spektakl

Selfie.com.pl

spektakl

Selfie.com.pl

Selfie.com.pl - Bilety na spektakl teatralny

Selfie.com.pl | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Nawiązywanie relacji między ludźmi jeszcze nigdy nie było tak proste, jak dziś. Dzięki mediom społecznościowym, żeby z kimś porozmawiać, nie trzeba nawet otwierać ust. Można mieć setki znajomych i nigdy się z nimi nie spotkać. Ale znaleźć prawdziwą miłość, stworzyć prawdziwy związek i być ze sobą na zawsze, jest ciągle tak samo trudno.

W małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Brygida, przebojowa, nowoczesna kobieta. Brygida, zraniona w przeszłości przez mężczyznę swojego życia, nigdy mu tego nie wybaczyła. Mało tego, nigdy nie wybaczyła tego żadnemu mężczyźnie i od tamtej pory jest wrogiem mężczyzn. Przynajmniej jeśli chodzi o swoje życie, bo nie przeszkadza jej to zamartwiać się o córkę Julię, która ciągle jest sama. Mimo trzydziestki na karku, całym jej życiem są książki, nie ma znajomych, nie ma facebooka, nie ma chłopaka, nigdy nie zrobiła sobie selfie… Brygida podejrzewa nawet, że Julia może być dziewicą. Stara się nakłonić córkę do skorzystania z dobrodziejstw mediów społecznościowych. Od lat umawia ją na randki, jednak wszystkie dotychczasowe skończyły się rozczarowaniem. Julia ma dość. Ucieka w świat książek.

W innym małym mieszkanku wielkiego blokowiska mieszka Gerard z synem. Gerard ma się za uczciwego, porządnego człowieka z zasadami. Sam wychował swojego syna, ponieważ jego żona odeszła z jego szefem. Od tamtej pory Gerard nienawidzi kobiet, uważa je za stworzenia okrutne i bezwzględne. Nie przeszkadza mu to jednak martwić się o swojego syna Pawełka. Gerard ma nadzieję, ze z Pawełkiem będzie inaczej, że znajdzie gdzieś tę wyjątkową, uczciwą, jedyną w swoim rodzaju partnerkę na całe życie, i że będzie szczęśliwy tak, jak on kiedyś, wprawdzie krótko, ale był, naprawdę, przez chwilę był szczęśliwy.

Pawełek jest słodki jak batonik, przystojny, ma dobry zawód (jest informatykiem), po prostu, niczego mu nie brakuje – tak myśli o nim ojciec. Prawda jest taka, że Pawełek jest aspołeczny. Całe dnie spędza w Internecie, pracuje jako freelanser, nie ma znajomych oprócz tych z pracy, czyli z Internetu. Nie lubi wychodzić z domu, nie lubi rozmawiać z ludźmi, woli wszystko załatwiać przez komputer. Kilka razy ojcu udało się go namówić na pójście na randkę, ale zawsze były to wielkie niewypały. Dziewczyny nie są tak uczciwe jak on i ojciec; oszukują, zawyżają osiągnięcia, wstawiają nieprawdziwe zdjęcia i nie znają się na komputerach.

Brygida, widząc na portalu randkowym zdjęcie Pawełka, prawie się w nim zakochuje, za wszelką cenę chce umówić z nim swoją córkę. Oczywiście postu nie zamieścił tam Pawełek, tylko Gerard. Ale kiedy Brygida odpowiada, wysyłając zdjęcie Julii, Gerard niemal się w niej zakochuje, to idealna partnerka dla jego syna.

Julia zgadza się pójść, ostatni raz. Jednak Paweł w ostatniej chwili rezygnuje. Gerard, jako uczciwy mężczyzna, (nigdy nie chciał nikogo oszukiwać) zjawia się, żeby wyjaśnić nieobecność syna. Rozmowa jednak toczy się inaczej. Julia jest tak miła, że Gerard ma nadzieję, że umówią się ponownie, że przekona syna i wtedy on sam wszystko wyjaśni Julii.

Izabela wraca do domu załamana, była miła, bo jest miła, ale tak, jak myślała, stary osioł podszył się pod jakiegoś nieistniejącego Pawełka. Matka jednak podejrzewa córkę, że w ogóle nie była na tym spotkaniu, bo nic jej się nie zgadza. Sama postanawia to sprawdzić. Tym razem Gerardowi udaje się namówić Pawełka. Zachwala Julię jako cud natury. Pawełek decyduje się, idzie na spotkanie i spotyka się z… Brygidą.

Pawełek wraca załamany, już nigdy nie pójdzie na żadną randkę.

Uczciwy Gerard nic z tego nie rozumie, przecież Julia była aniołem, nie mogła okłamać, zostawiła nawet adres, była uczciwa i prawdziwa do bólu, nie mogła zamieszczać fałszywych postów, to się po prostu czuje.

