spektakl

Słowik - Spektakl Teatru Baj Pomorski

spektakl

Słowik - Spektakl Teatru Baj Pomorski

Słowik - Spektakl Teatru Baj Pomorski - Bilety na spektakl teatralny

Słowik - Spektakl Teatru Baj Pomorski | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

W adaptacji Jacka Pietruskiego przez tę piękną chińską baśń prowadzi widzów Niugin - dziewczyna ptak, która narodziła się przy śpiewie słowika. Gdy cesarz zarządza sprowadzenie tego ptaka na swój dwór, Niugin zostaje tłumaczką jego śpiewu. Śpiew słowika wzrusza do głębi serce władcy, trudno mu jednak zrozumieć, że ptak ten jest wolny, sam decyduje dla kogo i jak długo śpiewa. Tymczasem posłaniec z Japonii przysyła cesarzowi dar - mechanicznego słowika. Z pozoru śpiewa równie pięknie i na każde życzenie cesarza. Niugin i Słowik przestają być cesarzowi potrzebni. Czy na długo?

W plastyce i muzyce przedstawienia wykorzystane zostały motywy kultury chińskiej. Lalki głównych postaci wyraziście określają bohaterów i zaskakują ich animacyjnymi możliwościami.

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Piękny spektakl na wysokim poziomie artystycznym
Bardzo lubię Baj Pomorski, ale... tym razem sztuka wypadła średnio. Trudna w odbiorze dla dzieci, na scenie mało się działo. Moja prawie 5 letnia córka się wyraźnie nudziła, chociaż oglądała spektakl ze skupieniem, wyraźnie ożywiała się jak były nieliczne piosenki. Trochę ponura i przerażająca. Ale na pewno pójdziemy na następne:)
Spektakl niekoniecznie dla maluchów co można by zaznaczyć. Od mojej 8- letniej Wiktorii: " szkoda że słowik nie latał nad sceną". Trzeba przyznać, że był mało widoczny jak na tytułowego bohatera, a miałyśmy miejsca w drugim rzędzie.

Polecane