spektakl

Pokaz Małego Teatru Ruchu i Hartowni

spektakl

Pokaz Małego Teatru Ruchu i Hartowni

Pokaz Małego Teatru Ruchu i Hartowni - Bilety na spektakl teatralny

Serdecznie zapraszamy rodziców i bliskich na końcoworoczny pokaz Małego Teatru Ruchu oraz Hartowni, który odbędzie się 14 i 17 czerwca o godz. 17:00 w Studiu KCC. Na scenie wystąpią grupy pracujące pod okiem Anny Chmiel-Kowalskiej oraz Karoliny Gracy:

Mały Teatr Ruchu – Wyjątkowa propozycja dla najmłodszych, zakładająca pracę artystyczną z dziećmi w wieku 4-9 lat, bazująca na tańcu, ruchu i teatrze. Podstawowymi założeniami projektu są: wprowadzanie dzieci w świat sztuki performatywnej, zaznajomienie ich z tajnikami pracy scenicznej oraz kreatywny rozwój. Program edukacyjny Małego Teatru Ruchu obejmuje rozwijanie umiejętności z zakresu różnych technik tanecznych, rytmiki oraz wyrazu scenicznego. Podczas lekcji dzieci rozwijają świadomość ciała, wyobraźnię przestrzenną, plastykę oraz ekspresję w ruchu. Zajęcia pobudzają ciekawość dzieci do odkrywania własnych możliwości motorycznych i zachęcają do pierwszych artystycznych poszukiwań. Podstawową metodą pracy w Małym Teatrze Ruchu jest pedagogika zabawy. Jej celem jest dostarczenie różnorodnych pomysłów, umożliwiających świadomą, kreatywną, prowadzącą do twórczych rozwiązań pracę z uczestnikami grupy. Specyfika takich zajęć polega na różnorodności propozycji, dużej aktywizacji dzieci i wyznaczaniu ich aktywności emocjonalnej. Na zajęciach w Małym Teatrze Ruchu uczestnicy tańczą, śpiewają, rozmawiają, dyskutują – jednym słowem – świetnie się bawią!

Hartownia - Grupa tańca współczesnego dla dzieci w wieku 10-13 lat, będąca rozwinięciem pracy Małego Teatru Ruchu, jak i propozycją dla młodych osób chcących rozpocząć swoją taneczną drogę w Krakowskim Centrum Choreograficznym – prężnie działającym miejscu dedykowanym sztuce tańca. Lekcje (dwa razy w tygodniu) bazują na technice tańca współczesnego, wspomaganej ćwiczeniami rytmicznymi, koordynacyjnymi, sprawnościowymi i rozciągającymi. Młodzi tancerze uczą się zdrowego trybu życia, dbania o własne ciało, formę i kondycję. Ważnym elementem programu jest budowanie umiejętności pracy w grupie, współdziałanie, radzenie sobie ze stresem oraz pielęgnowanie koleżeństwa i wzajemnego wsparcia.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pokaz Małego Teatru Ruchu i Hartowni

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl