spektakl

„Sonety Krymskie” Moniuszki - Chór Polskiego Radia

spektakl

„Sonety Krymskie” Moniuszki - Chór Polskiego Radia

„Sonety Krymskie” Moniuszki - Chór Polskiego Radia - Bilety na spektakl teatralny

„Sonety Krymskie” Moniuszki w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

Odkrywane po latach zapomnienia niezwykłe dzieło Stanisława Moniuszki zabrzmi 30 sierpnia w Nowohuckim Centrum Kultury, w 200. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego twórcy.
Z Chórem Polskiego Radia wystąpi tenor Aleksander Kunach oraz OH Orkiestra Historyczna pod dyrekcją Dirka Vermeulena.

„Sonety krymskie” to kantata, którą Stanisław Moniuszko napisał do słów zaczerpniętych ze słynnego zbioru 18 sonetów Adama Mickiewicza w 1867 roku. Pierwsze wykonanie kompozycji Moniuszki w 1868 roku w Warszawie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Oskar Kolberg recenzował z zachwytem: „Sonety ułożone w muzykę - rzecz rzadka, prawie nie praktykowana”.
To właśnie dzieło Chór Polskiego Radia zamierza przypomnieć w roku, w którym świętujemy jubileusz 200. rocznicy urodzin Moniuszki. Wykonanie to będzie jednak niezwykłe. Do nowohuckiego koncertu zaproszona bowiem została grająca na instrumentach z epoki {OH} Orkiestra Historyczna, dzięki czemu napisane ponad 150 lat temu „Sonety krymskie” zyskają szczególny, historyczny wydźwięk. W roli solisty wystąpi znakomity tenor Aleksander Kunach. Całość poprowadzi ceniony dyrygent Dirk Vermeulen.

Wykonawcy:
Aleksander Kunach - tenor
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka - kierownictwo artystyczne
{OH} Orkiestra Historyczna

Dirk Vermeulen - dyrygent

Organizatorzy:
Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris
Nowohuckie Centrum Kultury

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejska Kraków

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje i opinie: „Sonety Krymskie” Moniuszki - Chór Polskiego Radia

Uczta duchowna ,wspaniała rola orkiestry,dyrygenta,tenora. Czułam jakiś powiew Polski,byłam w Warszawie na inauguracji roku Moniuszki w TW . Rok Moniuszki przybliżył mi jego kompozycje . Wybieram sie jeszcze do opery krakow.Żal ,ze dużo miejsc było wolnych.

Polecane z kategorii spektakl