spektakl

Sen Nocy Letniej

spektakl

Sen Nocy Letniej

Sen Nocy Letniej - Bilety na spektakl teatralny

Sen Nocy Letniej | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Retransmisja spektaklu ,,Sen Nocy Letniej"
Bohaterowie Snu nocy letniej szykują dla Was iście szaloną przygodę!

Nicholas Hytner (reżyser przezabawnej, brawurowej komedii Człowiek dwóch szefów czy rockowego, uwspółcześnionego Juliusza Cezara) porywa widzów do szekspirowskiego lasu spowitego mgłą i światłem księżyca.
W zaczarowanym lesie dojdzie do niezwykłego spotkania. Na drodze dwóch par nieszczęśliwych kochanków oraz trupy aktorskiej staną Król i Królowa bajkowej krainy. Magiczna królewska para nie zawaha się wtrącić w losy śmiertelników.
Bridge Theatre w Londynie zamieni się w świat z sennych marzeń, pełen latających wróżek, nieprzeniknionych mgieł i światła księżyca.
W tej adaptacji najsłynniejszej szekspirowskiej komedii romantycznej główną rolę zagra Gwendoline Christie, znana z roli Brienne z Thartu w serialowej ekranizacji powieści George’a R.R. Martina, Gra o tron.

Czy wiesz, że...?
Nie jest znana dokładna data powstania sztuki. Uważa się jednak, że był to rok 1595 lub 1596. Istnieją dwie hipotezy co do celu jej powstania. Pierwsza mówi, że był to utwór napisany specjalnie na wesele bliżej nieznanej, bogatej pary – w 1596 roku miało miejsce wiele takich ślubów. Druga zaś stwierdza, że Sen nocy letniej został napisany specjalnie dla królowej Elżbiety I.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane