spektakl

Sorok Dniej, GRUPA „Zatrzymać Obrotówkę”

spektakl

Sorok Dniej, GRUPA „Zatrzymać Obrotówkę”

Sorok Dniej, GRUPA „Zatrzymać Obrotówkę” - Bilety na spektakl teatralny

Sorok Dniej, GRUPA „Zatrzymać Obrotówkę” | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

Sorok dniej. Czterdzieści dni. Tyle czasu na Kaukazie otrzymuje zmarły, by rozstać się z rodziną. Ostatniego dnia na ulicy ustawia się namiot, na stoły wystawia najlepsze potrawy, bo trzeba uczcić zmarłych. Nikogo się nie zaprasza, a jednak wszyscy przychodzą. Znajomi i obcy. Sorok dniej. Czterdzieści dni. Tyle czasu na Kaukazie otrzymuje zmarły, by rozstać się z rodziną. Ostatniego dnia na ulicy ustawia się namiot, na stoły wystawia najlepsze potrawy, bo trzeba uczcić zmarłych. Nikogo się nie zaprasza, a jednak wszyscy przychodzą. Znajomi i obcy.

Tym razem jednak nie będzie to pożegnanie zapisane w kluczu narodziny - młodość - dojrzałość - starość i …śmierć. 1 września 2004 roku podczas ataku terrorystycznego na Szkołę Podstawową w Biesłanie zginęły 334 osoby w tym 186 dzieci... To dla nich na każdej ulicy stawiano namioty. Pomieściły zmarłych żegnających się z rodziną i żywych, z których uszło życie po stracie, po doświadczeniu wojny.

Spektakl inspirowany książką Zbigniewa Pawlaka i Jerzego Wlazło „Pęknięte miasto. Biesłan”.

Reżyseria: Ola Barczyk/Zespół
Dźwięk: Wojciech Fularz
Światło: Krzysztof Hosaja
Występuje Grupa „Zatrzymać Obrotówkę” ze Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie w składzie: Andrzej Ryl, Kornelia Kuśmider, Taiga Kuśmider, Marta Riess, Renata Ziobro, Kacper Augustynek, Sebastian Włodek, Arletta Szewczyk

UWAGA: SPEKTAKL PRZEZNACZONY DLA WIDZÓW POWYŻEJ 15. ROKU ŻYCIA

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Brak recenzji

Polecane