spektakl

Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami!

spektakl

Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami!

Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami! - Bilety na spektakl teatralny

Przywitajmy wiosnę z zachwytem - dajmy się zaskoczyć wiosennym obrazom stworzonym w etiudach tańca współczesnego. Jednym z celów naszych programów jest uwrażliwianie dzieci na piękno – stąd w niniejszym spektaklu zwrócimy uwagę dzieci na zestawienia barw i kształtów ukrytych w świecie natury oraz sztuki. Przed nami spotkanie z tancerzami tańca współczesnego, którzy przez zabawę ruchem oraz taneczne opowieści zabiorą nas w podróż po barwach i kształtach przyrody. W czasie spotkania poznamy historię pewnego skocznego Świerszcza i pięknego Kwiatu. Poznali się na łące i zapragnęli się spotkać, zaczęli obserwować się uważnie i… co z tego wyniknęło?

W tych pierwszych dniach wiosny chcemy znów oczami wyobraźni przenieść się na łąkę. Usłyszeć śpiew ptaków, szum strumyka, poczuć zapach budzącej się przyrody. Czy tańcem można opowiadać takie historie? Co łączy taniec i naturę? Dzieci poznają odpowiedzi na te pytania oraz same będą mogły stać się częścią tej historii. Zaprosimy dzieci do malowania tańcem. Każdy będzie mógł wcielić się w dowolne łąkowe stworzenie i tym samym malować historię nas wszystkich. Namalujemy wspólnie wiele obrazów, pozostawiając dzieci z otwartą formułą, gdzie każdy będzie mógł znaleźć miejsce do swojej interpretacji. Kto wie, co zrodzi się w głowach naszych małych tancerzy? Bo żeby tańczyć, wcale nie trzeba nazywać się tancerzem – wystarczy, z pomocą wyobraźni, spróbować się poruszyć i… po prostu tańczyć. Nauczymy się też, że tak naprawdę każdy z nas jest inny i - tak jak Kwiat i Świerszcz - jedyny w swoim rodzaju. Każdy ruch jest dobry i możemy nim malować obrazy, historie i to, co nam w sercu gra.

koncepcja i realizacja: kompania artystyczna Mozaika (mozaikadzieciom.pl)
fotografie: Marianna Łakomy (mariannalakomy.com)

Kompania artystyczna Mozaika to zespół kreatywnych i pełnych energii ludzi, których połączyła pasja do pracy z dziećmi. Mamy wieloletnie doświadczenie w realizowaniu spektakli, koncertów i warsztatów skierowanych do dzieci oraz rodzin z dziećmi. Stwarzamy dzieciom możliwość regularnego kontaktu z różnymi formami sztuki – od muzyki, przez taniec i teatr, aż po kulturę tradycyjną. Naszą specjalnością są precyzyjne i starannie zbudowane scenariusze oraz charakterystyczny styl interakcji z dziećmi, który łączy profesjonalizm z polotem i fantazją. Nasze działania regularnie współtworzą kulturalny program placówek edukacyjnych, domów kultury w Wielkopolsce oraz na Mazowszu, w tym wpisane są w cykle takich inicjatyw jak np. Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne w Bramie Poznania ICHOT. Mieliśmy również przyjemność gościć na takich festiwalach jak: Wszystkie Mazurki Świata w Warszawie, Jarmark Jagielloński w Lublinie czy Perspektywy – 9 hills Festival w Chełmnie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje Pomaluj mój świat! Malujemy tańcem, tańczymy kolorami!

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl