spektakl

Spektakl - Dopalacze. Siedem stopni donikąd Teatru Kamienica

spektakl

Spektakl - Dopalacze. Siedem stopni donikąd Teatru Kamienica

Spektakl - Dopalacze. Siedem stopni donikąd Teatru Kamienica - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl - Dopalacze. Siedem stopni donikąd Teatru Kamienica | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

WEŹ NIE BIERZ to akcja mająca na celu podniesienie świadomości społecznej i wiedzy na temat skutków zażywania narkotyków, a szczególnie tzw. "dopalaczy" pośród mieszkańców powiatu rybnickiego, zwłaszcza rybnickiej młodzieży.
Po spektaklu odbędzie się panel dyskusyjny z udziałem ekspertów (m.in. terapeuty, przedstawiciela policji oraz środowiska medycznego).

Dopalacze stają się pretekstem do rozmowy o dorastającym pokoleniu, o zaniku wartości oraz o degradacji, której są symbolem. Sztuka składa się z siedmiu odsłon, siedmiu stopni w ciągu których obnażona zostanie brutalna prawda na temat samych dopalaczy oraz motywacji społecznej, która stoi za dopalaczami.

A czym tak naprawdę są „narkotyki przyszłości”? Z jednej strony są substytutem przygody, potrzebą przeżycia czegoś, czego rzeczywistość nie dostarcza, straszliwym w skutkach „nieznanym światem”, który kusi w czasach, gdy internet, media czy popkultura odzierają świat z wszelkiej tajemnicy. Z drugiej strony dopalacze są narkotykiem pustym, szybkim, łatwym, pozbawionym jakiegokolwiek kontekstu, ideologii, a tym samym wpasowują się idealnie w krytykę zmierzającego donikąd pokolenia skrótu, pokolenia komunikacji smsowej, emotikonów, żyjących dwa dni memów, bezcelowych fenomenów w stylu harlem shake, czy gangnam style, hollywoodzkich trailerów, pokolenia testowych matur, myślowych skrótów, wreszcie pokolenia internetowego porno, pokolenia, gdzie wszystko jest szybkie, łatwo dostępne i przede wszystkim – zapewniające nagły, zaskakujący, mocny i najlepiej nieprzewidywalny efekt. Rosyjska ruletka naszych czasów.

Paradoksalnie dopalacze, choć noszą znamię narkotyku „pokolenia”, w swoim efekcie nie tworzą nawet wspólnoty, ale odrywają swoją ofiarę od całej sfery zewnętrznej, zamykają ją w swoim, kompletnie nieokreślonym świecie.

Takie właśnie są dopalacze – dopasowane do tego, co przed nami, do nieznanego – i dlatego właśnie śmiertelnie niebezpieczne.
Autor:
Justyna Bargielska, Wawrzyniec Kostrzewski
Reżyseria:
Wawrzyniec Kostrzewski

Obsada: Olga Sarzyńska/Marta Kurzak, Paweł Koślik, Mateusz Lisiecki-Waligórski/Michał Meyer
Muzyka: Piotr Łabonarski
Koncepcja scenograficzna i projekcje: Maria Matylda Wojciechowska
Kostiumy: Olga Sarzyńska, Maria Matylda Wojciechowska
Zdjęcia: Rafał Latoszek, Martyna Dończyk
Charakteryzacja: Kaja Aleksandra Jałoza, Katarzyna Żurawska
Kierownik produkcji: Magda Maciejewska

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

Byłam z synami nastolatkami - rewelacja
Super! godne polecenia
m.wojcik@vp.pl 04.10.2017 21:45
Gra Aktorów - REWELACJA!!! Przedstawienie problemu - REWELACJA!!! Uważam że szkoły powinny obowiązkowo iść na ten Spektakl! ... i większość rodziców też:)
Bardzo dobre przedstawienie. Warto było pójść.
Wzruszający, pełen głebokiej życiowej prawdy spektakl. Wspaniale wykonany .
Polecam wszystkim zarówno dla młodzieży oraz dorosłych. Temat aktualny i godny uwagi.

Polecane