spektakl

Portrety choreograficzne: Aleksandra Bożek

spektakl

Portrety choreograficzne: Aleksandra Bożek

Portrety choreograficzne: Aleksandra Bożek - Bilety na spektakl teatralny

PORTRETY CHOREOGRAFICZNE – ALEKSANDRA BOŻEK - MUSZYŃSKA „DZIKI BOŻEK & DOUBLE TROUBLE”

Od choreografki:

Czy chcieliście kiedyś zrobić coś od początku do końca po swojemu…? Ja też! I taki właśnie będzie ten wieczór!

Dziki Bożek & Double Trouble

Dziki Bożek – to frymuśny* projekt solowy, będący zbiorem działań i obrazów, które mnie osobiście poruszają, inspirują lub po prostu zawsze miałam ochotę je przetworzyć na scenie.

Double Trouble – to duet muzyczno-ruchowy, w skład którego wchodzi ambrozyjski** basista-improwizator i jednocześnie mój brat Marcin Bożek oraz performerka i tancerka, czyli ja. Duet powstał w 2015 roku i jego celem jest (i od zawsze była) swobodna improwizacja. Wspólnie improwizowaliśmy m. in. na festiwalu Art Of Improvisation we Wrocławiu, czy w Galerii Pionovej w Gdańsku. W Warszawie w takim składzie będziemy grać po raz pierwszy!

Zapraszam wszystkich, którzy chcą ten czwartkowy wieczór spędzić ze mną/przy mnie/obok mnie lub naprzeciwko mnie!

Wasz – Dziki Bożek

* synonim od: wymyślny, fikuśny, fantazyjny.

** synonim od: cudny, oszałamiający, fantastyczny.

ALEKSANDRA BOŻEK-MUSZYŃSKA | Tancerka, choreografka, performerka, instruktor tańca współczesnego, trener biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Od kilku lat prowadzi zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji, gimnastykę dla seniorów oraz tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performensu.

Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku. Od 2007 związana z warszawskim Teatrem „Mufmi” Anny Piotrowskiej, gdzie aktualnie jest koordynatorem do spraw artystycznych i instruktorem.

Zdobywczyni wielu nagród w konkursach choreograficznych (m. in. The Best Solo 2014 za solo "I know №Thing" na międzynarodowym festiwalu Solo& Duo w Budapeszcie) i tanecznych. Jej prace były prezentowane m.in. w Berlinie, Budapeszcie, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i Wiedniu. Jako freelancer współpracowała m.in. z: Rebeccą Lazier („There Might Be Others”), Anną Godowską i Sławkiem Krawczyńskim („Bataille i świt nowych dni”), Yoshiko Chumą ("pi 3.14...Dead end Ponderosa”), fundacją „Appendix” („Before It Made Us Wild”), i fundacją „Strefa Wolnosłowa”(„Narysowałam więcej, niż tu widać”). W swojej pracy fascynuje się zarówno tym co niewerbalne, jak i werbalne.

MARCIN BOŻEK | Muzyk, improwizator, kompozytor. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach, posiada dyplom magistra sztuki w zakresie gry na gitarze basowej (2003r). Laureat wielu nagród w międzynarodowych konkursach i festiwalach. Był etatowym basistą Teatru Muzycznego w Gdyni od 2005 do 2015 roku. Od 2007 roku współtworzy polską scenę muzyki improv. Improwizuje z muzykami, aktorami, malarzami artystami, tancerzami oraz solo.

Dyskografia: "Olbrzym i kurdupel ALEATORYCZNIE" (z towarzyszeniem Orkiestry Teatru Muzycznego w Gdyni - VIDEO); 2016, "In Side Shout" (Olbrzym i kurdupel & Willi Hanne); 2015, "Affair with art" (Marcin Bożek solo); 2014, "Work" (Olbrzym i kurdupel); 2014, "Six philosophical games" (Olbrzym i kurdupel); 2012, "Dzieci lubią jazz" (Jazz dla dzieci); 2011, "Cocotier " (Cocotier); 2011, “Pogodnie zorientowani” (MBB, Jazz dla dzieci); 2010, “Frrrr....” (Olbrzym i kurdupel); 2008, “Ulica” (Cocotier); 2007, "Kundzia" (Acoustic Travel Band); 2005.

Strona artysty: www.marcinbozek.pl

Koordynator: Magdalena Chabros (MIK), m.chabros@mik.waw.pl tel. 22 586 42 04.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane