Kupuj taniej bilety w aplikacji mobilnej biletyna.pl - bez opłaty serwisowej

* promocja trwa do 30-06-2023

spektakl

Skąpiec

spektakl

Skąpiec

Skąpiec - spektakl
Dodaj do ulubionych
Ulubione

Ten "Sk**ąpiec" jest kombinacją z lalek, ludzi i papieru, eksperymentalnie połą**czonych molierowskim wersem.

G**ł**ówni kombinatorzy szalonej adaptacji to Izabela Karwot, Marek Ż**yła, Elwira Zembrzuska i Tomek Manderla. Od pierwszej próby widać, że muzyka, stroje i ruch wypadły spod cylindra Szalonemu Kapelusznikowi, a nad tekstem pracować musia**ł stukni**ęty Marcowy Zają**c.

Jedno możemy zagwarantować: tyle mi**łości nikt nigdy temu spektaklowi nie dał**!

Przyjd**ź - zakochaj si**ę z nami...

Najnowsza produkcja Teatru Ziemi Rybnickiej to niezwykle romantyczna opowieść
z wielkimi pieniędzmi (zakopanymi) w tle (dokładniej: w ogródku). W reżyserii Izabeli Karwot klasyczny "Skąpiec" Moliera nabiera rumieńców, zanurzając się głęboko
w uczucia, łączące młodych zakochanych z rodziną – i z sobą nawzajem. Ten szalony splot charakterów, pragnień i emocji z pewnością ubarwia życie!

W roli Harpagona, tytułowego skąpca, zobaczymy znakomity duet (sic!): Marka Żyłę
i jego specjalnie na tę okazję przygotowaną lalkę. Postać zagrana w tak nietradycyjny sposób otwiera ciekawe możliwości aktorskie, które z pewnością wykorzysta uwielbiany przez rybniczan twórca teatru lalek.

Niezwykle interesująco prezentuje się również tworzona przez Elwirę Zembrzuską scenografia, w której szczególną rolę odegra papier oraz muzyka do spektaklu, za którą odpowiadać będzie znany z ciekawych, awangardowych brzmień Tomasz Manderla.

Nowość goni nowość, a profesjonalizm reżyserki zapewnia znakomite zakomponowanie elementów w spójny przekaz sceniczny, którego ozdobami staną się z pewnością znani już rybnickiej publiczności aktorzy: Robert Długosz, Adrianna Jureczko, Michał Hajduczek, Anna Literacka, Zofia Paszenda, Kamila Literacka, Natalia Karwot, Adrian Grad oraz grupa Tara-Bum z Teatru Ziemi Rybnickiej.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Kup voucher na dowolne wydarzenie

Podaruj bliskim niezapomniane emocje

50,00 zł
100,00 zł
200,00 zł

Klikając w przycisk wybierasz voucher wartościowy wielokrotnego użycia ważny 48 miesięcy

Recenzje i opinie: Skąpiec

Przedstawienie wyśmienite, super emocje i zabawa . gra aktorska na wysokim poziomie,ciekawe stroje.Atmosfera znakomita . Gratuluje całej ekipie . Pozdrawiam miłą pania reżyser. Dziekujemy za mile przyjęcie gości - widzów z Opolszczyzny. Bankiet - miła niespodzianka. Tak trzymac !!! Znów przyjedziemy.
Opolanka 12.03.2018 23:40
Świetna inicjatywa. Dobry spektakl, Piękna scenografia i kostiumy. Mam nadzieję, że wreszcie w Rybnickim teatrze będą powstawały spektakle i że będzie okazja częściej oglądać na scenie naszych rybnickich twórców.
AG 12.03.2018 08:56
Piękne i profesjonalne widowisko! Cudowne kostiumy i sceneria. Zawodowa gra aktorów amatorów - ludzi z pasją.
busiek 11.03.2018 22:30
Spektakl świetny! Dopracowany z każdym szczególe. Do tego stworzony z ogromną pasją i polotem. A córka Pani Izy - dziewczyna z wielkim talentem :-) Ma w sobie to Coś! Na scenie czuje się chyba jak ryba w wodzie :-) Jedyna mała uwaga, która nie jest tylko moim zdaniem... Lalka trzymana za nisko. Reszta - bez zarzutu. Sam pomysł połączenia świata aktorów i lalek - wyśmienity!!! Wielkie gratulacje dla oby dwu reżyserów! :-)
Sylvana 10.03.2018 22:19
Wspaniały występ, wesoło, dobrze się bawiłem
MR 10.03.2018 18:59

Polecane z kategorii spektakl