spektakl

"Przygody Kubusia"

spektakl

"Przygody Kubusia"

"Przygody Kubusia" - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Poznajcie Kubusia

Choć jest tylko pacynką, teatralną lalką, nie brak mu humoru i śmiałości. Kubuś ,,urodził się” w dwudziestoleciu międzywojennym, ale jego przygody bawią i uczą do dziś, od ponad osiemdziesięciu lat niezmiennie wpływając na dziecięcą wyobraźnię.

Kubusia stworzył na potrzeby swojego teatru Julian Sójka, jeden z najwybitniejszych polskich lalkarzy, przez wiele lat związany z Teatrem Lalki Tęcza.

„Przygody Kubusia” to spektakl dla dzieci od lat trzech. Widzowie będą mieli wpływ na wydarzenia dziejące się na scenie, aktywnie uczestnicząc w przygodach naszego bohatera. Kubuś napotka wiele przeszkód. Czeka go spotkanie z diabłem, śmiercią i smokiem, ale dzięki odwadze, sprytowi i pomocy ze strony najmłodszej publiczności doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji.

Zatem jego przygody zakończą się tak, jak na bajkę przystało…

Spektaklem o Kubusiu wracam do jedej z najbardziej tradycyjnych form (technik) lalkarskich jaką jest pacynka.

Przedstawienie jest hołdem, jaki składam jednemu z najwybitniejszych polskich lalkarzy, wskrzeszając do życia postać z którą był związany przez całe swoje twórcze życie. Spektakl ten dedykuję Julianowi Sójce. Nikt tak jak on nie znał Kubusia.

Teraz i Wy macie szansę go poznać.

Maciej Gierłowski (reżyser)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: "Przygody Kubusia"

Występ nieadekwatny do wieku 3+, bardzo mroczna sceneria, atrybuty nieadekwatne dla dzieci ( głośny gong) które straszyły dzieci. Nie polecam.
Mama 05.06.2022 09:47
Spektakl na ktorym swietnie bawią się dzieci w kazdym wieku,a nawet dorosli. Duzo interakcji z widownią,zgrabna fabuła,smieszne gagi. Polecam
Amelia 20.02.2022 23:39
Moje dziecko zadowolone. Polecam
Krzysztof 20.02.2022 15:33
Bardzo ciekawy i wesoły spektakl. Rewelacyjna interakcja między aktorami a dziećmi.
Domii040 20.02.2022 08:50

Polecane z kategorii spektakl