Gerard postanawia wyjaśnić sprawę idzie na spokojnie jako Paweł, z Brygidą, która udaje Julię. Próba wyjaśnienia sprawy zagmatwała ją doszczętnie, ponieważ wróg mężczyzn, Brygida, spotkała się właśnie z oszustem, który twierdzi, że jest najuczciwszym z mężczyzn.

W tej sytuacji wydaje się, że niemożliwym jest, aby Brygidzie i Gerardowi udało się połączyć ze sobą swoje dzieci. Kiedy jednak z kłótni zaczyna się wyjaśniać prawdziwy obraz, oboje rozumieją, że to z ich winy ich dzieci nie potrafią ułożyć sobie życia. Po prostu nigdy nie miały przed sobą wzorca, przykładu uczciwego związku w swoim otoczeniu. Postanawiają uczciwie udawać przed swoimi dziećmi udany związek aby przekonać ich, że warto spróbować.

Happy end jest bliski.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Gorąco polecam :) Świetne dialogi, dużo humoru i rewelacyjna gra aktorska, szczególnie Pani Małgorzaty Zajaczkowskiej. 2 godziny spędzone w miłym towarzystwie.
Świetny spektakl pełen humoru.Genialna gra aktorska. Bardzo chętnie wybrałabym się jeszcze raz. :)
Powiem szczerze nie wiem skąd było tak pozytywnych opinii. Miałem wrażenie, że byłem na innym spektaklu. Jak dla mnie to była najsłabsza komedia na jakiej byłem do tej pory, a było ich sporo. Pierwsze 40 minut to była porażka, oko leciało, nuda. Bardziej bym powiedział, ze to dramat. Dopiero po 40 minutach coś zaczęło się dziać, ale i tak nie było jakiegoś wielkiego wow.
Spektakl oceniam bardzo dobrze. Gra aktorska, dialogi, udźwiękowienie - wszystko się złożyło na to, że to był miło spędzony czas :) nawet brak klimatyzacji w Centrum Kultury nie zepsuł świetnego odbioru :)
Problemy pokoleniowe podane w bardzo zabawny sposób. Dawno się tak nie ubawiłam. Świetna gra aktorów. Czekam na więcej.
Na spektaklu byłam z córką. Bardzo nam się podobało. Gra aktorów na wysokim poziomie. Świetny kontakt z publicznością. Dobrze, że w Centrum Kultury mamy tak dużo fajnych imprez. Jedyny mankament to brak klimatyzacji, było bardzo duszno. Prośba do Dyrekcji o rozwiazanie tego problemu.
Sztuka lekka i przyjemna, gra aktorów na najwyższym poziomie. Świetnie spędzony czas
Niezły ubaw!!!
super zabawa
Wspaniałe widowisko na czasie ! Polecam
Super przedstawienie, dużo śmiechu! Fajnie, że jest duża interakacja z widzem
Wspaniały kontakt aktorów z publicznością, ciekawy pomysł, jak zwykle genialna gra aktorów. Jednym słowem - polecam!
Super SPEKTAKL oraz interakcja z widzami ;-)
Najlepsza komedia jaką ostatnio widziałam w Siedlcach. Wspaniali aktorzy, zabawne sytuacje, odniesienia do miejsc w Siedlcach, interakcja z publicznością w formie improwizowanych dialogów. Polecam każdemu kto chce spędzić wieczór w doborowym towarzystwie.
Brakuje gwiazdek, żeby ocenić występ :) RE-WE-LA-CJA !!! Bardzo polecam występ, dawno tak się nie uśmiałam :) Dziękuję całemu zespołowi aktorów :) Wspaniały spektakl !
bARDZO FAJNIE, BARDZO MIŁO I ZABAWNIE. pOLECAMY.
Bardzo przyjemny występ. Polecam
Rewelacyjna interpretacja, świetny kontakt aktorów z publicznością :) polecam gorąco!!!
Super!
Super spędzony czas, polecam gorąco
Fajna sztuka, dużo śmiechu, atmosfera przednia :)
Występ SUPER :)
jerzy99 18.03.2018 09:54
Lekko, łatwo i przyjemnie - świetna komedia zagrana przez znakomitych aktorów. Miło spędzony czas na terapii śmiechem. Zdecydowanie polecam
Świetna zabawa! Fantastyczna gra aktorów i wspaniała widownia, która żywo reagowała na to co dzieje się na scenie. Polecam!
Polecam bardzo zabawna sztuka.
Bardzo śmieszne przedstawienie, choć w końcówce za szybka akcja
Rewelacja, super przedstawienie!!! Polecam każdemu!!! Fantastyczna gra aktorów, zaskakujący obrót akcji i interakcji z widownią.
WIĘCEJ
ZWIŃ

Polecane