spektakl

Scena Monodramu KFK: „Colas Breugnon” Romain Rollanda

spektakl

Scena Monodramu KFK: „Colas Breugnon” Romain Rollanda

Scena Monodramu KFK: „Colas Breugnon” Romain Rollanda - Bilety na spektakl teatralny

Scena Monodramu KFK: „Colas Breugnon” Romain Rollanda | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Utwór Rollanda (laureata Nagrody Nobla 1915) jest historią starego stolarza, który zamyka istotny rozdział swojego życia, pełnego zabawy, beztroski, błaznowania, ale i niespełnień, rozczarowań. Jego wspaniała pogoda ducha daje wyraz temu, że wszystko jest sprawą interpretacji zdarzeń, ludzi, rzeczy. Sposobem Colasa na życie jest dobroduszność, kpina, lekceważenie – trochę w nim błazna, nieco filozofa. Dzięki kobitkom i napitkom, umiejętności filozofowania i gawędzenia, przezwycięża wszelkie kryzysy.

PROF. DR HAB. STANISŁAW GÓRKA

Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie. Od ukończenia w 1977 roku studiów występował w zespole Teatru Współczesnego w Warszawie (do 2006 r.), współpracował również z Teatrami: Dramatycznym i Nowym w Warszawie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie oraz Teatrem Polskim w Bydgoszczy. Od 1985 roku jest też nauczycielem akademickim w Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie autorską metodą uczy studentów emisji głosu (impostacji). Widzowie pamiętają Stanisława Górkę przede wszystkim z serialu "Plebania", w którym grał rolę Zbyszka - kościelnego. W 1992 roku z inicjatywy Stanisława Górki, Wojciecha Machnickiego i Zbigniewa Rymarza powstało Towarzystwo Teatralne "Pod Górkę" - teatr specjalizujący się w kameralnych formach wokalno-aktorskich. Z dwudziestoma premierowymi spektaklami aktorzy Teatru "Pod Górkę" zjeździli cały niemal świat, grając ponad dwa tysiące spektakli.

Ulubione role Stanisława Górki to Colas w spektaklu "Colas Breugnon" Romain Rollanda, Tońcio w "Tym drogim Lwowie", Podróżny w "Powrocie starszych panów" oraz Poeta w monodramie opartym na tekstach Mariana Hemara "Wieczny Tułacz".

Stanisław Górka w 2011 roku odznaczony został Złotym Krzyżem Zasługi, w 2013 - Medalem Gloria Artis; w 2015 odebrał z rąk Prezydenta RP akt nadania tytułu profesora sztuk teatralnych.

w roli tytułowej: STANISŁAW GÓRKA

reżyseria: TADEUSZ WIŚNIEWSKI

scenografia: IZA TORONIEWICZ

muzyka: GEORGES BRASSENS

aranżacja i kier. muzyczne: JERZY DERFEL

przygotowanie wokalne: RENATA KUCZYŃSKA

varia: PIOTR SIŁA

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Jedno słowo: REWELACJA

Polecane