spektakl

"Popieluszka"

spektakl

"Popieluszka"

"Popieluszka" - Bilety na spektakl teatralny

Chyba wszyscy znamy baśń o Kopciuszku, spisaną przez braci Grimm. Jednak niewiele osób wie, że jest również polska wersja tej historii, napisana z ogromnym kunsztem przez Janinę Porazińską.
I właśnie baśń „Popieluszka” z tomu „U złotego źródła” była inspiracją do stworzenia całkiem nowej, eksperymentalnej formy teatralnej. To widowisko, zawierające elementy performansu, tradycyjnego opowiadania baśni, muzyki i tańca ludowego oraz teatru ożywionej formy.

„Popieluszka” wibruje śpiewem, tańcem i muzyką wykonywaną na żywo przez Zbigniewa Rusiłowicza oraz Marka Papaja. Spektakl ubarwiają sceny z wykorzystaniem lalek zrobionych z przedmiotów użytku codziennego. Zaś osią widowiska jest opowieść snuta przez aktorki: Kamilę Papaj oraz Paulinę Karczewską.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje i opinie: "Popieluszka"

Ocena pięciogwiazdkowa. Wysoki kunszt gry aktorskiej, a zwłaszcza tekst autorki Porazińskiej spełnia wysokie kryteria dobrej literatury dziecięcej. Uniwersalny symbolizm bajki powoduje, że jest atrakcyjna zarówno dla starszych dzieci 11-13-letnich, jak i dla dorosłych. Mój trzyletni wnuk już pyta o następną bajkę, choć niewiele zrozumiał z treści. Za to obcował z kulturą wysoką i ten odbiór na pewno w przyszłości zaowocuje. Ciekawe instrumenty z dawnych epok przydają dodatkowo walorów muzycznych sztuce. Ja też czekam z niecierpliwością na następny pokaz teatralny na scenie Pałacyku Konopackiego.
Piękne widowisko, znakomite aktorki, ciekawe instrumenty.
Super przedstawienie. Dzieciom bardzo się podobało.

Polecane z kategorii spektakl