spektakl

Rodzeństwo reż. Krystian Lupa

spektakl

Rodzeństwo reż. Krystian Lupa

Rodzeństwo reż. Krystian Lupa - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl w reżyserii Krystiana Lupy to psychologiczny majstersztyk, laboratorium ludzkich uczuć, ewoluujących w stronę obłędu. Tytułowe rodzeństwo, dwie aktorki: Ritter (Małgorzata Hajewska-Krzysztofik), Dene (Agnieszka Mandat) oraz Voss (Piotr Skiba) – pisarz-filozof, przybywający z zakładu dla obłąkanych, spotykają się podczas długiego rodzinnego obiadu, stanowiącego ostatnią próbę porozumienia się rodzeństwa ze sobą. Ritter, Dene i Voss trwają zamknięci w domu niczym w klatce, uosabiającej przysłowiową pułapkę życia, naznaczonego wrażeniem wszechogarniającej pustki i przeżerającej rozpaczy. Ich codzienne rytuały, zwykłe czynności, nagłe wybuchy emocji objawiają jedno silne uczucie, które ich łączy, „hassliebe" – miłość i nienawiść.

Bernhard i Lupa nie zostawiają złudzeń żaden z bohaterów nie ma szans na szczęście. Ro­dzeństwo to przejmująca, porażająca konstrukcja dramaturgiczna. Nastrój beznadziejności coraz boleśniej wydostaje się z ram sceny, przekracza czerwo­ną linię, dotyka i dotyczy nas wszystkich. Aktorzy – Agnieszka Mandat, Małgorzata Hajewska­Krzysztofik, Piotr Skiba –zaprezentowali najwyższe mistrzo­stwo.
Renata Sas, Express Ilustrowany-Łódź

Narodowy Stary Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie

Obsada:
Małgorzata Hajewska-Krzysztofik Ritter
Piotr Skiba Voss
Agnieszka Mandat Dene

Twórcy
Jacek Ostaszewski muzyka
Krystian Lupa scenografia
Zbigniew S. Kaleta inspicjent / sufler

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: Rodzeństwo reż. Krystian Lupa

Przedstawienie oceniamy jako dobre, gra aktorska b. dobra, scenografia i muzyka interesujące. Minusem były długie przerwy, co spowodowało, że przestawienie trwało łącznie 3,5 godziny. .
bara 08.12.2021 17:57
Mistrzowski spektal Mistrza teatru w mistrzowskiej Obsadzie! Uczta w każdym wymiarze! Ten spektakl zapisuje się w Historii! Owacje na stojąco nieustanne!
TomasZ 08.12.2021 15:15

Polecane z kategorii spektakl