spektakl

Polityka

spektakl

Polityka

Polityka - Bilety na spektakl teatralny

POLITYKA to gorzko-ironiczna komedia, szydząca w bardzo inteligentny sposób z naszej klasy politycznej, w której śmiech nie jest celem, tylko środkiem do rozmowy o bolączkach współczesnej Polski.
W realiach lat 20-tych, czasu emancypacji kobiet i budowy II Rzeczpospolitej, rozgrywa się burzliwy romans dwójki głównych bohaterów. Posłanka lewicy (Małgorzata Socha) i poseł prawicy (Rafał Królikowski) uwikłani zostają nie tylko w miłosne, ale także partyjne perypetie. Polityczne i uczuciowe potyczki przedstawicieli dwóch wrogich obozów, w których łapówkarstwo, prywata i nepotyzm są nieodzowną częścią tego, co nazywa się „uprawianiem polityki”, tworzą prześmiewczą komedię lewicowo-prawicowych namiętności.
Pochodzący z 1920 roku, zaskakująco współczesny tekst Włodzimierza Perzyńskiego potwierdza jedynie znaną prawdę, że prawdziwa sztuka nie ma wieku, a natura ludzka to najbardziej stały i niereformowalny element życia. Interesująca inscenizacja Eugeniusza Korina, który wykorzystuje w swoim spektaklu parodię filmu niemego sprawi, że widzowie odbędą zabawną podróż do kinematografu z okresu międzywojnia, gdzie taper przygrywa na pianinie, a gwiazdy srebrnego ekranu są zniewalająco zmysłowe i uwodzicielskie.

Adaptacja i reżyseria: Eugeniusz Korin, scenografia: Maciej Chojnacki, kostiumy: Beata Harasimowicz, muzyka: Janusz Tylman i Czesław Majewski
Obsada: Małgorzata Socha (Jadwiga Łazańska), Rafał Królikowski (Adolf Burski), Kazimierz Kaczor (Łazański), Joanna Żółkowska (Hrabina Linowska), Sylwester Maciejewski (Minister Kręciołek), Bartłomiej Firlet (Kiełbikowski), Hanna Śleszyńska (Franciszka), Paweł Nowisz (Biznesmen Szpakowski), Miłogost Reczek (Poseł Krotoski), Michalina Sosna (Pokojówka/Jan).

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Polityka

Bardzo ciekawie przedstawiona komedia polityczna,niestatdardowo zrealizowany spektakl.Gra aktorów bardzo dobra a Pani Sleszynskiej przecudna.Szczególnie w II części dużo śmiechu. Sztuka ze wszech miar do obejrzenia.Przejaskrawienie niektórych sytuacji politycznych bawi do łez ale i zastanawia jednocześnie.
troszkę nudny , dużo osób przysypiało podczas spektaklu.
Konwencja sztuki bardzo oryginalna, niezwykle przypadło mi do gustu połączenie scenicznej gry aktorskiej z wyświetlanymi na ekranie scenkami filmowymi rodem ze "starego kina". Obecność pianisty dodała temu większego uroku a "łączenie" tych dwóch światów spowodowało, że sztuka była na prawdę ogromnie interesująca. Świetna gra aktorska dopełniła dzieła! Brawo dla aktorów! Brawo dla reżysera!
Dobra sztuka, świetna gra i wciąż aktualny temat ze wstawkami teraźniejszymi. Jak najbardziej polecam.
Rewelacyjna obsada aktorska, gra Hanny Śleszyńskiej i Rafała Królikowskiego znakomita. Spektakl bardzo na czasie w kontekście aktualnych wyborów.
Dobra gra aktorów - gwiazdy telewizyjne. Nierówno podzielony, pierwsza przerwa zaledwie po 40 minutach, a potem dłużąca się 90 minutowa druga połowa.
Bardzo ciekawe przedstawienie. Bardzo niekonwencjonalny sposób przekazu: kino - teatr; teatr - kino. Podobało mi się. A temat Aktualny! Aktorstwo Świetne.
Świetna sztuka temat na czasie ,super obsada.Gra aktorów wyśmienita, taka jakiej oczekiwałam.
Bardzo ciekawy, zabawny spektakl , świetna obsada a pani Śleszyńska to mega gwiazda :) uśmiałam się do łez :)
Bardzo ale to bardzo słaby spektakl z o dziwo plejadą polskich aktorów. Nawet genialna Pani Śleszyńska dobija poziomem do tego słabego przedstawienia. Dramat. Stracone pieniądze!!! Wszystkie role prowadzone są w sposób jednakowy, przerysowany, ekspresyjny na jedna nutę. Krzyczą wszyscy jakby byli głosami sklepu RTV AGD i reklamowali wściekle kolejny telewizor. Szkoda. Bo potencjał w samym zagadnieniu genialny.
Przedstawienie bardzo mi się podobało, orginalny pomysł ze starym kinem i scenografią, chociaz ze wwzględu na późną porę rozpoczęcia (20.30) momentami wydawało się za długie.
rewelacyjna gra aktorów,fabuła trochę pokręcona ,ale pomysł na przedstawienie sztuki super stroje rewelacyjne itd.

Polecane z kategorii spektakl