spektakl

Scenariusz dla trzech aktorów - Bogusława Schaeffera

spektakl

Scenariusz dla trzech aktorów - Bogusława Schaeffera

Scenariusz dla trzech aktorów - Bogusława Schaeffera - Bilety na spektakl teatralny

Scenariusz dla trzech aktorów - Bogusława Schaeffera | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Reżyseria Mikołaj Grabowski
Reżyseria światła i dźwięku Adam Sawik
Występują Andrzej Grabowski, Mikołaj Grabowski, Jan Peszek
Czas trwania: 80 minut

Teatrowi niepotrzebny jest blichtr. niepotrzebne mu są wyrafinowane dekoracje, tworzy się dzięki słowu i aktorom.
Bogusław Schaeffer
Niezapomniany seans zbudowany na doskonałym tekście Bogusława Schaeffera oraz dowcipna gra prowadzona przez wybitnych aktorów z inteligentnym widzem. Prezentujemy Scenariusz dla trzech aktorów – widowisko wypełnione improwizacjami znakomitych ludzi teatru, którzy prowadzą błyskotliwą, a czasem wręcz zajadłą dyskusję o świecie sztuki i swoim w nim miejscu. Poznajcie „aktorów instrumentalnych" – wyzwolonych z przymusu pełnienia roli referenta cudzych życiorysów, do jakiej zmuszał przez ostatnie cztery stulecia dominujący w Europie rodzaj teatru!
Mistrzowskie trio: Jan Peszek wraz z Mikołajem i Andrzejem Grabowskimi, zdradzając nieco ze swej prywatności, przeniosą Państwa w niepowtarzalną przestrzeń zwariowanej teatralnej próby, "teatru w teatrze", na pograniczu absurdu i rzeczywistości. Ich prywatne spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i "miny" teatralne, a także kłótnie o zawodowe pryncypia stały się pretekstem dla groteskowej wizji ograniczeń twórczości scenicznej i sądu nad współczesną kulturą. To także nieco złośliwy, ale celny portret artystów.
Ten wciąż aktualny sceniczny fenomen był wielokrotnie nagradzany i obrósł wręcz teatralną legendą. W ciągu lat zdobył grono wiernej publiczności, która wspomina go jako wyjątkowe przeżycie teatralne, wyróżniające się swoim szybkim tempem, wybornym dowcipem, błyskotliwymi akrobacjami skojarzeniowymi, a przede wszystkim bezterminową świeżością. Zderzenie równorzędnych osobowości aktorskich, niezrównanych w swoich popisach oraz zabawie formą i żartem, to gwarancja doskonałej rozrywki, z nerwem i prowokującej do oczyszczającego śmiechu.
Od premiery Scenariusza dla trzech aktorów w reżyserii Mikołaja Grabowskiego na deskach krakowskiego Teatru Scena STU minęło trzydzieści lat. Z tej okazji zachęcamy do wzięcia udziału w jubileuszowej trasie spektaklu – wyjątkowej okazji do zobaczenia w akcji mistrzów polskiej sceny, której przegapić po prostu nie można!
Serdecznie zapraszamy!

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

po raz kolejny zobaczyłem genialną grę trzech Panów z którymi czas obchodzi się nad wyraz łaskawie
jedrekxxxxx 20.03.2018 11:47
Spektakl jak można było się spodziewać - fantastyczny. 27 lat temu równie dobrze się bawiłam. Polecam
Wspaniali aktorzy, cudownie było ten czas spędzić razem, bawiliśmy się bardzo dobrze. Oglądałam tą sztukę 30 lat temu i właśnie ten spektakl spowodował, że zakochałam się w teatrze... a teraz zaprosiłam swojego syna, któremu też bardzo się spodobał... i oby był podobny efekt :-) Bardzo dziękuję :-) pozdrawiam :-)
Od wejścia do wyjścia śmiech na ustach.Fantastyczne dialogi i gra aktorska.
pewien niedosyt, nie wszystko wyraźnie słyszałem i widziałem. Warto było zobaczyć mistrzów na żywo :-)
Spektakl spektakularny:) Wspaniałe teksty,gra aktorów wyśmienita ale taka obsada to gwarancja udanej zabawy.Uczta dla miłośników teatru.Polecam.
Super dobra zabawa i świetna gra aktorów
Dlaczego to przedstawienie było takie krótkie?! Półtorej godziny minęło jak 15 min... rewelacja! Dawno się tak dobrze nie bawiłam! Aktorzy - cudowni!!!!

Polecane