gdybyśmy chcieli pójść na kabaret, to mamy swój ulubiony i chętnie na niego chodzimy. A tu o więcej teatru w teatrze prosimy, drodzy artyści.
świetny spektakl, aktorstwo najwyżej klasy. BAWIŁAM SIĘ ŚWIETNIE I ŚMIAŁAM DO ŁEZ Zawsze lubiłam tę trójkę aktorów, po tym spektaklu będę ich uwielbiać:o)
Fajny spektakl..szczególnie podobała mi się gra panów. A umiejętności B. Opani do naśladowania innych osób - rewelacja.
Zaskakujące obroty akcji, cudowny kontakt z publicznością. Zabawne przedstawienie i nie tylko

Polecane z kategorii spektakl