spektakl

Słoneczni chłopcy Olgi Lipińskiej - Fronczewski, Kowalewski i Koszucki

spektakl

Słoneczni chłopcy Olgi Lipińskiej - Fronczewski, Kowalewski i Koszucki

Słoneczni chłopcy Olgi Lipińskiej - Fronczewski, Kowalewski i Koszucki - Bilety na spektakl teatralny

Słoneczni chłopcy Olgi Lipińskiej - Fronczewski, Kowalewski i Koszucki | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr Fronczewski) i Al Lewis (Krzysztof Kowalewski) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?...
?Słoneczni chłopcy?, sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona należy do tych komedii z najwyższej półki, które z humorem, ironią i wyrozumiałością opowiadają o życiu w jego małostkach, wstydach i upadkach. Od momentu powstania w 1972 r. otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych - w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie.

Reżyseria Olgi Lipińskiej, która powraca w wielkim stylu po wielu latach nieobecności na warszawskich scenach, oraz aktorstwo dwóch mistrzów gatunku, Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Kowalewskiego, czynią z nadchodzącej premiery wyjątkowe wydarzenie teatralne, które powinno się znaleźć w kręgu zainteresowania każdego teatromana.

Autor: Neil Simon

Tytuł oryginału: ?The Sunshine Boys?

Reżyseria: Olga Lipińska
Scenografia: Tatiana Kwiatkowska
Przekład: Mira Michałowska

Obsada:
Willy Clark - Piotr Fronczewski
Al Lewis - Krzysztof Kowalewski
Ben Silverman - Robert Koszucki

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

genialne, lecz za krótkie :(.
Bardzo dobry spektakl
Niestety przedstawienie słabe. Najbardziej uderzające wyświetlenie części przedstawienia na ekranie (jak w kinie); nie był to jednak zabieg arstystyczny - odebrałem go raczej jako obniżenie kosztów realizacji przedstawienia; dlaczego tak uważam? ponieważ w części spektaklu, który został wyświetlony na ekranie, grało 3 dodatkowych aktorów, którzy na żywo nie występowali.
Poziom artystyczny przedstawienie bardzo wysoki, jednak część "dodana" sfilmowana dla osób siedzących w pierwszych rzędach zupełnie nie do prześledzenia: kto siada w sali kinowej z przodu! W ten sposób moje bdb miejsce momentalnie zmieniło się na fatalne. Zepsuło mi to odbiór całości i wrażenie z występu.
Bardzo przyjemny i lekki spektakl, naprawdę warto świetna obsada.
masterli 22.01.2015 14:00
Wspaniała gra aktorska, zarówno Piotra Fronczewskiego jak i Krzysztofa Kowalewskiego, ze wskazaniem na tego pierwszego.
feniks55 22.01.2015 13:37
sztuka godna uwagi, wspaniałe kreacje aktorskie
Znakomity spektakl! Ciekawa historia 2ójki amerykańskich komików, którzy po latach znów mają spotkać się na scenie, co wbrew pozorom nie jest takie łatwe. Historia prosta obrazująca relacje międzyludzkie i przedstawiająca problemy, które mogą dotknąć każdego z nas. Role odegrane przez rewelacyjnych aktorów - Piotr Frączewski i Krzysztof Kowalewski mówią same za siebie. Polecam serdecznie !
Felicjana 19.05.2014 14:48

Polecane