spektakl

"Pokora", rybnicka premiera spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach oraz uroczysta inauguracja 52. Rybnickich Dni Literatury.

spektakl

"Pokora", rybnicka premiera spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach oraz uroczysta inauguracja 52. Rybnickich Dni Literatury.

"Pokora", rybnicka premiera spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach oraz uroczysta inauguracja 52. Rybnickich Dni Literatury. - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl poprzedzi uroczystość wręczenia nagrody Honorowej Złotej Lampki Górniczej.

"Pokora" - spektakl na poodstawie powieści Szczepana Twardocha.
Stary świat umarł, a nowego nie widać wciąż na horyzoncie. Nie ma już powrotu, ale nie da się też uczynić kroku naprzód. Snujemy się w oparach dławiącej bezsilności. Czy możemy jeszcze mieć nadzieję na narodziny nowego? Na wyrwanie się z tej słabości? Czy raczej pozostaniemy już na zawsze w tej nieokreślonej przestrzeni pomiędzy? Tam, gdzie powita nas Alois Pokora, śląski człowiek bez właściwości, i jego demony. A może to nasze demony? Może to właśnie wspólnota słabych, której jesteśmy częścią, jest kluczem do tej historii. Historii człowieka bez tożsamości, bez siły, bez potencjału zmiany. Historii człowieka, który jak powietrza potrzebuje zależności i poczucia podporządkowania. Historii niewolnika. Myślicie, że jesteście lepsi, bo macie kontrolę nad swoim życiem? On też tak myślał…

Uwaga! W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe i wytwornice dymu.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

 KUP BILET

Brak wydarzeń

Recenzje "Pokora", rybnicka premiera spektaklu Teatru Śląskiego w Katowicach oraz uroczysta inauguracja 52. Rybnickich Dni Literatury.

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl