spektakl

SHAKETHERAPY sztuka życia

spektakl

SHAKETHERAPY sztuka życia

SHAKETHERAPY sztuka życia - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl inspirowany twórczością Szekspira oraz zjawiskami współczesnego świata. Scenariusz przedstawienia łącząc fragmenty dzieł słynnego Stradfordczyka z dialogami napisanymi na potrzeby spektaklu, podejmuje grę z pisarzem, będąc jednocześnie próbą diagnozy kondycji współczesnego człowieka – jego marzeń, tęsknot, lęków i słabości. Oryginalna formuła przedstawienia wymagała, by scenariusz pisał się niejako na scenie, wykorzystując w procesie tworzenia improwizację i wspólną analizę. Osią dramaturgiczną przedstawienia jest historia grupy ludzi, którzyprzybywają na osobliwe warsztaty, by tam podnieść swoje życiowe kompetencje, odnaleźć drogę do siebie, czy też pokonać własne demony. Czy tajemniczy trener z pomocą szekspirowskich znaczeń i motywów dokona transformacji swoich podopiecznych? Otworzy ich na świat i samych siebie?

Spektakl jest pierwszą wspólną produkcją Białołęckiego Zagłębia Teatralnego, łączącą aktorów różnych teatrów BOK-u. Przedstawienie jest realizacją projektu „Szekspir wyczerpany. Białołęckie Zagłębie Teatralne gra Szekspira” dofinansowanego przez Fundusz Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Jest to twórcza kontynuacja projektu „Czerpiąc z Szekspira. Białołęckie Zagłębie Teatralne na 20. Festiwalu Szekspirowskim” sfinansowanego z tego samego funduszu.

Reżyseria: Aneta Muczyń

Scenariusz: Aneta Muczyń, Anna Szafrańska, Wojciech Wierzbowski

Scenografia, Światło: Maciej Czuchryta

Video: Maciej Czuchryta, Rafał Kruszka

Muzyka: Agnieszka Szczepaniak

Realizacja dźwięku: Szymon Górzyński

Dramaturgia: Anna Szafrańska

Plakat/program: Joanna Gers

Obsada:

PRZEWODNIK - Wiktor Skowroński (Kompania Teatralna Mamro/Teatr 13)

ARIEL - Emilia Księżyk (Kompania Teatralna Mamro )

SMUTNA - Paula Brzezińska (Teatr Działań Twórczych)

CYNIK - Wojciech Wierzbowski (Zespół Teatru 13 )

COACH - Marcin Pasierbski (Teatr Działań Twórczych)

ZWYCZAJNA - Dorota Słowikowska (Zespół Teatru 13 )

ON - Rafał Sawuła (Zespół Teatru 13 )

ONA - Wiktoria Głozak (Teatr 56 m2)

AMANDA - Weronika Grabowska (Teatr Działań Twórczych)

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje SHAKETHERAPY sztuka życia

Bardzo dobry spektakl. Świetna reżyseria, świeżość i dobra gra aktorów. Udane połączenie 'tradycyjnego', minimalistycznego teatru z projekcjami video. Naprawdę, nie ma się czego wstydzić, wprost przeciwnie - należy być dumnym, że takie spektakle powstają w teatrach offowych, w czasie gdy w subwencjonowanych teatrach "na mieście" właściwie nie ma czego oglądać.
ortobox 26.03.2018 22:07
Bawililiśmy się wspaniale. Pozdrawiamy serdecznie
Świetna sztuka, bardzo dobrze zagrana.
Kotija 25.03.2018 09:35
Rewelacja!!! Sztuka zupełnie inna niż wszystkie. Mam nadzieję, że jeszcze będą ją wystawiać.
Super przeżycie! Aktorzy bardzo dobrze się spisali.
Madziadzia 04.12.2017 14:00
Obejrzenie spektaklu nie daje nic ponad to, czego można się dowiedzieć z jego opisu. Przedstawienie przewidywalne, banalne, bardzo nierówne i - co najgorsze - nie pozostawiające widzowi ani odrobiny pola do interpretacji. Wszystko wyłożone boleśnie wprost, aż do finałowego truizmu: "świat jest teatrem...". Bardzo powierzchownie zarysowane, sztampowe postaci; również nie zawsze dobrze odegrane. Pomysł z wprowadzeniem realizacji video bardzo ciekawy (skojarzenie z reality show i okiem Wielkiego Brata, nawiązanie do współczesnej kultury w tak dużym stopniu opartej na wizualności i amatorskich rejestracjach), ale wykonanie niedopracowane - chaosu w tym było tak dużo, że trudno go uznać za świadomy zabieg reżyserski, mający na celu skłonienie widza do refleksji.
Świetny przekaz! Treść godna zastanowienia.
Emaran 29.11.2017 16:04

Polecane z kategorii spektakl