QUBE Wataha Drums spektakl muzyczny | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

spektakl

QUBE Wataha Drums spektakl muzyczny

spektakl

QUBE Wataha Drums spektakl muzyczny

QUBE  Wataha Drums  spektakl muzyczny - Bilety na spektakl teatralny

To spektakl muzyczny, który dotyka problemu przełamywania barier społecznych i kulturowych, a także tych, funkcjonujących w obrębie ludzkiej psychiki.

Bohaterka opowieści rozpoczyna podróż, przemierzając niezbadane przestrzenie, raz po raz zwalczając przeciwności, jakie wyrastają jej na drodze, a które prowadzą do podziałów i do zamykania się na to, co nowe i niezwykłe.

Czym jest tajemniczy Qube? Jak się tam znalazła i co ją do tego doprowadziło? Jak pokonać materię, której istota jest nieokreślona?

W multimedialnym widowisku muzyka staje się wiodącym bohaterem opowieści, to ona tworzy linię fabularną i estetyczną, a wszystkie elementy, które pojawiają się na scenie stają się instrumentami; wiele z nich specjalnie zaprojektowano do spektaklu (m. in. video drum-box). Wykorzystano również inne oryginalne środki wyrazu: wizualizacje, które stają się ruchomą scenografią, zjawiskową choreografię, wykorzystującą również artystycznie zaimprowizowane sztuki walki, czy dźwięk Dolby Surround, który sprawi, że widz poczuje się nie tyle świadkiem, co uczestnikiem opowieści.

Spektakl w wykonaniu Wataha Drums, z towarzyszeniem orkiestry Fresco Sonare, przeniesie widzów do niezwykłych światów, obrazujących tajemne aspekty psychiki i pomoże odnaleźć język komunikacji z zawiłą sferą naszej podświadomości.

Uprzejmie informujemy, że osobom spóźnionym bileterzy będą – w miarę możliwości – proponować miejsca, których zajęcie nie zakłóci odbioru sztuki pozostałym widzom. Po przerwie (o ile jest) będzie można zająć miejsca wyznaczone na biletach.

Produkcja: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, Wataha Drums

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Gratuluję produkcji. Świetna jakość i piękne przeżycia artystyczne!
Bardzo mi się podobało. Muzyka świetna, głosy piękne, tancerze niesamowicie się ruszali, a bębniarze pokazali wysokie umiejętności panowania nad instrumentem, wyczucie rytmu, energia ogromna ich przepełniała. Chętnie pójdę na kolejny spektakl w ich wykonaniu. Pozdrawiam
bardzo dobre i inspirujace
Wspaniałe widowisko! :-)
Po "Preludium Słowiańskim" oczekiwałam czegoś na podobnym poziomie, równie dobrego, efektownego i wciągającego. Niestety, ale "Qube" mnie i mojego partnera trochę rozczarował. Spektakl otwierały dzieci grające na bębnach - ich występ sam w sobie był dobry, ciekawy, choć jednak przydługawy: te same rytmy, ta sama choreografia pod koniec już nużyła. Największe wrażenie wywarła na mnie scena, w której bębniarze przywdziali fluorescencyjne kostiumy. Te powolnie wystukiwane na bębnach rytmy, neonowe barwy, wokół niemal wszechogarniająca ciemność, przyprawiła mnie o gęsią skórkę. Ciekawy efekt dała również aranżacja tytułowego sześcianu - niesamowite efekty wizualne! Irytował mnie jednak brak synchronizacji układów choreograficznych pomiędzy poszczególnymi tancerzami. Zbyt dlugi i nużący był również taniec solo jednej z tańcerek. Momentami miałam wrażenie, że gdzieś w procesie planowania choreografii zabrakło pomysłów - te same układy taneczne były powtarzane kilkakrotnie, aż do znudzenia. Ogólnie wrażenia że spektaklu dobre, choć nie było efektu wow. Jak na Preludium Słowiańskie wybrałabym się kolejny raz, tak na Qube już niekoniecznie.
Wspaniałe widowisko, bardzo poruszające, dotykające głębokich zakątków ludzkiej duszy. Piękne wizualnie i muzycznie. Gorąco polecam!
Wspaniałe widowisko! Pieszczota wszystkich zmysłów. SPA dla mózgu skłaniające do refleksji nad jestestwem w sposób nowoczesny wciągające widza w szerokie spektrum interpretacji. Brawo!

Polecane