spektakl

Spektakl Klapsy

spektakl

Spektakl Klapsy

Spektakl Klapsy - Bilety na spektakl teatralny

Spektakl Klapsy | Bilety Online, Opis, Recenzje | 2020, 2021

wstęp: 20 zł, zakup biletu online lub w DK Kadr
sala widowiskowa: Broadway

„Klapsy” to najnowszy spektakl Teatru Pijana Sypialnia, a dokładniej: trio dramaturgiczno-kompozytorsko-reżyserskiego: Narloch / Zieliński / Dembski, specjalizującego się w plenerowych widowiskach muzycznych.
Inspiracją do stworzenia spektaklu stała się wielkopolska legenda o magicznej gruszy: otóż odkąd w drzewie tym została uwięziona Pani Śmierć – ludzie nie umierają. Twórcy, posługując się językiem groteskowego oratorium, snują fantazje na temat sensu marzeń, tęsknoty i miłości, w świecie, w którym śmierć nie istnieje. Nie poddajemy się jednak minorowemu nastrojowi, dzięki przerysowanym i komicznym postaciom widowiska oraz wykreowanej na scenie absurdalnej rzeczywistości. Posłuchajcie kojącego brzęczenia pszczół i odpocznijcie w naszej altance pod gruszą – śmierci nie ma!

Czas spektaklu: 70 minut

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Brak wydarzeń

Brak wydarzeń

Recenzje

świetny występ.dobrzy aktorzy.świetna organizacja.bardzo takich imprez i obiektów brakowało na naszym osiedlu.Dzięki że jesteście tak blisko.
Tym razem piszę jako człowiek, nie jak recenzentka. Przedstawienie "Klapsy" ma w sobie taki nośnik oswajania śmierci, że udało mi się za jego pomocą przeżyć i odreagować wszystkie 12 pogrzebów Bliskich i Przyjaciół (niestety, przyszło mi się zmierzyć z takim fenomenem w ostatnim roku). "Klapsy" odbieram jako doznanie katarktyczne najwyższego rzędu. Dziękuję za to wszystkim twórcom przedstawienia! A teatrologiczną recenzję utworu napiszę niebawem i już dziś zezwalam na przelinkowania, o ile są tym Państwo zainteresowani:)
Oryginalna muzyczna opowieść o śmierci, która gdzieś zniknęła, pozostawiając ludzi samym sobie. To zaskakujące i pozornie pozytywne wydarzenie w dłuższej perspektywie zaczyna mieć także negatywne konsekwencje. Teatr Pijana Sypialnia po raz kolejny bardzo sprawnie łączy elementy humorystyczne oraz tragiczne, ludowość oraz nowoczesność, nostalgię oraz śmiech... z nas samych.

Polecane