Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2022

spektakl

Prime Time - monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza

spektakl

Prime Time - monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza

Prime Time - monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

PRIME TIME TO SPEKTAKL O WOJNIE. KAŻDEJ. O TYM JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE WOJNA WYBUCHA, BO WBREW POZOROM PODŁOŻE WSZYSTKICH WOJEN JEST PODOBNE.

Prime Time - monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza - więcej informacji

PRIME TIME TO SPEKTAKL O WOJNIE. KAŻDEJ. O TYM JAK TO SIĘ DZIEJE, ŻE WOJNA WYBUCHA, BO WBREW POZOROM PODŁOŻE WSZYSTKICH WOJEN JEST PODOBNE.

Tym razem inspiracją do poruszenia trudnego tematu była postać Waldemara Milewicza. To jego oczami widzimy dramat wojny. Zastrzelony podczas wojny w Iraku, polski reporter wojenny, Waldemar Milewicz był przekonany, że opowiadając o bezsensie i okrucieństwie wojen, przyczyni się do uświadomienia ludziom, że do ich wybuchu nie może dochodzić, bo okrucieństwo i przemoc nigdy nie prowadzą do dobrych rozwiązań, a „każda wojna jest przegrana” już w chwili kiedy pada pierwszy strzał.
Zdegenerowani emocjonalnie, ale skuteczni w dążeniu do realizacji swoich celów, przywódcy wpajają ludziom przekonanie o wyimaginowanym zagrożeniu. Z pomocą populistycznych haseł, zastraszania, stosując przekupstwo oraz wyrafinowane systemy nagród i kar manipulują i zarażają nienawiścią. Brat nienawidzi brata, sąsiad sąsiada, dawni przyjaciele stają się wrogami. Przyczyny podziałów są sprawą wtórną, liczy się wrogość i epatowanie nienawiścią. Emocje te prowadzą do rozwiązań siłowych, zbrojnej konfrontacji, do wojny.

Główny bohater zostawia widzów w głębokim przeświadczeniem, że to od nich zależy, jaki jest świat, w którym żyją i jaki kiedyś zostawią.

Twórcy postawili sobie za cel artystyczny, aby stworzyć wypowiedź, w której kluczową rolę w scenografii będzie odgrywał aktor. Idea takiej formy zrodziła się po przeczytaniu tekstu sztuki Wiesławy Sujkowskiej, który szczególnie dzisiaj brzmi boleśnie i wymaga wielkiej uwagi i ostrożności od twórców, aby nie epatować widza okrucieństwem wojny. Dlatego poszukanie wielowymiarowości oraz stworzenie przestrzeni wizualnej i muzycznej wydaje się być niezbędnym elementem tej sztuki. Pozwala to widzowi na wejście w historię opowiadaną przez aktora, a jednocześnie zapewni mu przestrzeń, w której będzie można panować nad emocjami z przeżywania opowiadanej historii.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Prime Time - monodram inspirowany historią Waldemara Milewicza

Brak recenzji

PROMOCJA DNIA

-25%

Kraków
09.12.2022 19:00

bilety od 80,00 zł

KUP BILET

Polecane z kategorii spektakl