spektakl

SmolnaFest - Teatr Temat "Wojna nie jest kobietą"

spektakl

SmolnaFest - Teatr Temat "Wojna nie jest kobietą"

SmolnaFest - Teatr Temat "Wojna nie jest kobietą" - Bilety na spektakl teatralny

SmolnaFest - Teatr Temat "Wojna nie jest kobietą" | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

SmolnaFest 2019

Teatr Temat „Wojna nie jest kobietą”

spektakl wg książki Swietłany Aleksijewicz „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”

Wydawnictwo Czarne, przekład: Jerzy Czech

reż.: Renata Dymna, choreogr.: Agnieszka Senderowska-Rucińska, kostiumy i konsultacje językowe: Roza Arutunian-Fijałkowska, zapowiedź głosowa: Elżbieta Kijowska, charakteryzacja i przygotowanie wokalne: Angelika Kurowska, menager projektu: Ella Szczęk

wyst.: Angelika Kurowska, Anna Matuszczak, Hubert Mrozowicz/Tomasz Łukawski, Wanda Onyszkiewicz-Gnap/Marta Skoczek, Joanna Róg, Agnieszka Senderowska-Rucińska, Malwina Misiak (akordeonistka)

Spektakl „Wojna nie jest kobietą” to opowieści kobiet, jakich jeszcze nie było. One znalazły się na wojnie, a po wielu, wielu latach opowiadają, co tam zdarzyło się naprawdę. Nie ma w nich męskiej dumy, radości z zabijania i pokonywania wroga. To, co mówią, jest wstrząsające w swojej prawdzie. Wojna kobiet to nie wojna mężczyzn. Kobiety widzą to, co dla mężczyzn jest ukryte. Widzą to emocjonalnie i bardzo człowieczo.

bilety: 15 PLN/5 PLN seniorzy

bilety do nabycia również na https://ewejsciowki.pl/

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Świetne, mocne przedstawienie. Cieszę się, że młodzi ludzie w interesujący i prawdziwy sposób przedstawiają ważne i wciąż aktualne doświadczenia życiowe. Brawo !
Nie mogę zrecenzować tej sztuki, ponieważ było tak gorąco na sali, że nie mogłam się skupić na samej sztuce, a nie chciałam wyjść wcześniej żeby nie było przykro aktorom. Modliłam się tylko aby nie zemdleć. Przykre, że nie ma tam żadnej wentylacji czy klimatyzacji.
Spektakl pozytywny ale nie w mojej tematyce -
Niezwyle bardzo dobra (rewelacyjna) sztuka! Jedyny minus to brak klimatyzacji (lub jej bardzo słaba wydolność) na sali!

Polecane