spektakl

„Sen” - spektakl muzyczno-poetycki

spektakl

„Sen” - spektakl muzyczno-poetycki

„Sen” - spektakl muzyczno-poetycki - Bilety na spektakl teatralny

Wiersze Bolesława Leśmiana, zmysłowe obrazy graficzne, wszystko to z muzyką na żywo. Na scenie Beata Jewiarz i Arek Brykalski.

To współczesny leśmianowski dialog namiętności. W nowoczesny sposób czyni poezję atrakcyjną, poszukuje odpowiedzi na podstawowe pytania o sens życia, miłości, cierpienia, samotności...

W spektaklu wykorzystywane są narzędzia mutlimedialne, by to, co subtelne, zmysłowe i wymagające skupienia i refleksji – uczynić bliskim, dostępnym i inspirującym. Zarówno na poziomie kreacji jak i osobistego, artystycznego przeżycia.

Wiersze, w autorskim wyborze Beaty Jewiarz, mówią o samotności, przemocy i wykluczeniu, pragnieniu zmysłowej przyjemności, tęsknocie za spełnioną miłością, umiłowaniu natury i zachwycie nad jej potęgą i pięknem.

*

Główny partner spektaklu: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

*

Spektakl trwa 50 min.

Występują: Beata Jewiarz i Arkadiusz Brykalski

Scenariusz/koncepcja: Beata Jewiarz
Opieka reżyserska: Ewa Małecki
Muzyka: Maciek Goliński (Envee)
Scenografia: Justyna Stoszek
Ruch: Aneta Jankowska
Reżyseria świateł: Damian Pawella
Kostiumy: Joanna Gibzińska
Produkcja: Beata Jewiarz

*

To już trzecia odsłona spotkania z Leśmianem, po premierowym wydarzeniu „Sto lat dla Leśmiana” w Teatrze Ochoty i spektaklu „For Leśmian” w Służewskim Domu Kultury

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Sen” - spektakl muzyczno-poetycki

Niezwykłe od strony wizualnej - poruszające głęboko grafiki Justyny Sz., muzyka Envee niesamowicie współgrająca z tekstem i dynamiką aktorów, cudo! dla zmysłów i wyobraźni!
Świetna interpretacja! Gra aktorów i sposób deklamacji wraz z kolorami, muzyką, dekoracją sceny - RE-WE-LA-CJA!!!
Przedstawienie bardzo udane, wzruszające, piękna scenografia i muzyka. Aktorzy wspaniali, widać, że rozumieją Leśmiana. Jedyny minus to jakaś awaria na sali, która od połowy przedstawienia przeszkadzała i aktorom i widzom (stukanie w maszynowni). Chętnie poszłabym na spektakl raz jeszcze.
Świetna interpretacja i gra aktorów, piękna scenografia (bardzo podobały mi się zmieniające się kreacje w tle). Przystępnie i ciekawie przedstawione wiersze. Rewelacja, polecam!
Znakomity spektakl. Szkoda,że w tle towarzyszyły dźwięki popsutego ogrzewania. Na szczęście to co działo się na scenie fascynowało w stu procentach. Podziękowania dla twórców .
Świetne przedstawienie i rewelacyjna scenografia p. Justyny Stożek, polecam bardzo. Duży minus to bardzo niewygodne siedzenia w sali Służewskiego Domu Kultury z powodu metalowej listwy między rzędami :-(
Bardzo ciekawa perspektywa wierszow Leśmiana. Wspaniała grafika.

Polecane z kategorii spektakl