Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 31-12-2023

spektakl

Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”

spektakl

Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”

Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie” - spektakl

 Bilety
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Śmierć. Ćwiczenia i wariacje – Renata Piotrowska-Auffret

6 maja 2018 / godz. 19.00 / Studio KCC

choreografia i wykonanie: Renata Piotrowska-Auffret
dramaturgia: Bojana Bauer
reżyseria światła: Ewa Garniec
realizacja światła: Łukasz Kędzierski

produkcja: Fundacja Burdąg
premiera: 31 października 2014, Warszawa
czas trwania: 40 minut

Spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca 2018

Spektakl Śmierć. Ćwiczenia i wariacje został wybrany do Aerowaves Twenty 17.

Śmierć jest doświadczeniem, które nie może być opowiedziane. Renata Piotrowska-Auffret usiłuje zainscenizować spotkanie ze śmiercią, gromadzi różne scenariusze, składające się na performatywny dyptyk, podróżuje przez wieki (nie)doświadczania śmierci i korzysta z ich artystycznych, kulturowych i społecznych reprezentacji. Kreuje wielokrotne spotkanie ze śmiercią, wciągając ją w choreografię jak nieuchwytną partnerkę.

Renata Piotrowska-Auffret – choreografka i performerka. Ukończyła program ex.e.r.ce „Research and Choreography” w I.C.I. – Centre Chorégraphique National de Montpellier/Languedoc-Roussillon we Francji. Jest kilkukrotną stypendystką Instytutu Adama Mickiewicza, Art Stations Foundation, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2017 roku została przez Aerowaves wybrana do Top Twenty, dwudziestki najbardziej obiecujących choreografów w Europie. Należy do kolektywu warszawskich choreografów Centrum w Ruchu, współtworzy kurs „Choreografia w Centrum”. Zestawia choreografię z myśleniem konceptualnym.

Dobre wychowanie - Grupa Wokół Centrum

PREMIERA

6 maja / godz. 19:00 / Studio KCC

Koncepcja i choreografia: Agata Moląg

Muzyka: Marcin Janus

Tańczą: Anna Chmiel-Kowalska, Monika Świeca, Marta Wołowiec, Dominika Wiak

Całe dzieciństwo słyszeliśmy “bądź grzeczny”, “zachowuj się jak należy”. Ale co to dokładnie oznacza? Ciekawe czy nasi rodzice mieli pełną świadomość tego, jakiego człowieka kształtują i „co z nas wyrośnie”. Zapraszamy na spektakl o tym, jaki wpływ na nasze dorosłe życie mają zasady wpojone nam w dzieciństwie. To będzie spektakl o dojrzewaniu, tym fizycznym i mentalnym, o wspomnieniach i ich sile, o dorosłości i związanych z nią oczekiwaniach. To będzie spektakl o kobietach, dziewczynkach, nastolatkach, matkach i córkach i ich relacjach, które często ciężko jest zrozumieć.

Podobno, żeby dobrze wychować dziecko trzeba podejść do tematu jak do tresury psa.

Zapraszamy na spektakl o grzecznych dziewczynkach.

GRUPA WOKÓŁ CENTRUM

Grupa Wokół Centrum to kolektyw artystyczny, działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego, w którego skład wchodzą tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec. Kolektyw produkuje własne spektakle, realizuje projekty artystyczne we współpracy z artystami z Polski i zagranicy, sprawuje opiekę nad wydarzeniami realizowanymi przez Krakowskie Centrum Choreograficzne oraz prowadzi regularne lekcje tańca współczesnego.

Idea powstania grupy wyrosła z głębokiej potrzeby eksperymentu, eksploracji, inspiracji oraz z zamiłowania do różnorodności w budowaniu scenicznego przekazu. Wierzymy, że tylko spotkania, a czasem nawet zderzenia odmiennych estetyk ruchowych, poglądów na sztukę, budują nową jakość. Interesuje nas to, co powstaje na styku.

Czerpiemy z tego co prywatne, niesceniczne, parateatralne. Artyzmu szukamy w prostocie, przekazu w cytatach z życia, a smaku i waloru w ruchu. Nigdy nie zapominamy o tym, że jesteśmy tancerzami, a więc ruch jest naszym głównym narzędziem.

Pierwszą deklaracją artystyczną była premiera spektaklu „Makia” w wykonaniu Marty Wołowiec i Moniki Świecy w choreografii Agaty Moląg. Obecnie w repertuarze Grupy znajdują się również spektakle: „Płaczki” (wersja sceniczna i uliczna), „38°” (wersja uliczna) oraz interdyscyplinarny projekt łączący świat multimediów, muzyki i ruchu „spectral layers of movement”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Podaruj bliskim niezapomniane emocje!

Kup voucher

Recenzje i opinie: Renata Piotrowska-Auffret „Śmierć. Ćwiczenia i wariacje” oraz Grupa Wokół Centrum „Dobre wychowanie”


Jak działają recenzje?

Brak recenzji

Polecane z kategorii spektakl