Skazany na bluesa | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2021, 2022 - biletyna.pl

spektakl

Skazany na bluesa

spektakl

Skazany na bluesa

Skazany na bluesa - Bilety na spektakl teatralny

Prawie 4000 sprzedanych biletów w niecały miesiąc od premiery! W Teatrze Śląskim przygotowano pierwsze w Polsce przeniesienie filmowej historii Przemysława Angermana i Jana Kidawy-Błońskiego na teatralne deski. Adaptacji i reżyserii historii o Ryśku Riedlu podjął się Arkadiusz Jakubik. Reżyser główną rolę powierzył na początku wyłonionemu w castingu Tomaszowi Kowalskiemu, zwycięzcy IV edycji programu „Must Be The Music”. Od września 2014 r. główną rolę gra Maciej Lipina, lider zespołu Ścigani.

Kilkunastu aktorów Teatru Śląskiego, grająca na żywo kapela, klimat śląskich malarzy naiwnych i nieśmiertelne piosenki Dżemu układają się w poruszającą historię o przyjaźni, wolności i miłości, lecz przede wszystkim o nie zawsze wygranej walce z samym sobą.

Maciej Lipina (od 2014 r. odtwórca roli Ryśka Riedla w spektaklu) – wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów i pedagog muzyczny. Założyciel i lider grupy Ścigani. Główny głos na akustycznej płycie legendy polskiego rocka i metalu – KAT „Acoustic 8 filmów”. Jeden z szóstki solistów (Hanna Banaszak, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka, Zbigniew Wodecki i Jacek Wójcicki) w oratorium Jana Kantego-Pawluśkiewicza i Leszka Aleksandra Moczulskiego – „Nieszpory Ludźmierskie”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetne przedstawienie, przyciągnęło do teatru ogromną ilość widzów z różnych środowisk i pokoleń.
Było genialnie!
Spektakl rewelacyjny.Polecam
Dzięki Wam przeżyłam kolejny cudny wieczór ...wokalista - SZACUN!!!
Bardzo mi się podobało.
wspaniała atmosfera spektaklu śląsko - bluesowa, przywodzi wspaniałe wspomnienia niezwykłego bluesmana. Tworcy przygotowali niezwykle nastrojowe widowisko przypominająć najlepsze piosenki Ridla. Niezwykła postać i niesamowity głos odtwórcy roli Ryska. Wyszedłem głęboko wzruszony...
super przedstawienie, świetna muzyka i interpretacja
Świetny spektakl! Gorąco polecam!
Jestem pod wrażeniem. Wspaniały występ i organizacja
SPEKTAKL SKAZANY NA BLUESA ,BARDZO DOBRA GRA AKTORÓW WSPANIAŁA GRA MUZYKÓW I ODTWÓRCY GŁÓWNEJ ROL
Wspaniały, wzruszający spektakl!
MISTRZOSTWO ŚWIATA!!! Wokal Macieja Lipiny niesamowity, nie da się opisac słowami trzeba usłyszeć, do tego jedyni w swoim rodzaju muzycy z Teatru Śląskiego : Adma Snopek - piano, Paweł Ambroziak - gitara, Roni Tuczykont - gitara basowa, Sebastian Kret - gitara i Przemysław Smaczny - perkusja - muza na żywo na najwyższym poziomie!!! Atmosfera, typowy bluesowy klimat dżemowy!!! POLECAM!!!
Pierwszy raz Skazanego Na Bluesa oglądałam w Teatrze Śląskim w marcu 2014r.Podobało mi się bardzo,jak dowiedziałam się że sztuka jest wystawiana w Rybniku byłam jedną z pierwszych która kupiła bilety...To jest chyba bardzo dobra recenzja :)
Warto ten spektakl zobaczyć super dzięki
Rewelacyjny spektakl. Super oprawa muzyczna. Polecam
Fantastyczny spektakl, odtwórca głównej roli i zespół pierwsza klasa. Dużo emocji, polecam.
Spektakl według mnie rewelacyjny. Spodziewałam się tego, patrząc na nazwiska osób, które go tworzą. Warto go zobaczyć kilka razy. Rysiek, którego uwielbiam, zagrany świetnie. Szacunek. Owacje na stojąco po spektaklu jak najbardziej zasłużone, może nawet za krótkie. Polecam. No i podziękowania dla TZR, że możemy mieć wielką Sztukę tak blisko.
Impreza 100 %

Polecane