spektakl
Slyde "Maanam być lepiej"

spektakl

Slyde "Maanam być lepiej"

Slyde "Maanam być lepiej" - Bilety na spektakl teatralny

Slyde "Maanam być lepiej" | Bilety na spektakl teatralny

Slyde „Maanam być lepiej”, spektakl taneczny

choreogr. i stylizacja: Izabella Borkowska, przygotowanie wokalne: Magdalena Ptaszyńska, reż. i scenogr.: Darek Sikorski

wyst.: Aleksandra Bechcicka, Marta Domagała-Witkowska, Marta Gajuk, Olga Gościniak-Dębska, Daniel Harry Jarociński, Aleksandra Karwowska, Aleksandra Lewandowska-Worobiej, Sylwia Rusak

Spektakl pt. „Maanam być lepiej”, szósta premiera grupy tanecznej Slyde, jest efektem poszukiwań twórców i zespołu. Tym razem będzie to monografia zespołu Maanam i twórczości Olgi Jackowskiej – Kory.

Decyzja, by uwolnić wyobraźnię – materiał literacki i muzyczny potraktowany jako pretekst dla plastycznego, teatralnego, wokalnego i tanecznego opowiedzenia historii. Rzecz dzieje się w „(…) moim śnie, cudownym śnie (…)”.

Jest to sen i wspomnienie Mężczyzny o Kobiecie. O jej wcześniejszym, teraźniejszym i przyszłym życiu. W snach pojawiają się straszne i śmieszne, realne i wyimaginowane postaci z jej życia. Smutek i radość, miłość i nienawiść, życie i śmierć spotykają się w piosenkach Kory i na scenie.

Tancerze mają szczególnie trudne zadanie – oprócz wykonania choreografii będą śpiewać i na nowo interpretować teksty Kory. Teksty te będą też mówione jak wiersze, pomiędzy układami tanecznymi. Wszystko po to, aby jak najtrafniej oddać piękno i niezwykłość twórczości Kory i Maanamu.

BILETY: 5 PLN

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Nie rozczarowałam się. Spektakl muzyczno-taneczny nie pozwalał na chwilę nudy. Podstawą były oczywiście piękne piosenki Kory, głównie te o miłości.
Wciągający, piękny i profesjonalnie wykonany spektakl. Jestem oczarowana
Bardzo fajny dający do myślenia spektakl ukazujący pewnego rodzaju frustrację z życia kory. Dziewczyny śpiewające z super wokalem.
Tylko muzyka Maanamu się broni, reszta amatorszczyzna, siedziałam z zamkniętymi oczami. :)
Przyjemne wrazenia taneczno muzyczne 5/5 gwiazdek , ogolnie 4/5 gwiazdek gdyz spiewania bylo troche jak dla mnie za malo . Ale ogolnie naprawde przyjemny wieczor i dobry zespol taneczny .
Nie wiedziałąm, że do muzyki rockowej można tak zmysłowo tańczyć! Dziękuję!
Bardzo ciekawy spektakl. Bardzo polecam! :) Dom Kultury Śródmieście to klimatyczne miejsce.
Super układy taneczne, piękna muzyka Maanam, dziękuję za ten miły wieczór!
Wspaniały występ! Świetna choreografia! Piękne głosy ❤️
Spektakl bardzo ładny, delikatny, liryczny. Widać pasję tancerzy.
Przedstawienie super , z tym telefonem winno być bardziej dopracowane.
Bardzo profesjonalne ,trochę muzyka zagłośna,ale warto wybrać się na przedstawienie .Polecam