spektakl
„Sonety Krymskie” Moniuszki

spektakl

„Sonety Krymskie” Moniuszki

 
„Sonety Krymskie” Moniuszki - Bilety na spektakl teatralny

„Sonety Krymskie” Moniuszki | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2019, 2020

„Sonety Krymskie” Moniuszki w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie

Odkrywane po latach zapomnienia niezwykłe dzieło Stanisława Moniuszki zabrzmi 30 sierpnia w Nowohuckim Centrum Kultury, w 200. rocznicę urodzin tego wybitnego polskiego twórcy.
Z Chórem Polskiego Radia wystąpi tenor Aleksander Kunach oraz OH Orkiestra Historyczna pod dyrekcją Mortena Schuldt-Jensena.

„Sonety krymskie” to kantata, którą Stanisław Moniuszko napisał do słów zaczerpniętych ze słynnego zbioru 18 sonetów Adama Mickiewicza w 1867 roku. Pierwsze wykonanie kompozycji Moniuszki w 1868 roku w Warszawie spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem. Oskar Kolberg recenzował z zachwytem: „Sonety ułożone w muzykę - rzecz rzadka, prawie nie praktykowana”.
To właśnie dzieło Chór Polskiego Radia zamierza przypomnieć w roku, w którym świętujemy jubileusz 200. rocznicy urodzin Moniuszki. Wykonanie to będzie jednak niezwykłe. Do nowohuckiego koncertu zaproszona bowiem została grająca na instrumentach z epoki {OH} Orkiestra Historyczna, dzięki czemu napisane ponad 150 lat temu „Sonety krymskie” zyskają szczególny, historyczny wydźwięk. W roli solisty wystąpi znakomity tenor Aleksander Kunach. Całość poprowadzi ceniony duński dyrygent Morten Schuldt-Jensen.

Wykonawcy:
Aleksander Kunach - tenor
Chór Polskiego Radia
Maria Piotrowska-Bogalecka - kierownictwo artystyczne
{OH} Orkiestra Historyczna
Morten Schuldt-Jensen - dyrygent

Organizatorzy:
Fundacja Rozwoju Sztuki Sonoris
Nowohuckie Centrum Kultury

Projekt współfinansowany przez Gminę Miejska Kraków

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Bilety

 

Recenzje

Brak recenzji

 

Polecane