spektakl

Portrety choreograficzne: Teatr Mufmi

spektakl

Portrety choreograficzne: Teatr Mufmi

Portrety choreograficzne: Teatr Mufmi - Bilety na spektakl teatralny

Teatr Mufmi i goście

W ramach wieczoru mufmi + goście zapraszamy bardzo serdecznie na spotkanie z improwizacją ruchowo-dźwiękową w formule 3x20. Tym razem tancerki i performerki z grupy mufmi spotkają się na scenie z innymi artystami z Warszawy i Poznania, aby, czerpiąc ze swoich dotychczasowych doświadczeń, wspólnie stworzyć coś „tu i teraz”.

mufmi to autorski teatr Anny Piotrowskiej, który istnieje od ponad 20 lat w Warszawie (założony w 1995 r.). Obecnie funkcję jego koordynatora ds. artystycznych pełni wieloletnia tancerka teatru Aleksandra Bożek-Muszyńska, która jest również instruktorem i choreografem mufmi. Początkowo teatr związany był z Klubem Dowództwa Garnizonu Warszawa i dzielnicą Mokotów. Od ponad roku jego działania wspiera Mazowiecki Instytut Kultury. W ciągu tych lat działalności teatru swoje talenty rozwijało w nim blisko 70 osób, które stały się osobowościami działającymi aktywnie w obrębie sztuki tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych, działań społeczno-animacyjnych, czy też w formie aktywnej widowni. Są to profesjonalni tancerze i aktorzy. mufmi utożsamia rodzaj działań twórczych i markę wypracowaną przez Annę Piotrowską w obrębie tańca i Teatru Tańca. Ważne w pracy twórczej Piotrowskiej jest otwarcie na kreację i proces. Specyficzny język, który artystka odkrywa i którego używa, buduje twór artystyczny zwany mufmi. Jest to język, który czerpie z tańca, teatru, gestu, absurdu i abstrakcji.

3x20 to formuła spotkań improwizowanych z aktywnym udziałem widowni, która powstała z inicjatywy poznańskiej tancerki i performerki Zofii Tomczyk oraz warszawskiej tancerki i performerki Aleksandry Bożek-Muszyńskiej. Publiczność, jeśli ma ochotę, może brać aktywny udział w działaniach perfomerów i muzyków, stając się częścią performansu. Nie jest to jednak konieczne! Równie dobrze, można po prostu przyjść i pozostać obserwatorem działań.
Swoją decyzję można również zaimprowizować w trakcie.
Wszystkie niezbędne informacje zostaną przekazane na miejscu.

Czas trwania: 60 minut (3x20 minut)
Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Zofia Tomczyk
Konsultacja: Krystyna Lama

Mufmi skład:
Aleksandra Bożek-Muszyńska
Dorota Dunder
Ilona Przeciszewska-Zamojska
Agata Smolich
Aleksandra Wierzbicka

Goście: Iwo Borkowicz (dźwięk)
Natalia Oniśk
Katarzyna Stefanowicz
Zofia Tomczyk

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane