spektakl Same plusy

Same plusy - specjalny pokaz przedpremierowy

spektakl Same plusy

Same plusy - specjalny pokaz przedpremierowy

Same plusy - specjalny pokaz przedpremierowy - Bilety na spektakl teatralny

SAME PLUSY TO KOMEDIODRAMAT O TYM, ŻE W ŻYCIU WARTO ŻYĆ...NIE TYLKO DLA SIEBIE

Zuza to współczesna polska Bridget Jones. Jest dziewczyną, której kompletnie nic w życiu nie wychodzi. Ma 40 lat, pracuje w korporacji, zaś jej życie osobiste leży w gruzach. Żyje na wiecznym minusie, jest samotna, zakompleksiona i nie wierzy, że cokolwiek może jej wyjść na plus. Jedynym bliskim Zuzy jest anonimowy „znajomy” z Facebooka. Na domiar złego dziewczyna zachodzi w ciążę z przypadkowym mężczyzną, który ulatnia się jak kamfora. Wydaje się, że Zuza już się nie pozbiera. Tymczasem drażniące koleżanki z pracy: niezbyt pojętna blondynka i zawzięta feministka okazują się prawdziwymi przyjaciółkami. Nawet machismo-boss wysupłuje z siebie drobiny empatii i wrażliwości. Rozpoczyna się zbiorowe poszukiwanie nieznanego ojca. Jednak szalona misja zawodzi. Czy jest dno, w które można zapukać od spodu? Jest. A czy jest szansa na szczęśliwe zakończenie? Oto jest pytanie....

OBSADA:

ZUZA: Gabriela MUSKAŁA
RYŚKA: Grażyna WOLSZCZAK
ELCIA: Marieta ŻUKOWSKA
Krzysztof: Michał CZERNECKI
AUTOR: Cezary HARASIMOWICZ
REŻYSERIA: Wawrzyniec KOSTRZEWSKI

PREMIERA: 30.11.2019 g. 19, TEATR IMKA

Producent spektaklu: Fundacja Garnizon Sztuki.
Współorganizatorem premiery jest Fundacja Edukacji Społecznej

PROJEKT Z MISJĄ!

W spektaklu „Same Plusy” i kampanii społecznej #jestembojesteś opowiadamy o pladze naszych czasów, o samotności. Wszyscy bohaterowie naszej opowieści cierpią na tę przypadłość. Coraz częściej widzimy ludzi, którzy nawet jeśli sie spotykają, to spędzają ten czas nie razem, ale obok siebie. Nikogo nie dziwi już obrazek pary siedzącej w restauracji, która ze sobą nie rozmawia, tylko każde patrzy w swój telefon. Zapracowani rodzice, żeby chwilę odetchnąć sadzają dziecko przed telewizorem i odpalają bajkę, samotna starsza pani spędza życie w sklepie, bo tylko tam ma z kim pogadać, syn kupił jej piękne mieszkanie, ale siedzi w nim sama. Takich przykładów każdy ma okół siebie mnóstwo. Zwracamy uwagę na to, ze każdy z nas jest odpowiedzialny za samotność naszych bliskich. Rozejrzyjmy się uważnie, rozmawiajmy ze sobą, przyjaźnijmy się, patrzmy sobie w oczy. Internet jest wspaniałym narzędziem, korzystajmy z niego, ale nie zapominajmy o prawdziwym życiu.

SAME PLUSY, tak jak inne nasze spektakle, realizuje misję Fundacji Garnizon Sztuki podejmując ważne i trudne, czasem kontrowersyjne tematy, które zawsze i niezmiennie poruszają ludzi. Mówimy o nich jednak z przymróżeniem oka, dystansem i humorem, co pozwala obśmiać i w ten sposób oswoić traumy i lęki, które siedzą głęboko w każdym z nas. Za każdym razem staramy się poruszać uniwersalne wartości, takie jak miłość, przyjaźń, przemijanie, wolność, tolerancja, samotność tak aby każdy z widzów mógł odnaleźć w nich cząstkę siebie i aby te emocje pozostały z nim jak najdłużej. Dajemy szansę nie tylko na zabawę, ale i na refleksję. Marzymy o tym, by zmieniać świat na lepsze.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Recenzje

Polecam.Półtorej godziny świetnej zabawy i koniec zaskakujący.Gra czwórki aktorów pierwsza klasa.Koniecznie trzeba zobaczyć.
zwz5 30.11.2019 17:01

Polecane